Face krem ​​në shtëpi për lëkurë të thatë


A keni lëkurë të thatë, dhe ju nuk do të të ndihmojë të gjitha llojet e krem? Ndoshta ju duhet të i kushtoj vëmendje të recetave të mjekësisë tradicionale që ofron shumë mjete për lëkurë të thatë që mund të jetë më në shtëpi. Interesuar? Pastaj unë do të ju tregojnë se si të gatuaj në shtëpi krem ​​për lëkurë të thatë. Recipes 1. Fuqia lëkurë të thatë bëhet më e pasur kur përdorni krem ​​kamomil. Në mënyrë që të bëjë këtë mjet ju do të duhet një lugë gjelle e thata lule kamomil drogës ju doni të derdh një filxhan të valë kat ujit. Lënë të mbush në 01:00, pasuar nga infusion.

Pastaj, për çdo 2 lugë tretësirë ​​shtoni gjysmë lugë çaji glicerinë perime dhe përzierje tërësisht. Pastaj merr një lugë gjelle margarinë dhe shkrihet shtetin e butë, përziejnë atë me një lugë çaji vaj pluhur dhe tri pika vaj esencial të barbarozë. Përzierje rezultuar është shtuar në infuzion i kamomil me glicerinë dhe përzierje tërësisht. Ajo do të jetë më mirë në qoftë se përzierje duke përdorur një mikser, duke parandaluar gunga të vogla. Gatshme për të vënë shtëpinë krem ​​në një kavanoz të vogël. Mbani Cream mënyrë rigoroze në frigorifer, por jo më shumë se 5 ditë. Nëse keni një lëkurë të përzier, krem ​​duhet të merret për të shtuar një lugë çaji të alkoolit kamfor. 2.


Face krem, i përgatitur lanolyne të bëhet një mënyrë e madhe për të zbutur lëkurën e fytyrës tuaj. Për të përgatitur krem ​​nga lanolinë, ju duhet të derdh një gotë me ujë të valë një lugë gjelle e lë nënën dhe njerka, fort të mbuluar dhe të mbuluar. Le të qëndrojë për 40 minuta. Pastaj shtoni një lugë çaji tretësirë ​​të lanolinë anhydrous, një lugë gjelle vaj ulliri ose misri. Pastaj vënë përzierje në një banjë me ujë. Kështu, pa u larguar nga sobë, llokoçis përzierje vazhdimisht. Pas çiban përbërjen, shtoni një lugë gjelle lëng i lë të freskëta e gjethe delli dhe të njëjtën nënë infuzion dhe njerka.

Mbajeni përzierje në një banjë me ujë për 5 minuta, pastaj hiqni nga të nxehtit. Beat mini-mikser. Krem është i gatshëm për përdorim. 3. A e dini se krem ​​i hithrat dhe thupër janë një mënyrë e madhe për lëkurë të thatë? Nuk ka? Atëherë të jetë i sigurt për të lexuar këtë recetë. Merrni 1 lugë gjelle gjethe të freskëta hithër dhe buds thupër. Derdh 250 ml ujë të vluar ata, fort përfundojë dhe le të qëndrojë për të ftohur. Hapi tjetër është për nxitje lugë çaji beeswax rreth ngrohjes ulët. Pasi i shkrirë (pa hequr nga të nxehtit) shtoni lugë gjelle ullinj dylli të naftës, 3 pika të vitaminës A, një lugë gjelle vaj gjalpë, ekstrakte të buds hithër dhe thupër.

Në fund të fundit, të mbajë përbërjen në ngrohje për rreth 30 sekonda. Pastaj e rrahën me një mikser, krem ​​të përkthyer në kontejnerë tuaja personale dhe përdorimit. 4. Ja një shembull i krem ​​bajame që do të zbutur dhe të ringjallur irrituese tuaj të thatë e lëkurës. Përgatitja e një dush me ujë nga të cilat ju duhet të shkrihet një lugë çaji lanolinë dhe beeswax. Me kujdes llokoçis në proces, pastaj shtoni 2 lugë vaj bajame dhe 3 lugë u rrit me ujë. Llokoçis përzierje dhe për të hequr nga ngrohjes. Slow, mikser ulët shpejtësi, mundi përzierje deri sa të ftohur. Pasi përzierje ka ftohur, shtoni 2 pika vaj Sandalwood dhe lëvizje përsëri.

Krem gatuar do të shikojmë me kujdes pasi lëkurën tuaj. 5. Kjo recetë edhe për lëkurë të thatë. Ju do të duhet: 1 lugë gjelle gjalpë, 1 lugë gjelle pulpë hurmë, 1 lugë çaji mjaltë, ngrohur në zjarr, 1 e verdhë veze veze. Merrni të gjitha produktet, të vogla-pres imët, përzierje në një mikser enë dhe lëvizje deri qetë, i ngjan krem. Ky krem ​​smeared në fytyrën tuaj para se të shkojnë në shtrat dhe të lënë në mëngjes. Në mëngjes, del me të larë me ujë të ngrohtë dhe krem. Duhet të theksohet se krem ​​ruan vetitë e tij medicinale vetëm 2-3 ditë. 6. baldosa yndyrë mund të merrni krem ​​të shkëlqyer që do të jenë të dobishme për njerëzit me lëkurë të thatë.

Për të përgatitur krem ​​me një lugë gjelle e baldosa yndyrë të shtoni 2 lugë kostum solemn vaj, një lugë çaji i beeswax dhe 3 pika të vitaminave A dhe E. Vendos përzierje në ngrohje të ulët dhe llokoçis tërësisht. How it gjithë shkrirë, pour përzierje në një kavanoz. Pas ftohjes, krem ​​mund të përdoret për qëllime të tjera. Duhet të theksohet se krem ​​me një baldosa lartë yndyrë
Ku yndyrë, kështu që ajo duhet të përdoret në sasi të vogla. 7. lulushtrydhe krem ​​moisturizer i bazuar do të ndikojë si për normale dhe për lëkurë të thatë.
Për të përgatitur krem, të sjellë luleshtrydhe të freskëta (vetëm të jetë 4 lugë) dhe shtrydh ato.

Shto në atë marra lugë çaji konsistencë glicerinë përzierje dhe të lënë për 10 minuta. Pastaj shtoni miell përsëri lugë çaji i kënaqur. Pastaj lëvizje tërësisht përzierje me mikser deri sa të qetë. Ne e ndarë me ju disa recetave që mësojnë krem ​​gatim në shtëpi për lëkurë të thatë që do të bëjë lëkurën tuaj të thatë efekt ushqyes dhe hidratues! Rinat Abdrahimov,


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!