Përfitimet e pirë çaj jeshil


Në çaj jeshil thotë shumë, kështu që përqafojnë ky informacion është i vështirë. Unë nuk dua që dikush të bëjë fushatë vetëm të pirë çaj jeshil ose anasjelltas mohojnë këtë. A përfitimet e pirë çaj jeshil apo jo, të gjithë mund të vendosë për veten e tij të njohur me rezultatet e grupeve të ndryshme të shkencëtarëve. Pra, çfarë thonë grupe të shumta hulumtuese të çajit të gjelbër. * Artrit gjelbër çaj. Çaj jeshil zvogëlon numër acarimin e artritit reumatoid. Efektet e çajit të gjelbër në zemër. Konsumi i përditshëm i një filxhan çaj jeshil ndihmon në zvogëlimin e rrezikut të sulmit në zemër me 44%. Çaji jeshil vret kancerin. Njerëzit që pijnë një filxhan çaj të gjelbër në javë për 6 muaj, të zvogëlojë rrezikun e kancerit të rektumit, zorrës së trashë, dhe pankreasit.

Antioksidantë antioksidantë dhe çaj jeshil. Antioxidant gjendet në çaj jeshil, vitaminë C më efektiv se 100 herë, ndërsa mbrojtjen e materialit gjenetik të qelizave nga dëmtimi 25 herë vitaminë më efektive E. Në teas zi si dhe përmban substancën, por e saj atje në gjysmë. Çaji jeshil kundër zhvillimit të qelizave të kancerit. Çaj ndihmon për të ulur normën e kancerit të mushkërive. Substancat e përfshira në çaj mund të shkaktojnë qelizat e kancerit samoznyschuvatysya. Çaji jeshil kur planifikon një shtatzëni. Gratë që pinë filxhan përditshme gjysma e çaj jeshil rrit mundësinë e gjetjes shtatzënë dy herë.


Çfarë dobishme çaj i zi ose jeshil. Çaji jeshil është shumë më mirë se sa e zezë, si në prodhimin e çajit të zi shumica e komponentëve të dobishme në procesin e fermentimit është konvertuar në substanca të tjera që kanë një shije të veçantë dhe ngjyra e çajit të zi. Përfitimet e qese çaj jeshil dhe granula. Çaj dhe pluhur çaj granula, të cilat janë Qese çaj dhe procedurë heqjen çaj kafeinë mori pothuajse krejtësisht të humbur komponente të dobishme fillimisht të pranishëm në gjethe çaji. * Teknologji brewing çaj jeshil. Komponente të dobishme që lë jashtë të çajit të gjelbër në ujë të vluar gjatë shpërthyer, ka vetëm rreth pesë minuta, atëherë ata janë të shkatërruar, procesi i fermentimit dhe çaj jeshil fiton një ngjyrë kafe kur brewed teas zi.

Kjo është arsyeja pse çaji jeshil është e zezë me kohë dhe pse çaj brewed e gjelbër duhet të jetë i dehur menjëherë. Sa gota të çajit të gjelbër në ditë mund të? Për të arritur efektin maksimal nga përdorimi i një pije, ju duhet të pini 3 deri në 10 gota në ditë. Në bazë të këtij numri, duket se kjo do të jetë pije tuaj të vetëm që është përdorur gjatë ditës! Pini çaj jeshil apo sheqer? Këtu, sipas studiuesve të ndarë. Disa besojnë se sheqeri ndihmon trupin të absorbuar substancave të përmbajtura në të, të tjerët besojnë se përfitimet e çajit të gjelbër për dhëmbë në kontakt me të reduktohet ndjeshëm sheqer. Ndërsa nuk ka konsensus, ata të cilët kujdesen për shëndetin e tyre të mund të zëvendësojë atë me të thata kajsi, fiq, ose rrush të thatë Carolina ...