Përfitimet e çokollatë e errët dhe varietetet e saj të tjera


Fjala kakao do të thotë "ushqim i perëndive". Çokollata është bërë nga ajo ka shumë prona të pazakontë. Megjithatë, ajo është e ndryshme: e zezë hidhur poluhorkim, qumësht dhe të bardhë. Për të kuptuar se çfarë përfitimet e çokollatë e errët dhe varieteteve të tjera të rënien e saj të parë në histori. Fruta të pazakonshme të lehta kafe, shije të hidhur, të interesuar në Maya. Ata i bëri të pijnë atë eliksir u konsideruar luksoze dhe trajtuar atë vetëm e zgjedhura: udhëheqësish, priftërinjtë dhe udhëheqësit e fiseve. Sigurisht, shije pije e hidhur nuk u pëlqejnë shijen e çokollatë favorite tona. Megjithatë, indianët e piu atë me kënaqësi të madhe.

Shumë kohë më parë, çokollatë u konsiderua si një ekuivalent të holla. Për shembull, një 10 fasule kakao mund të blej një lepur, dhe 100 - rob. Hernando Cortes është e njohur se evropianët e parë solli çokollatë, por ata vlerësuarat produktin menjëherë. Ai madje e quajti "ilaç i djallit", dhe gratë nuk kanë sipërmarrje të përpiqen për shkak të frikës së errët-skinned lindjen e fëmijës. Pasi një kuzhinier francez shtuar kakao dhe sheqer ishte i befasuar për të gjetur se si të ndryshojë shijen e produktit. Që nga ajo kohë, nuk kishte çokollatë. Aktualisht, Ka disa varieteteve të saj: e errët (60% kakao), poluhorkiy (50%) dhe qumësht (30%). Përveç çokollatë me qumësht kakao dhe sheqer përmban rreth 20% qumësht pluhur.


Prandaj, përfitimet e çokollatë me qumësht nuk është aq e madhe. Çokollatë e bardhë nuk është e dobishme, sepse struktura e saj nuk është saktësisht kakao dhe vaj i saj. Kur zgjedh çokollatë, i kushtoj vëmendje të produktit. Paketimi duhet të jetë e shkruar që ajo përmban në masë kakao, pluhur kakao në vend. Gjithashtu, çokollatë duhet të jetë i pranishëm gjalpë kakao. Mundohuni të blerë çokollatë të zezë të errët, sepse ai është më e dobishme ndër llojet e tjera të goodies. Me fjalë të tjera, më e lartë përqindja e masës kakao në tjegull, aq më i madh efekti pozitiv i çokollatës do të jepni trupin tuaj dhe veçanërisht përmirësimin e shëndetit dhe humor.

Është koha për të folur për pronat e tjera të mrekullueshme që kanë çokollatë e errët bare favor të saj: Sipas kardiologëve, ai duhet të hyjë në listën e produkteve më të dobishme sepse ndihmon të luftuar sëmundjet e zemrës. * Në Harvard u kryer një eksperiment interesant, në të cilën studiuesit gjetur se njerëzit që hanë çokollatë tre herë në javë, të zgjasin jetën e tij për një vit. Por gjëja kryesore nuk është e teproj. Quite një tjegull për një javë, por në këtë rast efekti do të jetë pozitiv. Ajo përmban flavonoids. Këto substanca hedh lëng gjakun dhe parandalon shfaqjen e clots gjakut.

Shkencëtarët italianë dhe skoceze besoj se çokollata e errët ka efekt të rëndësishëm antioxidant. Por ajo zhduket nëse qumësht pije delikatesë. Për këtë arsye, mos e blej çokollatë me qumësht. Sipas nutritionists, ky produkt nuk është yndyrë, më e rëndësishmja e di kur do të ndalet. Çokollatë të hidhur përshkruhet mundësi nxitës. Kjo është jashtëzakonisht e dobishme për shkak të përmbajtjes në të mineraleve të tilla si natrium, hekur, magnez, kalcium, kalium dhe të tjerët. Anëtarësimi i saj gjithashtu përfshin vitamina B dhe PP. Gabuar është menduar se çokollata shkakton zhvillimin e kariesit. Në vend të kësaj, ai ka veti të forta antibacterial dhe është parandalimi i sëmundjeve të dhëmbëve.

Nëpërmjet përdorimit të çokollatë përmirëson kujtesën, vëmendjen, stimulon sistemin nervor, prodhojnë më pak kolesterol. Kjo lehtëson kalimin e sindromi premenstrual në gratë, rrit imunitetin në ata që vuajnë nga sindromi i lodhjes kronike. Aplikimi i jashtëm në formën e çokollatë përfundon lëkurë të përkryer tone. Kjo ndihmon për të luftuar depresionin dhe humor të ulët. Çokollata nuk është vetëm e shijshme, por edhe produkte të dobishme. Mos harroni pronat e saj, por nuk e teproj trajtojnë. Atëherë ju do të vini re ndryshime pozitive që ndodhin për ju dhe trupin tuaj. Elvira,