Pronat e dobishme e luleshtrydhe të freskëta


Të freskëta, lëng, i ëmbël dhe shumë e dobishme ... Do të ishte budallallëk të mos përfitojnë nga dhuratat bujare dhe të lira të Nënë Natyra dhe kulmin e sezonit të verës nuk njom trupin tuaj me ushqyesve që janë gjetur në luleshtrydhe. Luleshtrydhe, që ra fjala, zuri vendin e parë në popullaritet dhe përfitimet e të gjitha manaferrat të tjera të njohura që janë përdorur nga njeriu. Njerëzit e duan këtë kokrra të kuqe me lëng, dhe madje nganjëherë në dijeni se pronat e dobishme e luleshtrydhe të freskëta jashtëzakonisht të ndryshme. Së pari, ajo përmban vitamina - C dhe B, ato janë të domosdoshme për shëndetin dhe zhvillimin e imunitetit te fëmijët dhe të rriturit.

Në luleshtrydhe përmbajnë sasi të mëdha të mjaftueshme të kalciumit dhe fosforit, kobalt dhe mangan, carotene dhe pektin. Përveç kësaj, manaferrat luleshtrydhe mollë njom trupin dhe oksid salicili, të cilat kanë efekt tonik. Pronat e dobishme e dredhëzave janë treguar në një përmbajtje të madhe të jodit. Berries freskëta luleshtrydhe verë mundësojnë madje refuzojnë të kripë jodizuar për ata që duhet të marrë shëndetin e ushqimit të saj. Kjo do të thotë se njerëzit që kanë probleme me gjëndrën tiroide mund të marrin çdo ditë për disa manaferrat disa luleshtrydhe të freskëta për të përmirësuar shëndetin e tyre. Prona të dobishme luleshtrydhe lëng pjekur mund të kërkohet dhe ata që vuajnë nga sëmundja e gurëve të tëmthit.


Veçanërisht e dobishme për trupin do të përdorë lëng të freskët luleshtrydhet përgatitur në kohë për mëngjes. Quite një e katërta e të gjitha gota pije për të përmirësuar shëndetin tuaj. Berry simpati pothuajse të gjitha gratë, por mund të vlerësojmë jo vetëm shijen e saj, por edhe vetitë ushqyese të luleshtrydhe, të cilat ndihmojnë për të reduktuar peshën e tepërt trupore. Duke përdorur luleshtrydhe të freskëta lehtë mund të organizoni ditë agjërimi në verë për të ndihmuar në rivendosjen e sistemit të tretjes, të normalizuar metabolizmin dhe, natyrisht, të humbur në peshë. Këtu, megjithatë, admirojnë ato si të nevojshme! Një i vetëm ditë lulushtrydhe agjërimi për dy javë nuk të sjellë veten dëm.

Strawberry tregon pronat e saj të dobishme dhe në anemi sëmundjes. Kjo është një simptomë e mungesës së hekurit në trupin e njeriut që mund të shkaktojnë sëmundje serioze. Sepse luleshtrydhe duhet të jetë në tryezë në njerëzit me anemi detyrueshëm. Që luleshtrydhe janë duke u përgatitur për komposto dimrit dhe dehja. Në verën e vitit ju mund të përgatisë veten dhe infuzion të shëndetshme të frutave luleshtrydhe. Për ta bërë këtë, të marrë dy lugë peeled luleshtrydhe, të mbuluar me ujë të valë dhe të lënë të mbush për gjysmë ore. Infuzion është më e mirë për të gatuar në një termos mbyllur fort. Pas gatim ju mund të filtruar dhe mund të përdoret, dhe kështu, si ju mori një mjet i mrekullueshëm që ka efekte diuretik dhe bën të dalë djersë.

Shumë e kësaj pije është shumë e rekomanduar për të mos provokuar një reaksion alergjik. Ajo është e mjaftueshme për të arritur efektin e dëshiruar për të marrë një gjysmë gotë disa herë gjatë ditës. Për ata që janë të sëmurë me grykët, do të jetë prona jashtëzakonisht Rastësisht medicinale e luleshtrydhe. Përgatitja infuzion e manave, pastaj qetësohuni, tendosje dhe të përdorin për dhimbje të shpeshta gargling. Ky ekstrakt ka efekt anti-inflamator dhe ndihmë për të shpejt të të hequr qafe dhimbje të këqija të fytit. Luleshtrydhe janë përdorur shpesh në përgatitjen e produkteve kozmetike për kujdesin e lëkurës, të cilat janë në shtëpi të gjithë seksi i drejtë.

Dhe të gjithë, sepse maskë lulushtrydhe ndihmon ngushta poret në fytyrë, hiqni pigmentim.
Ludmila,