Pronat e dobishme e verë të thatë


Verë e thatë që vjen nga rrushi, ka shumë pronat medicinale. Dhe në sajë të pronave fiziologjike dhe përbërjen kimike, ajo është e përkryer për qëllime mjekësore. Ka edhe një shkencë - Enotherapy. Ajo përfaqëson një shkencë të veçantë që merret me studimin e metodave dhe teknikave të përdorur verë për të trajtuar sëmundje të ndryshme. Dhe çfarë ne ende dimë për pronat e dobishme e verë të thatë, si mjekësi? Konsideroni ato kryesore: • Pronat antiseptik . Njeriu ka gjetur kohë vetitë unike të verës, të bëra nga përbërësit natyral. Si një i rrushit të verës së thatë antiseptik përdorur në Greqinë e lashtë, kur i plagosur verë vidpoyuvaly, duke aplikuar në plagë dressings mbarsur pije mrekulli.

Dhe gjatë mesjetës në Evropë Perëndimore vere është quajtur "pija e zotat", domethënë për shërimin me verëra të thata përgjithësisht konsiderohen magji. • Forcimin e trupit . Verë e thatë si një produkt dietetike është e përshtatshme shumë mirë për trupin e njeriut. Përbërja e tij dhe bioenergetics natyrore ndikim të madh në trupin e njeriut.
Wine lejon për të forcuar trupin e njeriut, duke i dhënë vitalitet. Ndikimi më pozitiv i bërë verë të thatë për të rivendosur vitalitetin në të moshuarit, duke parandaluar zhvillimin e enëve të gjakut atherosclerosis. Mjekët thonë se vera është konsideruar qumësht për të moshuarit, duke mbajtur parasysh vetitë më të dobishme të verës së thatë.


Tonik për lëkurë . Efekti më i favorshëm në lëkurën e njeriut jep më rrushin e verës fruta natyrore. Verë e thatë përmban shumë lëndë ushqyese, të tilla si vitaminat, aminoacidet, elementët gjurmë. Kjo pije përmirëson tonin e lëkurës dhe pastruar trupin. • Parandalimi i kancerit . Në verë natyrore të thatë përmban një substancë trioksistilben se ajo ka një efekt i dobishëm për parandalimin e kancereve të ndryshme, ngadalësuar plakjen e qelizave. • Pronat Antibacterial . Ky produkt ka veti antibacterial me të vërtetë. Për shembull, gjatë shpërthimit të epidemive në zonat ku vera e përfshira, numri i pacientëve është gjithmonë e më pak.

Në raste të tilla, mjekët rekomandojnë ujë të pijshëm në vend të verës tryezë të zakonshëm për të pirë, të jetë i holluar me ujë me njëri-tjetrin. Që nga vera edhe i holluar vazhdon të sigurojë veprimtari të vërtetë pozitiv antibacterial. Për njerëzit të cilët rregullisht pinë verë e thatë, që ndikojnë më pak bakteret. Gjithashtu, thatë verë tabelë e bardhë të përkryer do të kënaqë etjen. Në sajë të një studimi të veçantë konfirmoi se vera rrushit në mënyrë efektive pengon bakteret si malarja, tuberkulozi dhe kolera. Verë e thatë është e rekomanduar për të përdorur sëmundjet e mëposhtme: 1) Kur vitaminë mangësi .

Wine përmban një numër të vitaminave të ndryshme që e bëjnë të ketë ndikim të dobësuar të trupit. Si rezultat i pacientit të rëndë e shterimit duhet të pini një sips çift të pijeve të tilla si verë port. Dhe me një rënie të fortë në oreksit duhet të jetë 30 minuta para një vakt për të ngrënë 50 gram verë port ose vermut. Vetëm duhet të mbani mend se vermut është shpesh e pamundur për t'u përdorur. Në fund të fundit, ka shtesa të ndryshme bimore, kanë një shije të hidhur, duke rritur prodhimin e lëngut të stomakut dhe duke kontribuar për të zgjuar oreksin aq të nevojshme. 2) Me trashje dhe çrregullime metabolike. Wine mund të sjellë toksina, duke çuar në proceset normale metabolike në trup.

Praktika ka dëshmuar se pronat e verë të thatë redukton kolesterolin në gjak. Dhe me rrezatim ndihmon verë të kuqe të thatë me rrush. 3)
Gripit, pneumoni, bronkit . Në këtë rast, ajo do të ndihmojë në verë natyrore të thatë (verë mulled ose verë tryezë të kuqe). 4) Në diabet . Vetëm vlerë për të monitoruar sasinë e sheqerit në verë, në këtë rast është e nevojshme për të përdorur verëra të thata përmbajnë jo më shumë se 4 m. Nga sheqer për litër. 5) Në sëmundjet e aparatit lokomotor dhe fraktura . Efekti i dobishëm në këtë rast sigurojë rrushit verëra natyrore të thatë që janë shumë të pasura me minerale të ndryshme. 6) Kur çrregullime të zorrëve dhe sëmundjet e stomakut dhe zorrët .

Për trajtim mund të zbatohet në këtë rast, verë e kuqe, e cila ka një përqendrim të lartë të tannins. Këto verëra të ofrojnë shërim dhe forcimin veprim në mukozën e stomakut dhe zorrët, dhe identifikimin e atyre plagë dhe plagët. 7) Për të forcuar zemrën . Verë Recommended dritë e bardhë ose shampanjë, një efekt i dobishëm për zemër. Për të parandaluar formimin e mpiksjen e gjakut në enët e gjakut dhe për të rritur fleksibilitetin ata këshillohen që të përdorin verë gjysmë-thatë të bardhë. Përveç kësaj, vera mund të parandaluar infarkt miokardi. Dhe verë me gaz mund të përmirësojë ventilim, si rezultat i shkeljeve të qendrës respiratore të njeriut.

Në anemi . Por në këtë rast do të jetë vera e dobishme tryezë të kuqe, të cilat përdoren për parandalimin e depozitave të kripës dhe duke lënë sasi të tepërt. Ne rekomandojmë përdorimin verë gjysmë-thatë. Nicholas,