Pronat e dobishme dhe të dëmshme të çokollatë e errët


Historia e çokollatë fillon nga kohra të lashta. Ngjashmëria e tij e parë është e përgatitur Aztecs në 1519. Ata shtuan fasule i pjekur kakao në ujë të ëmbël, duke marrë shijshme, pije salcë. Bare tona zakonshme çokollatë u shfaq në shekullin e 18-të. E saj e bërë nga kakao përzier dhe qumësht. Studimet aktuale të këtij ëmbëlsirat popullore argumentojnë se përveç shije të shkëlqyer, çokollatë e errët ka shumë prona të dobishme. Sot, në vend, ne do të flasim për këtë një ushqime popullore ëmbël, diskutojnë pronave të dobishme dhe të dëmshme të çokollatë e errët. E dobishme se çokollatë e errët? Kjo është lloj i çokollatë do të diskutohet, pasi ajo është më e dobishme ndër llojet e tjera të sheqerit.

Fasule kakao përdorura për të përgatitur çokollatë e errët përmban flavonoids. Këto substanca të kontribuojnë në sintezë e oksidit nitrik përmirëson qarkullimin. Gjithashtu, këto komponime ndikojnë në sistemin nervor, kanë pronat antioxidant. Ato ndihmojnë për të normalizuar presionin e gjakut. Prandaj, më e lartë përqindja e kakao, çokollatë është e shëndetshme. Përveç kësaj, të errët çokollatë, të errët jep efekt shërimi në zemër, zvogëlon rrezikun e diabetit. Ajo përmirëson qarkullimin e gjakut, duke rritur rrjedhjen e gjakut në tru. Kjo ka një efekt pozitiv në aktivizimin e aktivitetit mendor dhe proceset krijuese. Femrat - të njohur dhëmb i ëmbël. Prandaj është e natyrshme që shumë prej nesh nuk mund të jetojnë pa shiritin e ëmbël çokollatë.


Shumë shqetësohen në qoftë se kjo nuk do të dëmtojë figura tonë ëmbëlsi? Ajo sugjeron se këto frika janë krejtësisht të padobishme. Çokollatë të hidhur pa paragjykim figurë këndshëm dhe, përveç kësaj, ka një masë të pronave të dobishme. Parapëlqyera ëmbëlsi na është antidepressant e sigurt. Ndoshta sepse në ndjenjat e ndryshme, të pikëllimit, stresit, të dorës vetë shtrihet i pllakave ëmbël çokollatë. Ajo është një burim i humor të mirë, zbut nervat. Pasi të hahet një copë sheqer, befas ti e kupton se jeta është e bukur dhe çdo gjë në normale. Edhe produkt popullor përmban elementet e nevojshme për shëndetin gjurmë: kalium, kalcium, magnez, fosfor, caffeine.

Prandaj, të hahet një copë të, ne kryerjen e parandalimit të shteteve të ndryshme të sëmundjeve, ul kolesterolit të keq, të zvogëlojë rrezikun e diabetit, rrit performancën, durim, trupin e përgjithshëm. Kjo është trajtojnë favorite tona zgjat rininë, rikthen, forcon lëkurën dhe zbut linjat e bukura. Nuk çokollatë çudi është përdorur për të mirë trajtimet Body beauticians, SPA-procedurat e përdorura në trajtimin e celulitit. Kompani të famshme kozmetike përdorin atë në zhvillimin e kozmetikës. A është çokollatë e keqe në cilësi? Shumë vazhdimisht përsëris se ky përdorim është i dëmshëm sepse ajo pre e dhëmbëve, të promovuar trashje, Addictive.

Dhe shumë më tepër të flasim keq. A është kjo e vërtetë? Ju mund të jetë e drejtë, ata që argumentojnë se të shijshme mund të jenë të dobishme? Le të përballen me atë: Miti 1 - çokollatë e errët është e dëmshme për smalt dhëmbit. Kjo është vërtetuar se ajo nuk është e dhëmbëve të dëmshme dhe sheqer ajo përmban. Por të përfshira në gjalpë kakao produktit, mbron dhëmb smalt nga efektet e dëmshme të acidit.
Pra, nuk mund të jetë një produkt, por një sasi e vogël, dhe menjëherë shpëlarje gojën tuaj pasi të hahet ujë të zier. Miti 2 - ajo nuk mund të hani gjatë natës, ai nuk fle. Në të vërtetë, produkti përmban kafeinë. Por ai ishte vetëm 30 mg të gjithë tjegull. Për shembull, një filxhan kafe përmban 180 mg kafeinë.

Prandaj, nuk ka asgjë të keqe me një copë të vogël të çokollatë e errët para shtrat. Miti 3 - produkt Addictive. Ajo hutuar dy koncepte: Addictive dhe zakon. Për varësisë nga çokollatë duhet të hani të paktën 0,5 kg. e sheqerit në ditë. Që, ju shihni, jo të vërtetë. Pjesa tjetër e mitet për rreziqet e çokollatë, domethënë se ajo nxit formimin e pllakave të kolesterolit, e keqe për zemrën, duke shkaktuar kapsllëk - gjithashtu nuk gjeti prova shkencore. Ju vetëm duhet të dini se kur për të ndaluar përreth. Atëherë çdo produkt, duke përfshirë edhe këtë, nuk do të dëmtojë trupin. Për të siguruar veten e tyre pronat dobishme në pronësi të çokollatë e errët, hani jo më shumë se 30 orë

produkt në një kohë, hani atë jo më shumë se 2-3 herë në javë. Zgjidhni ushqime të lartë në fasule kakao. Ajo duhet të jetë 78% - 90%. Në këtë rast, jo dhëmbët tuaj, asnjë shifër nuk është prekur. Vlerësoni veti të dëmshme dhe të dobishme të përshkruara në letër, hani çokollatë tuaj të preferuar, të marrë kënaqësi nga ajo. Por në qoftë se jeni të vërtetë shqetëson shifër mund të hahet një herë fetë të shërbejë si një nxitje për ju për të shkundur shtypin në afat mëngjes. Ajo është gjithmonë e dobishme. Cheers! Svetlana,