Levomitsetinovyy fytyre alkool - përdorimi i përbërjes


Për njeriun modern është një situatë e zakonshme të marrë në antibiotikë komplekse sëmundje inflamatore të përshkruara nga një pilula mjeku ose injeksione.
Megjithatë, ekziston një zgjidhje alkool i antibiotikut është shumë efektive për inflamacionet e lëkurës dhe sëmundje të tjera kur aplikuar jashtë. Kjo alkool levomitsetinovyy. Le të flasim rreth asaj se si të përdorin aknet alkoolit levomitsetinovyy, përdorimin, ruajtjen, recetë e antibiotikëve. Përbërja levomytsetynovuyu alkool levomitsetinovyy alkool - një zgjidhje farmaceutike alkool për përdorim të jashtëm. Siç e dini, përbërës kryesor aktiv në kremra trajtimit - chloramphenicol antibiotik (laevomycetinum).

Kjo është një spektër veprim efektiv i gjerë antimicrobial prek struktura qelizë microbial pengon rritjen e tyre dhe riprodhimin, dhe janë përdorur shpesh për puçrra në lëkurë, në sëmundjet e veshëve dhe raste të tjera. Në tableta ky ilaç përshkruar kundër salmonela, Streptococcus, duke përfshirë - pnevmostreptokokkov, Proteus, Klamidia dhe bakteret tjera të rrezikshme dhe mikroorganizmave. Në literaturën mjekësore si "chloramphenicol" ka shumë sinonime hloroid, chloramphenicol, alfitsetin, berlitsetin, tifomitsetin, biofenikol, sintomitsetin, hemitsetin, paraksin, hlornitromitsin, leykomiiin, hlorotsiklina, halomitsetin, hloromitsetin, detreomitsina, hloronitrin, klobinekol, hloroptik, tifomiiin.


Por kjo nuk është pika ... jo emri i tij, ajo "veprat"! Në chloramphenicol, një pjesë e zgjidhjes është oksid salicili dhe etanol. Oksid salicili rrit antiseptik, keratolytic dhe ngacmues. Dezinfektues Etanol dhe gjithashtu një antiseptik i fortë. Përdorimi i levomytsetynovuyu alkoolit 1) diagnoza në të cilat alkooli është përdorur levometsitinovyy: djegie, plagë sipërfaqësore, ulcerat plagët trofike gërryen së brendshmi dhe i infektuar. Në këto dhimbshme kam nevojë për të vënë në një top pambuku dhe butësisht fshij sipërfaqet e prekura disa herë në ditë. 2) puçrra fytyre Alkooli, puçrra fytyre akute të shkaktuara nga faktorë hormonal (adoleshentët fytyre, seborrhea me vaj, etj), është gjithashtu e rekomanduar për të pastruar zonat e prekura të lëkurës.

Kjo duhet të bëhet në një zgjidhje të tillë: një shishe farmaci i alkoolit levomytsetynovuyu shtuar dy pllaka pluhur të drogës "Trihopol" (përbërës aktiv - Metronidazole). Para përdorimit, kujdes shkundur shishe. Në swabs pambuku zgjidhje dip dhe aplikohet në lëkurë nëpër të cilin shtrihen në çdo kokë puçërr, duke shmangur thatësi oksid salicili. 3) Kur përdoret veshit otitis bie barnatore që janë bërë në departamentin e farmacisë e formës farmaceutike dhe shiten vetëm me recetë (përbërja: Laevomycetini - 0,1; Spiritus aethylici 70-10,0). Drip 5 pika 3 herë në ditë në veshin tuaj. 4) Për trajtim kozmetike e ulçerës, fytyre dhe inflamacion të tjera të vogla mund të bëjë në mënyrë të pavarur ilaç shtëpi të zgjidhjeve farmaceutike dhe substancave.

Mix pjesë të barabartë të salicili, levometsitinovyy dhe alkoolit borik dhe tretësirë ​​alkoolike e Calendula. Në një shtrydhje mortaja në pluhur një tabletë levometsitin antibiotik. Ky numër 4 në lëngje farmaceutike flluska të përziera në një shishe. Tronditur tërësisht dhe "ishte e nxehtë" bud pambuk ose pimples shtupë, blackheads dhe kamedony. Contraindication Kundërindikimet për përdorimin e një zgjidhje është sistemike psoriasis sëmundje e lëkurës dhe ekzemë, sëmundjet fungale, shtatzënia dhe të dhënit gji, fëmijët nën 12 vjet. Zgjidhje Alkooli ka regjistruar efekte anësore antibiotik: reaksione alergjike akute dhe të rënda.

Alkooli Levometsitinovyy nuk i lejohet të përdorë vetë. Mos përdorni mjete me të pa këshillën e mjekut. Pasojat mund të jenë shumë të rënda. Për shembull, pika e veshit e bëra gabimisht mund të çojë për të përfunduar humbjen e dëgjimit. Zgjidhje mbidozë në lubrifikim shumë të lëkurës të prekur shumë mund të rezultojë në Angioedema dhe shok anafilaktik. Ne nuk trembë ju, ne vetëm ju lutem mos harroni rëndësishmja: të gjitha recetave tona kanë për qëllim kujdesin shëndetësor dhe nën mbikëqyrjen e një profesionist i kualifikuar shëndetësor. OlgaW,