Laringjit Trajtimi i bimëve mjekësore


Nëse ju lejojnë inflamacion të traktit respirator sipërme lëvizje në fyt, atëherë nuk është pezmatim i fytit akute. Ai fillon me siklet në fyt, ndjenja e kruarje, dhimbje të thatë, kollë, zëri i ngjirur papritmas bëhet, dhe pastaj të zhduket krejtësisht.
Pastaj kollë e thatë bëhet e lagësht. Në mënyrë tipike, sëmundje ndodh në një ambient të rritur temperaturën. Nëse një pacient është për të trajtuar, duke ndjekur të gjitha udhëzimet e mjekut, sëmundje në mënyrë të sigurtë tërheqje. Menjëherë pas zhdukjes së zërit, jap komunikimet qetë zë. Pije A nuk flasin, të heqë dorë nga ushqimet e ftohta, enët kripur dhe me erëza, le të ngrohtë me sode për të zbutur fyt, qumësht të ngrohtë me mjaltë.

Përdorni për të trajtimin e bimeve pezmatim i fytit për gatim concoctions me pronat expectorant dhe pije. Vendos mustardë në gjoksin e tij, duke shmangur zonën e zemrës, dhe compress qafën (një përzierje të ujit me vodka 3: 1). Pezmatim i fytit: Trajtimi i bimëve mjekësore në mjekësinë tradicionale. Infusions dhe decoctions për pështyrë në pezmatim i fytit. * Përgatitja e një 5 g liri zakonisht, lule elderberry, fruta, anise, pastaj shtoni 10 g balsam barishte dhe rhizomes elfwort. 1 tbsp. l. papërpunuara derdh një gotë me ujë dhe çiban për një minutë në një zjarr të qetë, thith një orë, filtër.


Pini infuzion të ngrohtë e 4 g. Per ditë për 1 qind. l. përpara se të hahet. * Mix 5 g dhe i copëtuar lule të zeza elderberry, fruta, anise, lë nënën dhe njerka, lule dhe fruta të cordata gëlqere gjethe delli. 1 tbsp. l. bimët medicinale bimore insistojnë në një gotë me ujë të vluar për një orë, pastaj filtruar përmes napë. Pini infuzion të ngrohtë e 1 tbsp. l. 4 g. Per ditë para ushqimit. Mix 5 g gjethe Betula pendula, lule bli cordata, lë nënën dhe njerka, repeynichka bar normale, trumzë barishte. 1 tbsp. l. përzierje perimesh filxhan oblyyte ujë të valë, thith një orë, filtër.

Përdorimi për trajtimin e ngrohtë infusion 1 tbsp. l. 4 g. Per ditë pas ngrënies. Supë për pije për pezmatim i fytit. * Lidhu lule Hibiscus 20 g, 10 g në krye të Kanabis sativa, 30 gram lule kamomil. 1 tbsp. l. bimë të valoj një gotë ujë për një minutë, thith 02:00, filtruar përmes napë. Shpëlaj fytin tuaj do të thotë të ngrohtë 8 herë në ditë. * Muzik 10 g të leh lisi dhe rrënjët e flamurit ëmbël kënetë, shtoni 20 g gjethe hithër dhe Betula pendula dhe 30 gram lule kamomil. 1 tbsp. l. Përzierje Utopitë në një gotë me ujë dhe pastaj të valoj një minutë dhe le të krijoj 02:00 tsedite përmes disa shtresa të napë.

Shpëlaj fytin tuaj do të thotë ngrohur pak 8 herë në ditë. Carolina