Fondet nga djersitje dhe erë këmbët


Kush do të kishte menduar se një njeri mund të jetë djersitje këmbët skalichyty? A nuk e besoj? Por nipi im mund të kishte mbetur beqar për shkak të tij. Këmbët ai filloi të djerse në gjashtëmbëdhjetë vjet. Unë nuk e di se çfarë ka ndodhur me trupin e adoleshente, por në këmbët e tij ishin vazhdimisht me lagështi. Dhe jo vetëm gjarpërues dhe madje edhe çorape. Zakonisht njerëzit mbi gjëra të vogla nuk i kushtoj vëmendje, por nipi im është shumë i zoti, fëmijëria mësuar me një monitor. Në këmbët lan mbrëmje çdo ditë veshur çorape të pastra ... Dhe të përpiqen për të punuar në mënyrë aktive gjatë gjithë ditës në një fabrikë në këpucë dhe çorape djersitur! Thuaj atë që ju pëlqen, dhe erë të shfaqet.

Ai ndjeu se era është ndjenjë, çdo gjë u kthye nga ai, kështu që pas punës në një nxitim apo jo vajzat në disko, dhe në shtëpi për të dush. Dhe kështu këto këmbët djersitje në jetën e tij ndikuar që ai nuk ishte më duke shkuar për të vizituar (sepse atje duhet të marrë off këpucët e dikujt), vajzat u takuan. Kryesisht pas punë ulur në shtëpi, dhe kjo në 27 vitet e ... Unë nuk mendoj se motra ime nuk e blej. Ne blerë të gjitha fondet që ishin në dispozicion në barnatore dhe dyqane. Ne u përpoq të gjitha krem ​​dhe deodorants për këmbët, e bërë banja të veçanta. Të gjitha më kot - mjetet e djersitje dhe era e këmbëve nuk ndihmojnë ... Por droga janë shumë afër!


Një ditë unë isha duke folur me mbesën time dhe nipi i tha dëshpërimin. Ajo doli se vajza e saj edhe vuajtur për shkak të tij. Ajo humbi nga djersitje dhe erë këmbët me një aktiv të vetëm të besuar. Ai gjithashtu ndihmoi dhe nipi im! Kur këmbët djerse shumë, duhet të bëjë atë një rregull rregullisht, të paktën një herë në javë, të shkojë në banjë. Nuk ju shkoni poshtë me shtatë pots, dhe këmbët që nuk bëjnë. Dhe pas një dush pak ditë do të ketë një erë të pakëndshme të djersës. Avull, ujë të ngrohtë dhe të vrasin bakteret që shkaktojnë erë. Por më e rëndësishmja - thupër lë. Çdo mëngjes, kur nipi i veshur për të shkuar në punë, Motra imponojë këmbë e tij të freskëta lë thupër.

Vënë ato në mes gishtave, veçanërisht ku djersë. Kati ai kishte veshur çorape pambuku dhe kështu shkoi për të punuar. Fresh lë ajo përkthyer këmbët e saj në mbrëmje. Dy herë në ditë ata janë bërë të thupër këtu "pako" dhe nja dy javë nipi ishte në gjendje të ecin pa to. Këmbët nuk janë djersitje! Për vitet e para ai bleu sandale në këmbë nuk ishte aq e nxehtë. Si ajo mori më të lehtë! Sapo ai mori shpëtoj e vendosur të tij, ai menjëherë dhe jeta personale rregullohen. Ai filloi të takohem me një vajzë nga fabrika e vet. Unë shpresoj se ata të gjithë zladytsya! Provoni dhe ju popull djersitje ilaç dhe erë këmbët në qoftë se shumë vuajnë nga kjo sëmundje.

Natasha