Droga mira antivirale për ftohjet


Viruset dhe bakteret që shkaktojnë ftohjet rreth nesh. Aktualisht, janë rreth 300 tituj viruset mjekësore, të cilat përbënin 70% të të gjitha sëmundjeve infektive. Ata hyjnë në gjakun nëpër traktin e sipërm respirator, duke shkaktuar infeksion akut të frymëmarrjes. Trupi i një personi të shëndoshë që ka një sistem të fortë imunitar është në gjendje për t'i rezistuar patogjene. Prandaj, një sëmundje e fortë sistemi imunitar nuk mund të ndodhë ose të ndodhë në formë të butë. Pastaj ndonjë mjetet juridike të veçanta nuk është e nevojshme. Përndryshe, sëmundja është e dukshme në pushtet dhe nuk ka trajtim të veçantë është e nevojshme.

Fakti se ka barna antivirale më të mira për ftohjet, ne do të flas me ju në faqen tonë www.rasteniya-lecarstvennie. ru. Trajtimi i ftohtë të përbashkët Më të përdorura trajtim simptomatik. Ajo ka për qëllim uljen e inflamacionit, simptomat e lirojnë, temperaturat më të ulëta, detoxification përgjithshme të trupit. Por duke pasur parasysh peshën e sëmundjes, pacientit, dhe barnave të përdorura antivirale. Ata duhet të vrasin virusin që e ka shkaktuar sëmundjen. Lloji i virusit të quajtur SARS, nuk është gjithmonë e lehtë për të përcaktuar. Prandaj, preferencë i jepet drogës me një spektër të gjerë të aktivitetit.


Përdorimi i tyre në të ftohtë zvogëlon kohëzgjatjen e sëmundjes për disa ditë, heq simptomat, zvogëlon rrezikun e komplikimeve. Përveç kësaj, ata janë një masë e mirë parandaluese për njerëzit që janë të afërt me të sëmurët dhe me rrezikun e kontraktimit. Droga më të mira aktuale antivirale Arbidol: Aplikimi me një sëmundje të shkaktuar nga një grup virusi A, B. fuqi relativisht sincitial dhe adenoviruset, paragripal. Ajo stimulon prodhimin e trupit endogjen interferon, rrit imunitetin, ka një efekt antioxidant. Inosine pranobex: përdoret në sëmundje të shkaktuara nga viruset B, rinovirusëve, adenoviruses.

Efektive kundër viruseve të gripit, bronkit parainfluenza viral. Rrit imunitetin, rrit aktivitetin e interferonit. Ketë një efekt mbi T dhe B limfociteve. Ka contraindications. Para se të aplikoni duhet të konsultoheni me një mjek. Ozeltamivir: përdoret në sëmundjet e shkaktuara nga viruset e grupit A, B. ka contraindications dhe efektet anësore. Para se të aplikoni duhet të konsultoheni me një mjek. Ribavirin medikament përdoret në sëmundjet e shkaktuara nga virusi i gripit A (a0, A2), V. Në trajtimin paragripal 1 - dhe - 3-të llojeve. Efektive kundër virusit sincitial frymëmarrjes, koronavirusi, rinovirusi.

Drogës është kundërindikuar. Para se të aplikoni konsultimet e nevojshme. Çfarë lloj i përgatitjes është e përshtatshme për trajtim juaj do të zgjidhë mjekun. E shumë e përdorur për të trajtuar drogë ftohjet, të cilat ne referuar dhe Remantadin, adaprolina, ointments dhe oksalinovoyu tjetër ai do të zgjedh të përshtatshme për ju. Nëse një anëtar i familjes ishte i sëmurë ftohjet, grip, për të shmangur infektimin e anëtarëve të tjerë të familjes mund të përdorni drogë - interferon rruazë e bardhë njerëzore. Është e dobishme për të përdorur mbytje në shtëpi, shpëlarje. Per shembull, nje grup i viruseve nuk mund toleron alkaline.

Kështu që ju mund të përdorni në shtëpi inhalimi i ujit të nxehtë me sode buke. Për ta bërë këtë, të shpërndarë në 1 tbsp. vluar ujë 1 orë. l. sode. E mirë për të pirë ujë mineral alkaline. Gjithashtu mos harroni se në trajtimin e pacientit ftohjet duhet të përputhen me pjesën tjetër krevat. Ai ishte i sigurt për të ngrënë plotësisht, të marrë vitamina. Sigurisht, është mirë të mos lënduar. Pra, kur ju jeni të shëndetshëm, nuk përpiqet për të lënë pas dore Morning akuzuar, të shkojnë zbathur më shpesh, duke notuar në verë dhe në ujë të hapur. Zahartovuytesya. Filloni të vogla, gradualisht mësohet trupin tuaj në ekstremet e temperaturës, në mënyrë që ajo të mund të lëvizin pa pasoja vjeshtë të lagur, të ftohtë të dimrit, të papërpunuara pranverë, erë.

Mbani trupin tuaj në këtë kohë. Të forcuar sistemin imunitar, hani drejtë, të marrë vitamina, droga veçanta Immunal i tillë, tretësirë ​​e echinacea, rrënjë artë, xhensen. Në shtëpi ju mund të përgatisë dhe të bëjë, oats supë, lëng frutash aloe shumë vite. Për të përmirësuar imunitetit dhe forcimin e trupit në të dobishme
droga ykorystovuvaty bazuar në mumje dhe Propolisi.
Nëse jo në gjendje për të mbrojtur veten dhe ju do të merrni të sëmurë, shkoni te mjeku, ai do t'ju tregojë grip dhe ftohjet droga më e mirë antivirale. Cheers! Svetlana,