Përfitimet dhe dëmet e bukë e bardhë dhe ngjyrë kafe


"Bukë - mbi kokë" - thotë thënia e njohur. Në të vërtetë, bukë e gjatë ishte Tabela bazë e popullit rus. Siç e dini, breads - një shumë. Pjekje bukë produkte janë përdorur jo vetëm grurë dhe miell thekre, dhe kokrra tjera të tilla si hikërror, elbi, tërshëra, shtoni fruta të thata, fara liri, fara luledielli, kungull, dhe vetëm krunde. Por ne do të flasim për të varieteteve klasike të bukës - të bardhë dhe të zezë, që është pjekur nga gruri dhe miell thekre, respektivisht. Në mjedisin e sotëm ku konsumi i ushqimit është baza e prodhimit industrial, është e rëndësishme të dini se çfarë përfitimet dhe dëmet e bukë të bardhë dhe ngjyrë kafe.

Le të fillojmë me të bardhë, është e qartë se komponenti mbizotërues i pjekje këtë shumëllojshmëri nuk është vetëm miell gruri, por miell. Ky miell është ruajtur më gjatë se gruri tërë. Të mallra gatim reduktuar. Prandaj, prodhuesit kanë zgjedhur këtë mënyrë të thjeshtë në vend të shpëtuar shërbimeve më të madh të bukë të bardhë. Efekti më i madh për shëndetin e njeriut është vetëm një predhë e grurit, ku janë vitamina, sidomos B dhe fibra të vlefshme që përmirësojnë lëvizshmëri të traktit gastrointestinal që na mbrojnë nga shumë sëmundje, diabeti, arteriosklerozës dhe madje edhe formacionet e kancerit .


Mund të konkludohet se buka e bardhë është e nevojshme për të zgjedhur, që është që të shikojmë me kujdes në etiketën e produktit: në radhë të parë duhet të jetë jo më i lartë miell gruri, dhe të paktën klasën e parë. Gjithashtu, në qoftë se ju blej miell bukë të bardhë, ju rrezikoni për të fituar paund shtesë sepse produkti është në çast rrit sheqerit në gjak (ka një indeks të lartë glycemic), e cila pastaj edhe të reduktuar me shpejtësi. Si rezultat - përsëri, nga uria dhe një pjesë të re të ushqimit që shkon në dyqane yndyrë. Në misri shell, natyrisht, është përfitimi i bukë të bardhë dhe një furnizim i karbohidrateve për ne, që energjia.

Gjithashtu, buka është një sasi e vogël e proteinave si dhe amino acidet esenciale që janë formuar në trup dhe duhet të vijnë nga ushqimi. Prandaj bukë, duke përfshirë të bardhë burim, i shkëlqyer i ushqyesve. Gjëja kryesore që ky numër nuk ishte i tepruar. Një tjetër nuancë interesante është se buka e bardhë më "butë" për trupin e njeriut dhe është më e lehtë të tretet. Kjo është arsyeja pse ajo është e rekomanduar gjatë shërimit nga acarimin e sëmundjeve, duke përfshirë traktin gastrointestinal pas operacionit, kur të gjitha forcat që synon rehabilitimin. Pse e bëri një bukë interesante zi? Para së gjithash, kalori e saj më të ulët të bardhë.

Si pasojë, ata që ndjekin figura dhe aderon në parimet e ushqim të shëndetshëm, kjo do të jetë shumëllojshmëri më të mirë. Përveç kësaj, në prodhimin e bukës duke përdorur miell thekre peeled ruajtjen fibra dhe vitamina. Dhe, duke pasur parasysh se gjatë pjekje shtuar erëza të ndryshme dhe erëz, shumëllojshmëri është e lehtë për të arritur. Bukë e zezë mund të jetë një ëmbëlsirë të madhe së bashku me arra dhe fruta të plotësuar vetitë e saj ushqyese yndyrë të dobishme dhe fibra dietetike. Kjo është, në qoftë se një person është i shëndetshëm dhe ka shprehur çrregullime të sistemit të tretjes, ajo mund të bëjë bukë kafe komponent i rëndësishëm i dietës.

Megjithatë, kjo bukë ka shprehur pronat hazotvirnymy. Përveç kësaj, për shkak të absorbimit të fibrave është i vështirë dhe kërkon përpjekje shtesë nga ana e stomakut, zorrët. Prandaj, njerëzit me sëmundje kronike, duhet të dini se si për përdorimin e saj. Pas çdo stres, operacionet, sëmundjet akute nuk duhet të përpiqet për të ngrënë bukën e bërë nga mielli thekre. Ajo rezulton se çdo lloj i bukës ka një shumë të pronave të dobishme, dhe ideja që ajo duhet të përjashtohen nga dietë nuk ka një bazë të provave. Por ju duhet patjetër parasysh gjendjen e njeriut, se ajo kishte ndonjë patologji të rekomandojë këtë lloj të jetë më e mirë për të gjithë.


Njeriu duhet të jetë i vëmendshëm për shëndetin e tyre, zgjedhja e drithërave në tryezën e tij. Helen,