Pronat e dobishme e vezëve trembem


Nuk ka produkte jo më emocionuese nga ato që u shfaq në dietë e rusëve në dekadat e fundit se sa vezëve trembem. Prodhimi masiv i vezëve trembem filloi në epokën post-sovjetike dhe tani ky produkt është tashmë një pjesë rutinë e shportës tonë të konsumit. Pronat e dobishme e vezëve trembem sigurojë pjesë të lartë në masë të elementeve gjurmë, vitamina, proteina, yndyrna dhe amino acidet esenciale. Pronat organoleptike dhe fiziko-kimike të produktit me kusht përdorimin e tij në trajtimin e një numri të mjekësisë kompleks të brendshëm dhe ushqim për fëmijë. Një tipar i veçantë i vezëve trembem qëndron në paaftësinë e saj për të infektojnë organizmave të gjallë salmonellozave.

Kjo është për shkak se trembem nuk janë të sëmurë sepse temperatura e tyre e trupit nuk e mbështet jetesën e Salmonella, ajo është mbi 40 gradë. Kështu, vezë trembem mund të përdoret jo vetëm në zier dhe i skuqur, por papërpunuara. Nën çfarë shëndetësor problemet dhe diagnoza rekomandojmë përdorimin e rregullt të vezëve trembem e të paktën katër copa në javë, të papërpunuara ose të ziera? 1) parandalimin e sëmundjeve të ndryshme, fëmijëria. 2) Semundjeve e tretjes, përfshirë sëmundjet ulcerative të organeve dhe tumoreve. 3) ulur imunitetin për shkak të sëmundjes së zgjatur dhe kirurgji. 4) sëmundjet e hematopoietik dhe sistemet kardiovaskulare.5) Dhimbje koke e etiologies të ndryshme, truri. 6) sëmundjet kronike inflamatore të cilitdo organeve. 7) astma. Tuberkulozi. 9) sëmundje Rrezatimi, duke përfshirë edhe pas radiooblucheniya me kancer. 10) hipertensionit dhe hipotension. 11) Fuqia shtatzënë gratë dhe nënat lactating. 12) Syri sëmundjet, glaukoma, katarakte, detashment retinal. 13) Anoreksi, degjenerim. 14) libido Normalizimi, rrit makinë seksi, mosfunksionim ngrerë. Dhe kjo është e pronat e dobishme e vezëve trembem për burrat! 15) Diabeti dhe sëmundje të tjera të kancerit pankreatik. 16) Alergji ushqimore dhe diatez.

Për shkak të përmbajtjes së lartë të aminoacideve lizotsyn një pjesë që i pengon proceset septike, vezë trembem ka aftësinë për të mbajtur të freskët për një kohë të gjatë, ajo ruhet në frigorifer deri në dy muaj. Vezë, kur është e mundur, për të pirë e parë, 35 minuta para një vakt. Foshnja vezë ushqim duhet të tronditur fuqishëm me sheqer dhe fshij në "eggnog". Disa receta duke përdorur vezët: 1) vlim vezë trembem për 4 minuta në një çiban të ulët, të ftohtë, të ftohtë ujë të rrjedhshëm. Përdorin për të bërë canapes. Produkt kryesor: roll, greased me majonezë.

Vezë trembem - Top. Më tej, përbërësit shtesë si kaperi, harengë, fëmijë i dobët, një peshku të vogël të kripura, majdanoz. Canapes origjinale - vezë dhe havjar kuqe. 2) Për të përgatitur "eggnog" në 100 ml qumësht në temperaturën e dhomës për të vrarë 1-3 vezë, shtoni mjaltë, kanellë, whipped "drite" ose mikser. 3) Adult rekomanduar Antypohmilni koktej "Fit": 1 vezë, ndarë verdhë veze nga e bardhë, pour në vaj ulliri dhe një mure pallto rafte, derdh verdhë veze në një gotë, i hedh lëng domate dhe dhjetë gram vodka, kripë, krapnuty salcë "Tobasko." Pini në një gllënjkë.

Selino të freskëta Ekaterinburg. 4) shqyer marule Romaine "" lagjet shtrydh limon, vendos 5-6 karkaleca të zier, shtoni tre prerë ziera vezë trembem, sasi e vogël me vaj ulliri, kripë për shije. Kushtet ekologjike në botë, për fat të keq, është përkeqësuar, ne rekomandojmë gjithmonë duke përdorur një ushqim të ekuilibruar të familjes në dispozicion dhe një ilaç unik natyral - vezë trembem pronave të dobishme të këtij produkti unik të reja ushqimore. OlgaW,