Pronat e dobishme kripë


Ajo quhet krejt ndryshe: kripë, kripë, kripë, kripë deti, klorid sodium, klorid sodium, kripë guri, kripë jodizuar, kripëra vaske, kripë tavolinë, etj Është aspak si ushqim në formën e kristaleve bardha me plumbin vogla. Kripë të pastër nuk është gjetur në natyrë. Ajo mund të trajtohet dhe guri, rëndë mëdha dhe të vogla, detare, jod, një krejtësisht të ndryshme, por të njëjtën dhimbje amtare. Siç ju e kuptoni, kripë, pronat e të dobishme të kristaleve sot "nën armë" në këtë faqe interneti. Salt ka luajtur një rol shumë të rëndësishëm në shumë vende të botës.

Për shembull, fjala latine «Sallatë», gjithashtu, ishte për shkak të kripës. Romakët e lashtë adhuronin perime turshi. Në Romën e lashtë, kripë ishte kudo, madje edhe shumë punëtorë të pagave është publikuar në kripë ekuivalent, sepse rrënja e fjalës "kripë" dhe rrënja e fjalës "pagave" janë identike. Urdhërat e tilla janë duke folur në lidhje me pasurinë e qytetarëve romakë, sepse në Abisini në atë kohë disa pjesë të kripës do të mund të blejnë edhe një rob! Salt krenar, dhe u mburr demonstruar publikisht. Ne e dimë se për herë të parë ajo filloi të prodhojë në Libi gati III -. IV pes mijëvjeçarit E. f .. nuk anashkaluar rëndësinë historike të kripës dhe të shoqërisë sonë.


Në 1648 g në Moskë një rebelim i madh, i quajtur klorhidrik. Trajtojnë atë nëpërmjet taksave të mëdha në të. Që nga kohët e lashta, njerëzit duhet të dinë në lidhje me këtë erëz në trupin e njeriut dhe të gëzuar atë. Për kripë luftoi dhe luftuan, vrarë dhe përdhunuar, dogjën shtëpi dhe fshatra të tëra. Sot ajo është një nga më e lirë dhe produktet në dispozicion në treg. Nga kohra të lashta në kripë Rusia Chetvergova konsumuar për Pashkë. Përgatitur dhe i gatuar atë në Maundy e enjte, nga ajo që ka shkuar këtë emër. Kripë miell i madh përzier me thërrime bukë thekre dhe Kvasniy huscheyu. Pastaj përzierje është derdhur në tigan, ku të thata.

Pastaj bluaj në një mortajë. Nuk ishte një tjetër të njohur mysafirët me porosi të mirëpritur me bukë dhe kripë, duke shprehur mirëdashësi e tij dhe dashuri, respekt. Shekujt e përvojës dhe hulumtimeve të ndryshme ka treguar gjatë se asnjë organizëm nuk mund të mbijetojnë pa kripë. Ky fakt nuk e bëri të pabazuara, si kripë është i përfshirë në mënyrë aktive në bilancin fluide dhe electrolyte. Çdo organ vazhdimisht ka nevojë për të ruajtur përqendrimin e klorur natriumi jo vetëm në gjak, por edhe në lëngjeve të tjera që ajo përmban.
Dhe ajo madje gjenden në qumështin e nënës, që të gjithë ne nënë ushqyer me gji! Përqendrimi i natriumit brenda dhe jashtë qelizave është një mekanizëm i domosdoshëm që është përgjegjës për furnizimin e ushqyesve dhe duke hequr produktet e mbeturinave të aktivitetit qelizor.

Pra, pronat e dobishme e kripës janë të padiskutueshme. Në fund të fundit, me ndihmën e neuroneve në të gjithë trupin transmetojnë impulset nervore. Edhe acid klorhidrik (HCl), e vendosur ne leng gastrik, gjithashtu varet kripes dhe nivelet e saj në trup. Nga gjithë sa më sipër, ne mund të sigurtë në përfundimin se nuk ka kripë në të gjitha shumë procese pamundur biologjike në trup. Trupi vetë nuk ka nevojë për kripë, kjo është jetike për të joneve klorur natriumi dhe të përmbajtura në të. Daily kërkojnë person mesatar që jeton në territorin e klimat e butë - 1,5-4 g, banorët e shumës tropikët dyshe.

