Miell misri - pronat e shërimit


Miell misri vlerësim merr jo vetëm bakers dhe chefs, por edhe beauticians, nutritionists dhe madje edhe peshkatarët. Dhe të gjithë për shkak se ajo është një produkt të vlefshme diete që është e dobishme për pronat medicinale e njeriut. Miell misri, pronat shëruese misër i cili atë dhe për të marrë - kjo është tema e sotme do të ketë "me armë" dhe se shumë njerëz e dinë shumë interesante. Sipas shkencëtarëve, miell misri forcon sistemin kardiovaskular, trajton anemi, stimulon sekretimin e biliare, të normalizuar qarkullimi i gjakut ngadalëson plakjen, ka veti diuretik dhe forcon dhëmbët dhe i bën enët e gjakut më shumë elastike.

Pra, njerëzit që vuajnë nga dispepsi ose tuberkulozi është e rekomanduar për të ngrënë bukë e pjekur me miell misri. Ne gjithashtu e dimë se misri është e pasur me karbohidrate, të cilat ndihmojnë për të normalizuar e sheqerit në gjak në diabetikët. Produkteve me bazë veprim i domosdoshëm cornmeal për të bërë njerëzit të sëmundjeve të sëmurë e sistemit nervor qendror (epilepsi, paraliza e fëmijëve). Atletët gjithashtu donte për të pasuruar trupin tuaj me vitamina misri (B, PP, kalium, kalcium, fosfor, magnez, hekur), si dhe rritjen e rritjes muskujve me konsumin e ushqimeve që përmbajnë miell misri. Tjetra, e konsiderojnë recetat popullore nga disa Sëmundjet që mund të kuruar ose lehtësuar përdorimin cornmeal.


Për shembull, vetitë shëruese të miell misri mund të përdoret si një mjet presioni mbi këtë recetë: lugë gjelle miell misri 250 gram derdh ujë të valë, e vënë atë në kaloni natën. Mos llokoçis trasha, pije në mëngjes në një stomak bosh. Pije precipitati është e nevojshme. Pije sips aq kohë sa presioni stabilizon. Të vuajnë hipertensionit Merrni një gjysmë gotë me miell misri dhe derdh një gotë me ujë të zier (temperatura dhomë). Insistojnë brenda natës, atëherë brenda 2 lugë ushqimi. Nuk është një tjetër recetë - 300 gram ujë të ftohtë (të zier) të marrë 3 lugë miell dhe përzierje në një gotë.

Pini sasi të vogla gjatë gjithë ditës. Maskë rrudhat dhe përtëritje të lëkurës bazuar në miell misri 2 lugë miell 1 vezë janë të bardhë, i përzier në formimin e nxjerr shkumë nga goja dhe një shtresë e hollë është aplikuar në ballin ose në të gjithë fytyrën me një top pambuku. Pas 20 minuta maskë larë apo fshij me një leckë të lagur kozmetike fytyrë. Pas shpëlarje fytyrën tuaj me ujë të ftohtë në poret ngushtuar dhe të vënë krem ​​ushqyes. Si inflamacion cholagogue e tëmthit Grimcuar misri mëndafshi misri apo miell (20 g) derdhur një litër ujë në temperaturën kati 25 shkallë.

Vendoseni në zjarr në një tigan smalt dhe të sjellë një çiban rreth ngrohjes ulët, pastaj të lënë për 20 minuta në ngrohje të ulët. Pasi të ftohur dhe të merret me gojë 40-50 gram për 20 minuta para çdo vakt. Mbani në mend se supë është shumë e rrallë, por ka reaksione alergjike. Që për të thyer gurët në veshka nevojë për të përdorur këtë metodë e trajtimit: Merrni 1 lugë gjelle miell misri dhe pour 2 gota ujë të valë. Filter dhe për të marrë 2 tbsp 3 herë në ditë. Nëse acarim të fshikëzës apo frekuenca urinare Pini një gotë me ujë mineral me stomak bosh si "Narzan" ose "Borjomi".

Pas 15 minutash, holluar në gjysmë me ujë filxhan 2 teaspoons vakt misri dhe pini në gllënjka të vogla. Kështu që ju duhet të bëni çdo mëngjes për 2 javë. Kur inflamacion i mëlçisë janë 30 gram miell misri, luledielli lule, pederast - 10 gram, luleshtrydhe të egra - 10 gram. Kjo derdhur tre gota ujë të valë dhe infused për 20 minuta. Merrni infuzion për gjysmë ore para ngrënies. Kursi i trajtimit është 21 ditë. Me diabet Njerëzit që vuajnë nga diabeti duhet të marrë një zierje që do të reduktojë nivelin e sheqerit në gjak dhe për të përmirësuar shëndetin. Për të përgatitur keni nevojë lule Helichrysum - 5 gram e boronicë lë - 5 gram, u rrit hips - 10 gramë (para-kulture bishtin e gjelbër), miell misri - 20 gram.

E gjithë mbledhja pour dy gota me ujë dhe ngrohjes vluar për 5 minuta. Pastaj të lënë të mbush për shpërblime
na. Pas lodhje të marrë në një filxhan të tretë 3 herë në ditë 15 minuta pasi të hahet. Përdorni produkte natyrore si ushqim, dhe si agjentët terapeutike, pra ju vazhdoni jetën tuaj dhe për të përmirësuar shëndetin tuaj. Bobryshev Taras,