Lactostasis gji të ushqyerit nënave në simptomat janë trajtuar, mjetet juridike popullore


Që fëmija nuk mund plotësisht të zbrazët gjoksin, është përdorur qumësht fëmija ka për të shprehur. Të gjitha moms të bëjë atë me dorë ose pompë gjirit. I pjesshëm pompimit gjirit mund të çojë në lactostasis që është i bllokuar kanalet e gjirit në të cilën është qumësht. Më lactostasis në gratë lactating shfaqet me tre muajt e parë të ushqyerjes me gji një fëmijë. Më vonë, prodhimi i qumështit normal, Retreats sëmundje, si ajo është bërë si një fëmijë si të nevojshme. Për të parandaluar zhvillimin e sëmundjeve përmes pezëm qumështit dhe mastitë në tranzicion lactostasis çdo ditë me kujdes të inspektojë gjinjtë tuaj.

Prek ata drejt dalë. Simptomat lactostasis Nëse ju gjeni vula, tuberosity, gjoksin e kuq, atëherë ajo është ndoshta shenjat e para të lactostasis. Bllokim formuar ku ka pasur vështirësi me rrjedh qumësht, dhe për shkak se ky vend bëhet e dhimbshme, shtohet. Në fillim të nënës pleqsh sëmundje ndjehet mirë në të njëjtën lactostasis e etheve të saj. Kur simptomat e para lactostasis duhet të fillojnë rregullisht bosh gjoks dhe mbajnë masazh e saj. Mënyrë për të stagnimit të qumështit mund të shkaktojë: trauma gjirit, zakon të fjetur natën në barkun e tij, sytjena i ngushtë, attachment varfër të gjirit, stresi dhe lodhje, madje edhe për disa ditë.


Për të dhënë nënat e reja më shumë informacion mbi këtë çështje, tani ne faqe ne do të flasim më shumë rreth gjirit lactostasis nënës, pleqsh, simptomat janë trajtuar, për trajtimin e njerëzve të pranishëm. Trajtim Pompimit - Procesi kryesor dhe nevojshme për trajtimin e lactostasis.
A nuk e besoj deklaratën që goditjet e qumështit dhe të zhduket vetvetiu. Sigurisht, më shumë ztsidzhuye qumësht - më shumë ajo është formuar. Por puna juaj nuk është për të gjithë qumështit të gjirit Express nga zemrat, por kjo është ajo që ju duhet të bëni, është që të lëshojë pjesë e saj të ndenjur kohë. Mos harroni se lactostasis më i mirë mom mund të shërojë fëmijën e saj.

Prandaj, duke gjetur vula gjoks ztsidit plot Qumështi i nënës dhe atë pas fëmijën tuaj. Kjo do të kontribuojë në mënyrë aktive gjiri kanalet thithje formuara në bllokime. Afërsisht tri procedurat e tilla të çojë në faktin se vulat plotësisht zhduken. Dhe në këtë proces është e nevojshme për të përdorur përbën që promovojnë lirimin dhe bllokime pastrimin nga qumështi në zonat ku ka pasur direkt stanjacion i saj. Në veçanti, më shpesh, gjirit më efektive nga duart. Vini re se ata janë të përjashtuar nga qumështi i grimcave të gjirit, të cilat kanë presion fëmijën Mandible.

Shkencëtarët kanë vërtetuar se gratë rregullisht përdorin postures të ndryshme në të ushqyerit më pak të ngjarë të vuajnë lactostasis. Pra, të mësojnë teknika të ndryshme të të ushqyerit është i nevojshëm jo vetëm për të parandaluar sëmundjen, por edhe për parandalimin e tij. Ekspertët rekomandojnë fillimisht të shqetësuar rreth gjirit Express gjoksin dhe pastaj të njëjtën gjë infermiere gji një fëmijë. Express gjirit në mëngjes, pasdite dhe në mbrëmje. Të bësh këtë shpesh nuk është e nevojshme, sepse trupi juaj do të marrë atë si një sinjal që se fëmija ka nevojë për më shumë qumësht dhe ajo do të jetë edhe më shumë. Si për të kulloj në lactostasis? Kape dorën e të njëjtit emrit gji në mënyrë që ajo ishte në pëllëmbë tuaj, thumb duhet të jetë në krye, dhe të tjera të katër gjinjtë çojë grumbullojnë.

