Kozmetike më të mira për lëkurë të problemeve si përdorim


Pothuajse çdo grua në jetën e tij në një moshë të caktuar është përballur me probleme të ndryshme të lëkurës. Këto probleme mund të jetë me ndërprerje në natyrë në formën e akneve ose blackheads dhe çrregullime të zgjatura dhe serioze lëkurës. Në qoftë se ju përdorni kozmetike probleme të lëkurës nuk është i rekomanduar. Të paktën, kështu thonë beauticians. Megjithatë, shumica e grave nuk janë përdorur për të largohet nga shtëpia pa grim. Pra, shpesh mendoj se në qoftë se ka një problem, ajo duhet të jetë vendimi i saj. Pra, duhet të jenë kozmetike më të mira për të lëkurës me vaj, e përdorin atë si ne redaktuar këtë faqe interneti dhe tregoni.

Por ndonjëherë probleme të lëkurës mjaft thjesht të mbani mend disa udhëzime dhe përdorimin e tyre. Ata do të ndihmojë lëkurën tuaj duken të shëndetshme blej, dhe ju - të ndiheni rehat. Çfarë mund të thotë? Rregulli i parë që duhet të respektohet jo vetëm vajzat me lëkurë të keqe, por në përgjithësi të gjitha seksit të drejtë - nuk e përdorni grim të dobët ose të diskutueshme cilësinë, prodhues të panjohur, dhe dha shpirt. Shumica kozmetike shiten në këtë treg, metro apo jo-vende apo dyqane të tjera. Kur probleme të lëkurës duhet të përdorin sa më pak themel, pluhur, skuqem, dhe fondacione të ndryshme nën grim.


Ata të zgjeruar poret, qasjen e oksigjenit në lëkurë dhe formon një ambient të kufizuar alkaline, e cila është një mjedis ideal për inflamacionet e ndryshme. Për të bërë pamjen e lëkurës të pastër dhe të shëndetshëm, përdorni një fsheh fonde laps të përdorur një hije të veçantë të lehta. Blush duhet të zëvendësohet hijet hije e dëshiruar, pasi ato nuk përmbajnë substanca që mund të bllokoj gjëndra dhjamor të lëkurës. Pluhur është mirë të përdorni të lirshme, pasi ajo është më e sigurt për shëndetin sesa kompakt. Mundohuni të minimizuar përdorimin kuq buzësh, pa marrë parasysh gjendjen e përgjithshme të lëkurës.

Theksi është e dëshirueshme për të bërë sy - një theksuar atyre dhe të shkëpusin vëmendjen tuaj dhe vëmendjen e të tjerëve për praninë e defekteve të lëkurës. Lipstick në këtë rast duhet të jetë ngjyra të ndritshme. Pavarësisht problemeve të lëkurës, kozmetikë për një natë duhet të lajë tonik veçantë, locion apo cleanser shkumë. Nevojë për të larë shpesh, të paktën tre herë në ditë me ujë të ftohtë. sponzhik, bar pambuku dhe furçat e veçanta të përdorura, kur të aplikoni make-up çdo ditë për të larë me ujë të ngrohtë dhe sapun. Kushtet e përdorimit të fondeve për kujdesin e lëkurës: * Për të pastruar lëkurën e fytyrës është më e mirë për të përdorur një lëkurë të veçantë të butë për lëkurën e problemit.

Përdorimi scrubs ndikojë acarim tuaj fytyrë dhe dëme të naftës gjëndra person. * Në asnjë rast mos e përdorni ointments, e përbërë nga vazelinë ose vazelinë është vaj, si ajo gjithashtu bllokoj gjëndra dhjamor. * Nëse ka inflamacion të lëkurës, atëherë pastruar ajo përdorni kremra butë spastrimit dhe Moisturizers të ndryshme, të cilat janë të përbërë nga substanca që kanë një efekt qetësues dhe rikthen. Këto përbërësit janë vaj avokado, e cila shkëlqyeshëm shëron inflamacione të ndryshme, dhe ekstrakte të kamomil dhe aloe vera, Calendula ekstrakt. Përveç këtyre ekstrakteve bimore, vini re që përmban kozmetike minerale.

Oksid salicili është shumë mënyrë efektive pastron lëkurën nga ndotja, talk, oksid zinku dhe magnezi tharë fushat me probleme mente dhe zbutur atë. * Mos përdorni krem ​​yndyrë dhe sunblock. * Ju nuk mund të fshij lëkurën me alkool, si ajo lehtë shkatërron shtresa lipidet e lëkurës për të mbrojtur atë nga humbja lagështi dhe parandalon lëkurë. Lipide të shërbejë për të pasuroj grimca të lëkurës me njëri-tjetrin, dhe kështu të parandaluar rritjen e baktereve. Nga kjo rrjedh se përdorimi i shpeshtë i alkoolit që përmbajnë substanca sasinë e puçrra fytyre dhe blackheads është në rritje. * Pastron poret dhe përmirëson maska ​​lëkurës, por jo të gjitha, dhe ato që janë bërë nga balta e bardhë.

Në vend të sapunit, përdorni një cleanser veçantë shkumë për të lëkurës me vaj, sepse sapun është gjithashtu në gjendje të shkatërrojnë shtresën e lipidet. Dhe më e rëndësishmja - mos harroni se ju - vajza më e bukur në botë. Besimi dhe dritë e dobët në sytë e tij - dhe ju jeni adorable, pa marrë parasysh se çfarë! Koshka611,


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!