Duart e burrave bukur e, duart


Kohët e fundit, njerëzit që kujdesen për ta, kompania kategorikisht refuzoi të pranojë. Kjo është një dëshirë e natyrshme njerëzore të duken mirë është perceptuar si diçka e jashtëzakonshme. Për fat të mirë, këto ditë janë ngadalë por me siguri duke u larguar në të kaluarën dhe tani njeriu është shikuar pamjen e saj, komandat respekt. Në formën e një njeriu duke luajtur një dorë të madhe rolit. Duart njerëzit e fortë s - një simbol i mbrojtjes dhe besim. Shumë gra kur takim kushtoj vëmendje për grooming dhe bukurinë e kontaktit të dorës. Natyrisht, kjo i inkurajon njerëzit për të vënë vizita në sallonet e bukurisë dhe profesionistëve të besojnë kujdesin e tyre.

Por kjo procedurë është mjaft e mundshme në shtëpi. Pra, le të flasim për atë që ju mund të bëni për të bërë veten duart e burrave i bukur s, duart. Çfarë është dallimi në mes duarve të njerëzve të kujdesit të lëkurës të grave? Në thelb, asgjë. Ai përfshin hapat e njëjtë - spastrimit, hidratues, dhe të ushqyerit. Por, specifikat e punës dhe jetës, ku burrat më shpesh sesa femrat, përballen me faktorë të ndryshëm traumatike. Këto mund të jenë elemente kimike (bojë, tretës, dhe lëngjeve të tjera teknike) dhe lëndime të vogla - bruises, shkurtime, gërvishtje. Gjatë punës fizike njerëz të rralla do të mendojnë për bukurinë dhe për të mbrojtur duart mbi.


Por të përpiqet të marrë atë një rregull për veten time që të përdorin doreza mbrojtëse kur puna fizike për të mbrojtur veten nga rënia në lëkurën e elementeve kimike. Gjithashtu doreza të veçanta të mbrojtur duart nga dëmtime të lehta. Për të mbrojtur duart gjatë punës me kimikatet, etj më efektive do të jetë një krem ​​i veçantë mbrojtëse. Ajo mund të blihen si një dyqan bukurie dhe një farmaci, apo edhe në supermarket. Rregulli është përdorur rregullisht mjete për pastrimin e duarve. Ajo mund të jetë krem ​​dhe gels grimca të ngurta pastrim. Në rolin e këtyre grimcave mund të veprojë si fara, kripë, kafe, sheqer, rërë të rafinuar.

Kjo do të thotë se është e mundur për të bërë vetë dhe duke shtuar përbërës të përzgjedhur në krem ​​rroje tyre. Me pastrim ju të shpëtoj të grimcave të lëkurës të vdekur, bëj duart smoother. Aplikoni pastrim duhet një fërkim të vogël në lëkurë dhe shpëlarje me ujë të bollshëm. Nëse ju doni të jepni duart tuaja më shumë shkëlqim, përdorni limon të thjeshtë. Lëng i saj ka veti zbardhues, dhe përveç kësaj, ai ende ushqen lëkurën në duart tuaja. Lemon është karakterizuar edhe nga një efekt pozitiv në thonjtë, duke i bërë ata më të fortë. Natyrisht, në përfundim të lagështoj lëkurën. Për këtë qëllim, ju duhet të përdorni një krem ​​ushqyes.

Ata mund të jetë një pjesë e aditivëve të ndryshme, dhe në hidratues lëkurën e mbushur me vlera ushqyese. Kjo ndihmon, nga ana tjetër, për të shëruar plagë të vogla në duart e tij. Nëse ju doni të mbani bukurinë e duarve gjithashtu duhet të ndjekin disa rregulla të përhershme. Para së gjithash, të heqë dorë nga larje me dorë në ujë të ftohtë apo të nxehtë. Hedhje e temperaturës papritur lehtësojë lëkurë dhe coarsening e lëkurës. Pas larjes, gjithmonë fshij duart thatë. Mos shkurtojë thonjtë gërshërë të zakonshëm - kjo i bën ata të brishtë dhe shtresë, por nëse është kështu, ata i përdorin ato për të dhënë një prezantim të veçantë Emery. Edhe më shumë efekt se ju të shtoni kujdesin cuticle.

Ajo quhet lëkurë rreth gozhdë. Shtyn atë butësisht pas duart larëse. Pas një kohë ju do të vini re ndryshimin - Duart do të duken më të sakta. Gjithashtu tërheqës janë thonjtë të shëndetshme me shkëlqim. Nëse ju llak - kjo shumë, është e mundur për të bërë lustrim. Kjo është përdorur zakonisht veçantë fotografi butë gozhdë. Ajo mund të blihen në dyqan kozmetike. Në qoftë se ju përdorni lustrim dhe krem ​​- efekti është më i spikatur. Gjithashtu mos harroni se paraqitja e duarve ndikon në shëndetin e brendshme të trupit tuaj. Mungesa e vitaminave dhe mineraleve mund të provokojë ngjyra ndryshim dhe formën e thonjve, probleme të lëkurës duart.

Gjithashtu lejon pirjen e duhanit nuk Dye efekt - të verdhë dhe duart thatë. A nuk mendoni se këto procedura janë të komplikuara dhe ju nuk mund. Pas duke u përpjekur disa herë për të paguar një vëmendje pak më shumë në duart tuaja, ju do të vini re se ajo ka një pozitiv tërheq vëmendjen e të tjerëve. Pra shkruani duart tuaja të bukura në një fitore mbi ta! Brandy,