Kjo situatë tregon më dhe nxjerrës kanalet e gjëndrës mammary në zonat ku më shpesh qumësht i ndenjur. Atëherë indeksi dhe gishtit kuptoj rrethin peripapillary: ju duhet të ndiheni sipërfaqe kodrinore - kjo është se kanalet e gjirit. Butësisht fshij kjo "tuberosity" lëvizje të prodhojë në drejtim të dalë duhet të shkoni pompimit aktive. Nëse qumështi rezulton të fortë, atëherë ju bëni atë të drejtë. Gjatë dalë ose tërheq, ajo nuk është e nevojshme. Për të përdorur më mirë krahun tjetër pompuar për vula fërkoni gjirit. Kështu, ne mund plotësisht pa dhimbje qumësht të gjirit Express nga zemrat e tyre.

Metodat tradicionale të trajtimit lactostasis Nëse lactostasis gjatë ushqyerjes me gji dhe pompimin mom masazh gjirit nuk fitoi, atëherë përveç metodave tradicionale mund të përdoren. Ajo është e njohur mirë se nëse përdoren së bashku, ata japin një rezultat të mirë. • Në mënyrë që të lehtësojë shëndetin e përgjithshëm dhe të reduktuar dhimbje gjoksi, përdorni fletë lakër. Lakra me lactostasis larë në një letër për të bërë shkurtime në momentin kur ju lakër lëng. Pastaj të vënë një letër gjoks pacientëve në 03:00 ndreqim bra. Përveç lehtësimin e dhimbjes, kjo metodë zvogëlon temperaturën e trupit.

Ju mund të përdorni lakër për prykladan direkt nga frigorifer. • Në mjekësinë popullore për të hequr qafe lactostasis përdorur shpesh ekstrakt kamomil. Për ta bërë këtë, të marrë 2 tbsp. lugë kamomil dhe derdh një gotë me ujë të valë. Lër të mbush në 01:00. Në infuzion përgatitur thith garzë dhe e vënë atë në 20 minuta para gjoksit bespokoyaschey. Kjo procedurë të përsëritur 3 herë në ditë. Vini re se infuzion në çdo rast nuk ishte e nxehtë, pasi kjo mund të kontribuojë në zhvillimin e purulent mastitë. • 1 lugë gjelle copëtuar përzierje qepë me të njëjtën sasi të mjaltit të freskët, shtoni 100-200 gram miell thekre.

Nga përzierje rezulton, të bëjë një tortë dhe të bashkangjisë në gjoks pacientëve. Procedura është e nevojshme për 3 herë në ditë. • ngrohtë (por jo të nxehtë) rosto në llambë furrë të bashkëngjitni gjirit në lactostasis bespokoyaschey. Pas disa trajtimeve ju do të ndjeni lehtësim. • Merrni letër eucalyptic dhe plotëso atë me ujë të ftohtë. Pastaj vihet në furrë dhe ziej rreth ngrohjes ulët për 15 minuta. Atëherë hiqni lëngun e mishit nga të nxehtit dhe të lënë të mbush për 1 ditë. Mjete të gatshme duhet të përdoren për trajtimin e nënave të ushqyerit të gjirit për të drejtuar fëmijën. E pra, tani ju e dini që ju duhet në mënyrë që të fitojë lactostasis, trajtimi i mjeteve juridike popullore në këtë ndihmë të mirë.

Mënyrë për të reduktuar prodhimin e qumështit, të parandaluar dhe për të zvogëluar progresion sëmundje, gruaja duhet të jetë e mundur për të reduktuar futje fluide. Vzaha