Vendet nordike janë plotësisht të aftë për të jetuar pa marrjes së kripës klorid sodium përmes, duke shpresuar përmbajtjen e saj në produkte, por Jugu. Ky model është i lidhur me shumë procese organike, duke përfshirë djersitje. Paul Bragg - naturopath amerikan - bëri një deklaratë interesante se një shtesë kuzhinës kripë nuk ka nevojë për një njeri. Kjo nuk është ushqim, por të marrë normën e kërkuar të elementeve gjurmë të përfshira në kripë, dhe mund të jetë për shkak të bimëve ose kafshëve produkteve. Një kripë shumë që ai e quajti një helm të vërtetë. Pra, me të vërtetë është, por kripa duhet të jetë shumë e shumë një dozë vdekjeprurëse për një person me peshë 80 kg është 250 g

Pjesërisht, kjo deklaratë është shkaktuar kundërshtarët kripë ushqimit kripë. Megjithatë, jo të bëjë vetëm neglizhent për shëndetin e tyre! Pa dietë të kripur të lejuara vetëm për vetëm recetë dhe nën mbikëqyrjen e tij të drejtpërdrejtë. SHBA ishte në krye të të gjithë atyre që duan të heqin dorë kripë. Në qoftë se vetëm qeveria britanike paraqiti një ligj mbi nevojën për etiketimin me sasinë e kripës, qeveria e SHBA lëshon "kripë padëmshme." Veçantë Më i kësaj kripe është një përzierje e klorur natriumi me klorur magneziumi ose kalium. Por mbani në mend se mungesa e kërkesës ditore të kripës në trup ndodhin proceset shkatërruese të muskujve dhe indeve të eshtrave.

Si rezultat ka çrregullime mendore, depresion, dështimi i sistemit nervor dhe kardiovaskulare, dështimet në traktin gastrointestinal, anoreksi. Mungesa kronike e kripës mund të jetë shkaku kryesor i vdekjes. Periudha maksimale që mund të përballojë një njeri pa ndonjë kripë është dhjetë apo njëmbëdhjetë ditë. Që nga fëmijëria, jo vetëm ne, por gjyshërit tanë, nënat apo baballarët, hallat dhe xhaxhallarët ishin larë hundën dhe kripë fyt për parandalimin e ftohjet. Kjo zgjidhje kripë përgatitur në një 1 qind. l. kripë për 200 ml ujë ndihmon të shpëtoj nga kërpudhat mbi këmbët dhe thonjtë. Ju duhet të bëni banja rregullta.

Mos të flasim për pronat e njohura medicinale e kripë deti për këtë procedurë është mjaft i aftë dhe kripë. Dimri i ftohtë ka asnjë lajm për të ngrohtë kripë zihrivu hundë dhe këmbët, por kjo nuk është e gjitha sëmundjet që ndihmon për të kuruar këtë produkt mrekulli e natyrës. Në çfarë është e kripë dëm mund të diskutohet kur ne u rrit deri në mjekësi Salt? Salt mund gjithashtu të përdoret për sekretim e toksinave të akumuluara. Për ta bërë këtë në mëngjes para se të hahet duhet të dip një gisht të lagur në kripë. Kripë Tu që rrinë në gishtin tuaj, ju keni nevojë për të ngrënë. Dhëmbët pastrimi ajo ndihmon me periodontitis.

Më e lartë e klorur natriumi është një antiseptik i dobët dhe pengon riprodhimin dhe zhvillimin e mëtejshëm të shumë baktereve putrefactive, duke njohur një ruajtës i mirë. Shenjat e mungesës së kripërave të trupit përfshijnë: të përzier, dhimbje koke dhe marramendje, dobësi. Përdorimi më i thjeshtë i kripës është konsideruar gatim. Pa ushqim kripë nuk duket aq e shijshme, është i freskët dhe i pështirë. Kapur është se njerëzit konsumojnë shumë më tepër kripë se ata kanë nevojë për të procesit të trupit, e cila është arsyeja pse ajo është e nevojshme për të monitoruar me kujdes dozen e tij është shtuar në gjellë, duke pasur parasysh se shumë ushqime tashmë përmbajnë kripë.

Gjatë përgatitjes së pjatave të ndryshme më të mirë të heqin dorë gjobë kripë rëndë për të mirë, sepse ajo nuk është ruajtur pothuajse shumica e dobishme dhe vitale elementeve gjurmë. Nëse zvirytsya të Organizatës Botërore të Shëndetësisë, mund të shohim se kripë në sasi të tepruar, në masë të madhe rrit krovon