Pronat e dobishme e manave - kopsht dhe pyjeve


Ashtu si ai apo jo, por mënyra më e mirë dhe më ekologjike për të korrigjuar shëndetin tuaj është që të përdorin dhuntitë e natyrës.
Për të freskëta, kokrra të kuqe të ngrira ose të thata përmban jo vetëm një shumëllojshmëri të pasura me vitamina, por edhe antioksidantë që ulnin shkallën e plakjes së qelizave të njeriut. Pra, pronat e dobishme e manave - kopsht dhe pyjeve të ndihmojë ruajtjen e lëkurë të shëndetshme, një efekt i dobishëm për muret e zemrës dhe enëve të gjakut. Ato janë veçanërisht të dobishme për gratë mosha e të cilëve ul prodhimin e estrogjenit, duke lejuar trupin për të luftuar efektet e dëmshme, duke rezultuar në procesin e përshpejtuar të plakjes. Në Rusi, kanë përdorur gjatë pronat e dobishme e manave.

Dhe ku tjetër?! Por fillimisht ata u rritën të egra, pa pagesë. Në ditët e vjetër njerëzit e parë mësuar të flasin, çfarë manaferrat egra. Pronat e dobishme e kopshtit dhe manaferrat Nutritionists egra (njerëzve të përfshirë në përmirësimin e shëndetit në të ushqyerit, rregullim në peshë, normalizimin e metabolizmit ...) këshilloj çdo ditë për të ngrënë të paktën një pjesë të vogël të ndonjë manave. Në verë, kur ata janë në dispozicion, ato mundësisht të zëvendësuar drekë apo pasdite çaj. Le të prek më shumë pronat shërimin e manave, dhe homologët e tyre në mënyrë të barabartë të dobishme kopsht: Seabuckthorn. Manaferrat buckthorn përmbajnë vitamina pothuajse të njohura të gjitha, ata kanë pronat antibacterial vrasin bakteret dhe për të kontribuar për të rezistencës së përgjithshme të trupit.


Dhe buckthorn përshpejton rritjen e flokëve dhe përmirëson lëkurën. Berry Shadbush. Pronat e dobishme e konsumit të rregullt të frutave të ndihmojë në kurimin e sëmundjeve të traktit gastrointestinal, presionin e ulët të gjakut, të marrë vazospazmës. Supë shpëlarje gojën me anginë dhe stomatiti. Frutat irhy tërhequr nga kolesterolit trupit. Rrush pa fara i kuq. Toksina e saj frutash, normalizojë zorrë, në këtë mënyrë ata rekomandojnë kolit. Gratë shtatzëna mund të hani currants për të eliminuar të përzier gjatë toksicitetit. Boronicë. Pronat e dobishme e Kastrati manave përdoret si një pije për të lehtësuar presionin dhe reduktimin e ngrohjes.

Për ta bërë këtë, ata të përgatitur pije frutash, lëngje, bllokime, të cilat nuk janë të dhemb pije të këndshme apo të ketë. Boronica. Thata fruta - një zgjidhje e shkëlqyer për dispepsi dhe diarre. Ajo ndihmon për të përmirësuar mprehtësi vizuale, ul sheqerit në gjak. Konsumi i përditshëm i blueberries lugë do të ju ndihmojë për të marrë kujdesin e syve të tyre. Manaferrat kulpër. Pronat e dobishme e kulpër përmirëson funksionin e zemrës, shkalla e zemrës uryazhaetsya, kolesterol më të ulët të gjakut. Ajo i ndihmon me hipertension, neurozë, atherosclerosis, vrull të enëve të gjakut. Lëng i saj parandalon kancerin. Cherry Berry. Përmban formë lehtësisht të tretshëm hekur dhe bakër. Për shkak se këto elemente kimike të përfshirë në zhvillimin e gjakut, qershi janë të dobishme në anemi, hipertension dhe rritjen e brishtësisë së enëve të gjakut.

Njerëzit të cilët janë torturuar nga përdhes ose artrit për të ulur dhimbjet Rekomando konsumojnë çdo ditë 20 manaferrat qershi. Kjo edhe mund të hani diabetikët, sepse ajo nuk përmban shumë sheqer. Cranberries - kokrra të kuqe të egra. Pronat e dobishme e Kastrati ndihmojë me ftohjet, si llogore e tij mund të nxjerr një përfundim bakteret nga trupi. Në lëng boronicë ka veti për të parandaluar infeksionet e fshikëzës dhe lehtësimin e efekteve të ushqimit dhe alkoolit helmimit. Fruta Kastrati E - një mënyrë e madhe për të forcuar mishrat. Dhe, përveç kësaj, ata ndihmojnë me katarakt, sëmundjet e lente sy, forcojnë dhe rrisin elasticitetin e mureve kapilar.

Dhe të gjithë, unë mendoj, është i njohur për të zvogëluar mundësinë e presionit boronicë. Rrush pa fara e zezë. Frutat e saj e toksicitetit të ulët të antibiotikëve. Dhe përfshin substanca përfshira në normalizim e metabolizmit të trupit. Dhe rekomandohet për fëmijët e rritjes aktive gjatë me mbingarkesë mendore dhe fizike. Kërkesa e përditshme e vitaminës C mund të merret duke ngrënë një gjysmë gotë me rrush pa fara e zezë. Kokrra të kuqe mjedër. Pronat e dobishme e butë shpjegoi përmbajtjen e substancave që janë në gjendje të pengojnë absorbimin e kolesterolit të keq. Maskat nga manaferrat e saj të ndihmojë me puçrra fytyre dhe dermatit. Kopsht luleshtrydhe.

Pronat e dobishme e luleshtrydhe, ashtu si luleshtrydhe, të kontribuojnë në përmirësimin e përgjithshëm të shëndetit, sepse ajo përmban një sasi të madhe të acidit Askorbik dhe ndihmon me përdhes dhe gurët në veshka. Për të shuar etjen tuaj është komposto e madhe lulushtrydhe. Për lexuesin nuk besonte se "të gjithë fruta është e mirë për ju" dhe kujtoj ata në lidhje me pronat e dëmshme. Kështu, në Rusi qendrore, rritet bukur, por helmuese leh ujku kokrra të kuqe. Përdorimi i të gjitha palë e frytit të çon në cramping dhe dhimbje të fytit, dhe 10/5 dhe bëri gjëra