Përfitimet e akull të pijshëm të ftohtë ujë të ngrirë


Që nga kohët e lashta, nga kohët e lashta, njerëzit e njohur pronat medicinale të ngrirë, ujë të akullt. Banorët e Kaukazit, Altai dhe tani përdorin ujë të shkrirë akull. Pije e saj, gatuaj ushqimin e saj. Studimet moderne shkencore kanë treguar një strukturë të habitshme të molekulave të shkrihet ujë dhe përfitimet e saj për shëndetin e njeriut. Le të përpiqen për të gjetur se, çfarë është përfitimi i, dhe flasin në këtë temë: përdorimin e pije të ftohtë me akull ngrirë ujë. Çfarë lloj i ujit për të pirë e dobishme? Molekulat që përbëjnë akullin, molekulat e ujit të ngrirë lëngjeve shumë më pak konvencionale. Për shkak se ata janë më të lehta për të kapërcyer nëpër membranën qelizore dhe stimulon metabolizmin e trupit.

Nëse ju merrni zakon të agjërimit çdo mëngjes për të pirë një gotë akulli shkrihet, së shpejti ju do të ndjeni një rritje të fuqisë dhe ndjenjë shumë më mirë. Është shumë i dobishëm për shëndetin e fëmijëve. Rregullisht duke e përdorur atë për të pirë, trupi ushqyer energji. Kjo ndihmon për të aktivizuar trurin, përmirëson kujtesën. E gjithë kjo kontribuon në perceptimin, mësimin përmendësh të informacionit, dhe në këtë mënyrë i gjithë procesi të mësuarit bëhet më e lehtë. Akull, ujë i ngrirë të ketë një efekt pozitiv në zemër, enët e gjakut të njeriut, dhe përmirëson gjakut, ul kolesterolin e keqe, heq venat me variçe në. Akull, ujë i ngrirë për humbje peshe Jashtëzakonisht e dobishme për të pirë atë për njerëzit që duan të humbin peshë.


Ka metoda të veçanta të duke u shpëtoj paund shtesë duke përdorur akull pangrira.
Shumë e rekomanduar për të humbur peshë për ndihmë popullit të saj me sistemet imun të dobësuar dhe stresi të ulët. Kur humbjen e peshës, me ndihmën e metabolizmit të shpejtuar, toksina më rrjedhin, toksina, shumë vite, të akumuluar në trup. Megjithatë, mbani dietë shumë më të lehtë që nga uji i shkrirë akull bën njerëzit të gëzuar, durim të madh. Ushqimi përdorur valltarë shkrirë akulli quajtur dietë. Një tjetër do të përfitojnë ujë në frigorifer që është duke e përdorur atë për të humbur peshë valltarë të cilët fituar një paund disa ekstra.

Subjekt i një dietë të tillë mund të rishkruhet për të hequr qafe 5 - 6 paund shtesë. Megjithatë, më shumë se një javë për të vëzhguar këtë dietë nuk duhet të jetë. Ushqimi është të pini gllënjka të vogla akulli shkrirë. Së pari duhet të pini një gotë në mëngjes në një stomak bosh. Pastaj gjatë gjithë ditës për të pirë tre gota ujë të ftohtë shkrirë. Dhe gjithashtu gjithë ditës duhet të hanë vetëm ushqim të ftohtë. Fit gjitha llojet e hash perime, supë, i gatuar në talium ujit. Ju duhet gjithashtu të marrin kos pangrira, djathë, kos të ftohtë, akull fruta. Në këtë mënyrë, duke ngrënë trupin shpenzon shumë energji për ushqim natyror ngrohje, dhe tretje e saj.

Sigurisht, nuk ndjekin një periudhë të ftohtë akull dietë. Më mirë të prisni për verë të ngrohtë, në qoftë se vetëm nga një dietë do të jetë shumë më të rehatshme. Megjithatë, mbani mend se të hahet ushqim shumë të ftohtë dhe pije gjatë motit të nxehtë lehtë mund të fitojnë një dhimbje të ftohtë dhe të fytit. Gjithashtu, kjo dietë është e kundërindikuar në pacientët me rinitit kronike, sinusit, njerëzit me imunitet të ulur, dhe ata që shpesh vuajnë nga grykët, pezmatim i fytit dhe të ftohtë. Si për të përgatitur një lloj të ujit? Ka shumë mënyra të ndryshme të gatimit këtë pije të dobishme. Unë sugjeroj që ju përdorni mënyrë e thjeshtë në të cilën ajo rezulton e dobishme, të padëmshme për produkt shëndetësore: Hidh ujë në një tas të gjerë (jo metalike).

Vendos ngrirë. Pas pak njerëz duket kore të bardhë në sipërfaqe të tas. Ajo duhet të hiqet, pasi ajo përmban një substancë të dëmshme deuteriumit. Pastaj të lënë ujin të përfunduar ngrirjen. Pas formimit të një copë akulli transparente, hiqni atë nga enët dhe shpëlarje nën ujë të rrjedhshëm për të hequr ndotesve mbetura. Akull shkrij në temperaturën normale të dhomës. Ne duhet të kujtojmë se pijen e gjitha që ju nevojitet për të lëngshme shkrirë për 4-5 orë pas shkrij përfundimtar, sepse atëherë ai bëhet i paefektshëm. Ju gjithashtu mund të përdorni një tjetër metodë e përgatitjes: Hiq kore e parë të akullit, të lëngshme dhe gjysmë të ngrirë.

Qëndroi ikjes dhe shkrij akullin dhe pijen. Kjo metodë e gatimit shumë e konsiderojnë më të dobishme. Shkrihet ujë mund të ndihmojë një person të kapërcyer shumë Sëmundjet. Shumica centenarians tokës e ujit të gjatë pije nga një lumë akullnajore, duke vazhduar të rinjtë dhe shëndetin e tij. Përfitimet e ujit të pijshëm pasi rozstoyuvannya njohur për shumë nga vetitë e saj shëruese dhe nuk ka konteste një. Përdorni ju dhe shekujt e përvojës njerëzore dhe e përdorin atë për shërimin e trupit dhe duke u shpëtoj prej sëmundjeve të akumuluara. Cheers! Svetlana,


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!