Pirja e duhanit mjete Trajtimi popullore me pëlqimin e pacientit


Pirja e duhanit - një nga zakonet më të zakonshme të këqija në mesin e popullatës sonë. Pavarësisht nga fakti se dëmtimi i tij është i bërtasin në çdo cep - njerëz çdo ditë e më shumë e më shumë të rinj shtrëngon një cigare. Ky zakon është në gjendje për të rritur shanset e kontraktues herë Ulçera apo kanceri, ose të bëhet një nga ata që vuajnë nga sëmundjet kardiovaskulare. Ajo është e njohur mirë se varësia fatale për cigare mund të zvogëlojë jetëgjatësinë nga disa dekada. Duhanpirësit kanë një shumë e pacientëve me bronkit kronik, ky zakon ndikon negativisht në furnizimin me gjak të indeve, duke parandaluar qasje normale në oksigjen. Nëse ju dikur mori një cigare, pastaj braktis tjetër dhe i ardhshëm do të jetë shumë e vështirë.

Përkundër faktit se varësia front nuk duket menjëherë - hapin e parë për atë që ju bëri, shkelën mbi të. Për të refuzojnë të kenë zakone të formuara kërkon vullnet të madh. Duhanpirës mesatar statistikor nuk mund të shpëtoj prej tij për shkak të faktit se e gjithë shoqëria provokon atë për të kundërtën. Tension të vazhdueshëm, adware dhe çdo ditë vëzhgimi pirja e duhanit e cigareve kudo - në hyrje të tyre, në tryezë në kafene komod. Por ne duhet të siguroj veten se pirja e duhanit - kjo është vetëm një zakon i keq toall se çdo gjë tjetër është vrarë ju dhe mjedisin tuaj. Prania e vazhdueshme e nikotinës në flokët tuaj, në lëkurën tuaj dhe gjëra të dëmshme për shëndetin e fëmijëve tuaj dhe të anëtarëve të tjerë të familjes.


Sipas shkencëtarëve të hulumtimit, duhanpirësit gruaja janë disa herë më shumë të ngjarë të merrni kancerin e sëmurë se bashkëshortët jo-pirja e duhanit e njerëzve. Ka shumë mënyra për të hequr qafe këtë zakon të keq. Këto përfshijnë efektin hipnotik të barnave nikotina, të marrin pjesë në trajnim psikologjik dhe motivimin e lexuar literaturë të veçantë. Por përveç këtyre përdorimit të gjerë të mjekësisë tradicionale për të luftuar pirjen e duhanit. Por efekti pozitiv kërkon motivim të mirë dhe të vendosur në mënyrë të qartë të heqin dorë varësisë. Kjo është arsyeja pse ne po flasim për pirjen e duhanit, trajtimin e mjeteve juridike popullore me dijeninë e pacientit.

Nëse ju keni marrë tashmë vendimin - mos harroni se ju nuk do të jetë e lehtë. Të jetë i durueshëm dhe të përqëndrohet për të kryer operacion të vazhdueshëm. A nuk nxitojnë menjëherë për të kërkuar medikamente, terapi, provoni mjetet juridike popullore. Ata kanë një veprim të butë dhe të ndihmojë në lehtësimin e procesit të tërheqjes. - Merr një copë të vogël të flamurit ëmbël kënetë (mund të jetë i freskët dhe të thatë), përtyp atë dhe gëlltitje moment. Pas një pije sips rreth pesëdhjetë gram ujë të ftohtë. Dëshira për të tymit do të kalojë. Trajtimit Sweet flamur mund të zgjasë nga dy deri tre javë. Përsëriteni ajo mund të jetë jo më parë se tre muaj.

- Nëse ju dëshironi për të rrëmbyer një cigare - një degëz e vogël e gërryerje qershi dhe hell, dhe pastaj Zazhuyte shpinë flamurin e ëmbël, e cila duhet të kishte gëlltitur. - Përgatitja e një përzierje e dy pjesëve të karamele mente dhe një pjesë stigmas misri. Përzierje tërësisht dhe derdh një lugë gjelle e përzierje në një gotë me ujë të valë. Vlim për rreth shtatë minuta dhe të lënë të mbush për një orë. Pini supë filtruar nga gllënjka kur vijnë dëshirën për të pirë duhan. Për të rritur efektin për shpëlarje gojën me këtë qen hithër supë. Për ta bërë më të valoj një lugë gjelle e barishte në një filxhan me ujë të valë për rreth tre minuta, pastaj le të ftohtë dhe tendosje.

- Merrni një majë e karamele mente grimcuar dhe përzierje me një lugë gjelle e lë eukalipt. Përzierje rezultuar derdh një pintë ujë të valë dhe të lënë të mbështjellë në një orë e gjysmë. Pastaj tendosje ekstrakt rezulton dhe shtoni lugë gjelle glicerinë dhe mjaltë. Marrë disa gllënjka një çerek ore para ngrënies dy herë në ditë. Mbani trajtimit të pacientit muaj. - Merrni një paketë cigare, Përfundojë atë në disa shtresa të gazetës dhe fsheh larg. Nëse atje dëshirat - pije infuzion gojën e pelin (i përgatitur si edhe Motherwort zierje), dhe vetëm pastaj të arrijë për një cigare.

Kur vendosjen e një përsëritje të gazetës që ju premtuar që të lë dhe të përballen me dëshirat e tyre, edukimin e vullnet. Kjo motivimi psikologjik do t'ju ndihmojë të përballen me pasion destruktive dhe ende nuk merrni një cigare nga paketë.
Përkundër mënyrës në të cilën keni shpenzuar trajtimin e duhanit mjetet juridike popullore, mos harroni se gjatë gjithë kohës, ndërsa ju jeni duke luftuar me zakone të këqija, ju nuk duhet të pini alkool, është e duhanpirësve të rënda, të marrin pjesë në festimin dhe ngjarje të rëndësishme. Cope do të ndihmojë hobi të ri që do të marrë dhe kokën dhe duart tuaja.

Kjo mund të jetë sporti, leximi, mbledhjen, modele korrje. Heq mendjen nga cigaret ndihmojë jashtë recitimin me zë të lartë e poezi apo prozë, shaka dhe këngë. Mos harroni se ajo është e vështirë për të kaluar vetëm herën e parë - atëherë ajo do të jetë më e lehtë. Terapia mjekësi popullore lehtë dhe të sigurt. Receta e propozuara mund të kombinohen dhe të përdoret tërësisht. Vendimi për të lënë duhanin, ju mund të ruani shëndetin tuaj dhe shëndetin e të dashurve të tyre. Catherine