Këshilla të dobishme për gratë shtatzëna në shtatzëninë e hershme


Origjina e jetës - nuk është kjo mrekulli më të vërtetë? Magji fillon 9 muaj përpara fëmijës, dhe këtë herë i shoqëruar nga një numër të emocioneve të gëzimit të frikës dhe paragjykimeve. Gjyshet, hallat, nyanyushki fillojnë të tregojnë se çfarë mund dhe nuk mund të them se si për t'u ulur, ha, veshje dhe gjumë. Gjithkush dëshiron më të mirë, por ajo rezulton si zakonisht ... Pra, japin disa këshilla të dobishme për gratë shtatzëna në shtatzëninë e hershme. Le të fillojmë duke i dhënë këshilla për gratë shtatzëna në fazat e hershme të një formë të pazakontë, duke marrë parasysh frikën dhe mitet rreth gjendjes së tyre. Dhe ende - të fillojnë përdorimin e tyre nga afatet më të hershme. * Grua shtatzënë duhet të hani të gjitha ai dëshiron, ose lindjes së fëmijës janë komplekse dhe e vështirë.

Anekdotat e shkumës, ajo nuk është absurde, mungesa e kalciumit. Për shkak se ajo është e pasur me këtë element. Trupi tregon se çfarë elemente që i mungon - që është e fshehtë për të. * Ju nuk mund të ulen këmbë për këmbë - fëmija do toed. Në këtë pozicion enët e gjakut majë dhe qarkullimi i gjakut. Ajo gjithashtu mund të çojë në venat me variçe. Gratë shtatzëna nuk mund të prerë flokët e tyre - shkurtuar jetën e fëmijës. Paragjykim mesjetar i lidhur me komplotet dhe syri i keq. Në fakt, flokët shtatzënë të fortë dhe të rrihej ato rregullisht kështu që është e këshillueshme për të trim, trim përfundon. * Ju nuk mund të tregoni askujt në lidhje me shtatzëninë para shfaqjes së ënjtje.


Kjo është edhe për shkak të syri i keq dhe prishje. Merrni këto këshilla për shtatzëni apo jo - ju vendosni. Fëmija gjinore duhet të mbetet sekret për lindjen e tij. Shumica moms dhe baballarët të fillojnë të vuajnë neurozë dhe depresioni, nëse nuk lind një të tillë që pritur. Dhe kështu që është koha për të qetësuar, të përgatitur dhe për të blerë çdo gjë për fëmijën. * Ju nuk mund të marrë një dush për shkak të rrezikut të lindjes së parakohshme. Hot legen dëmshme për sistemin kardiovaskular për të gjithë njerëzit. Efekti i dobishëm është ujë i ngrohtë. Shtatzënë më mirë të marrë një dush të ngrohtë apo një të ftohtë, postelyvshy në fund mat vaskë gome mënyrë që të mos rrëshqasin. * Pajën e fëmijëve para lindjes nuk mund të blejnë.

Ata thonë se fëmija nuk mund të lindë apo të qenit i sëmurë - një supersticion mesjetare! Ajo u besohet se për shkak se gjërat mund të shkaktojë dëmtimin e nënës ose fëmijës. Së pari, është e punët e këndshme. Prindërit drejtimin shkoni pazar, zgjidhni, e konsiderojnë këto odezhki të vogël dhe të kuptojë gjithçka është gëzim. Mami hormonet "kënaqësi" dhe "gëzim" që të shkojnë për të dhe fëmijën. I dytë. Vini re se pas lindjes ju kurrë nuk do të kandidojë dyqan dhe të kërkoni për gjithçka që ju nevojitet. Pasi në shtëpi nga spitali, ju të hyjë në një foshnje në një grazhd, perepovyty, shpengoj dhe shumë më tepër.

Dërgimi baba në dyqan, ju jeni të sigurt se ajo do të blejë gjithçka që ju nevojitet? Por në qoftë se keni frikë, shkoni në dyqan ku para-zgjedhur të gjithë dhe ju shtyjë blerjen tuaj të ditës. Kur është e nevojshme, baba i lumtur dhe të marrë të gjitha pay. Bisedoni me lindjes Një edukim muaj para lindjes është vit i arsimit pas lindjes. * Bisedoni me fëmijën - dhe keni nevojë për të. Për thërrimet mëngjes të mirë dhe natën e mirë, lexoni tregime dhe poezi, na tregoni se si ju pëlqen dhe të prisni. Por mos harroni se ai dëgjon çdo gjë që ju thoni tjetër. Fjalimi i mirë nisjen trupin e tij në procesin e krijimit harmoni dhe negative - në shkelje të shëndetit dhe zhvillimit.

Mbroni veten nga gjithçka e pamundur, është e rëndësishme që të qëndrojnë të qetë në çdo situatë. Nature hedhur, gjatë kësaj periudhe forca moral dhe fizik i grave mobilizuar. Fëmija i preferuar për të ndarë energjinë e tyre me nënën e saj kur ajo kishte nevojë. Këndoj fëmijën. Fëmija merr përdorur për zërin tuaj, i qetë poshtë, bëhet e bukur dhe të rehatshme. Terapistët Muzikë rekomandojmë Mozart. Muzika e tij është quajtur diellor. Kjo do të ndihmojë për të krijuar një humor të mirë që ju të dy. Dhe këta fëmijë fillojnë të flasin më herët dhe më të shpejtë në zhvillim. Stroking barkun e tij dhe le të bëjë familje. Kështu, fëmija është sjellë besimin në botën e jashtme.

Një tjetër mënyrë për të qetësuar "futboll" të vogël. * Angazhimi në punë krijuese. Moms që gjatë gdhendje të shtatzënisë, thur, bojë apo diçka maystruyut, zhvillojnë kreativitetin e fëmijës. Është e rëndësishme për të lëvizur më shumë dhe të ecin në ajër të pastër, të bëjë të frymëmarrjes
gjimnastikë th dhe not.
Kjo është një përgatitje e shkëlqyer për lindjen e fëmijës, forcimin e sistemit imunitar gjithashtu ul sasinë e hormoneve të stresit që shkatërrojnë sistemin nervor. Ngjitu në shesh lojërash, të shikojnë fëmijët e tjerë komunikojnë me moms të rinj, ata kanë kaluar të gjithë kohët e fundit dhe do të ju them asgjë të dobishme. Dhe të jetë i sigurt për të blerë një aparat fotografik.

Fëmijët rriten shumë shpejt dhe çdo dhëmb i ri, hapi juaj i parë do të jetë një fitore e vogël. Fotografitë e këtyre pikave do të zënë një vend të denjë në albumin tuaj të familjes! Kjo është e gjitha, unë shpresoj se këshilla ime në muajt e parë të shtatzënisë, diçka për të ndihmuar gratë dhe nënat e ardhshme. Cheers! Catherine