Kastrati letër në shtatzëni


Nuk është sekret se në pritje të foshnjës çdo grua është duke ndryshuar të gjithë trupin e saj. Shtatzënia dikush kryen lehtë, por dikush ka për të, pothuajse çdo ditë për t'u marrë me edemë dhe toksicitetit në faza të ndryshme. Përveç kësaj, ekziston rreziku që të organeve të brendshme. Mjekët me përvojë dhe ekspertët rekomandojnë përdorimin e shtatzënisë për të ruajtur funksionimin normal të trupit mjeteve provuar vetëm. Këto ilaçe tradicionale ato përfshijnë Kastrati Në letrën e tij kombinime me të bimëve të tjera ose si një mjet të pavarur të përdorura për përgatitjen e infusions dhe decoctions.

Letër boronicë healers shenjë dhe herbalists për disa mijëra vjet, dhe përmendja e parë e përdorimit të saj është e ashtuquajtura "çështja e drogës" dhe e gjeti edhe në leh thupër. Kastrati letër në shtatzëni - nuk është vetëm një burim i vitaminave, biologjikisht substanca aktive, antioksidantë, dhe bimëve dhe e përdorin atë që është e rekomanduar për ftohjet dhe sëmundjeve inflamatore, për dezinfektim dhe t'i shtyer të plagëve të hapura dhe të reduktuar ënjtje. Gjatë shtatzënisë, trupi rritet një gruaje në masë, dhe për këtë arsye mund të ketë ënjtje të rëndë të bust të ulët dhe të armëve. Alokimi i tillë dhe kongjestion të shkaktuara nga ndryshimet në funksionimin e lëngjeve të sistemeve të trupit - të qarkullimit të gjakut, kardiovaskulare dhe urogjenital.


Një grua ka për të ndjehen të parehatshme, por nëpërmjet përdorimit të concoctions boronicë letër nga ënjtje dhe probleme të tjera të lidhura mund të shpëtoj prej tyre. Kështu, në varësi të veprimtarisë së sistemit është që të rregullohen, është e këshillueshme që të përdorin një shumëllojshmëri të teas dhe infuzione, dhe duke folur për të cilën do të diskutohet më poshtë. Urogjenital Për të kuruar cystitis, bacteriuria asymptomatic, sulme akute cystitis që ndodhi kundër sfondit të shtatzënisë dhe për të zvogëluar sulmin e sëmundjeve kronike (urolithiasis, pielonefrit, etj), ju duhet të përdorni një zierje e bimëve, grimcuar dhe të përziera në mënyrë të barabartë: * root sanëz; Kastrati letër; bearberry bari i zakonshëm; motherwort; egra u rrit; * Kopra ose kopër.


Hidh ujë të valë një lugë gjelle e përzierje, të lënë për njëzet minuta, të filtruar nëpërmjet një sitë gjobë ose napë dhe cool. Pini infuzion nga kupa e një e treta tri herë në ditë për rreth njëzet minuta para ngrënies. Mbani në mend se ky infuzion nuk duhet të abuzohet. Në mënyrë tipike, ajo është e rekomanduar për të pirë jo më shumë se 7-9 ditë në një kurs. Atëherë ju duhet të marrë një pushim për një javë. Përveç kësaj, ajo është e kundërindikuar në gjithë me një presion të papritur dhe shpesh të reduktuar. Sistemi kardiovaskular më shpesh në dështimet në funksionimin e sistemit kardiovaskular të këmbëve duket shumë ënjtje dhe venat ënjtje.

Për të hequr qafe këtë ju mund të përdorni një çaj të thjeshtë boronicë, të cilat mund të gjenden në çdo fitootdele farmaci. Por ka një mënyrë për të përgatitur supë me gjethe normale Kastrati. Për ta bërë këtë, të marrë një lugë gjelle e papërpunuara derdh një gotë me ujë të zier të ftohur, vlim për pesëmbëdhjetë minuta, cool. Merrni supë për gjysmë ore para ngrënies. Nëse e dëshiruar, shtoni pak mjaltë në të. Sistemi i qarkullimit të gjakut për të rregulluar sistemin e qarkullimit të gjakut nuk do të pi tableta. Rivendosur elasticitetin e enëve të gjakut, ndihmon në forcimin e mureve Kastrati e tyre. Përveç kësaj, ajo përmban vitamina dhe substanca biologjikisht aktive të dobishme në mënyrë të favorshme të ndikojnë në punën e muskujve të zemrës.

Përgatitja mbështet çaj nuk është e vështirë. Ajo duhet të marrë dy lugë boronicë letër lugë çaji herbs trumzë dhe një gjysmë lugë çaji kamomil. Kjo derdh një pintë ujë të vluar në një enë të mbyllur dhe të ftohur në temperaturën e dhomës. Pini 1 lugë gjelle supë gjysmë filxhan qumësht dy herë në ditë - në mëngjes dhe në mbrëmje para se të hahet - pas të. Këshilla dhe paralajmërime Përveç recetave të mësipërme nuk e harroj këtë koleksion të mahnitshme të vitaminave si komposto boronicë, jam dhe atë të thata manaferrat. Nga rruga, nuk përpiqet për përzierje e Kastrati me sheqer, sepse ajo shkakton shpërbërjen e ushqyesve në kokrra të kuqe të saj.

Për podslaschenyya më mirë për të përdorur mjaltë. Në qoftë se ju përdorni një zierje e Kastrati vlen të kujtohet se infuzion saj çaj dhe zierje mund të shkaktojnë urinë të rënda. Në rastin e përdorimit të pakontrolluar do të përjetojnë dobësi, marramendje, të ulur presionin e gjakut. Prandaj, gratë shtatzëna nuk duhet të pini zierje të fortë dhe infuzion i lë. Gjithashtu, para përdorimit të recetave të mësipërme popullore ne këshilluar që të konsultoheni me një mjek. Ndoshta në rastin tuaj do të identifikohen contraindications individuale për të marrë Kastrati drogë. Helen,


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!