Pronat e dobishme e lëngjeve natyrale


Një dashnor dhe lëng mbështetës i madh dietë Dr. Norman Walker vlerësoi portokalli dhe lëng molle, i konsideruar ato pothuajse një ilaç për të gjitha sëmundjet. Molla në të plotë, dhe portokall aktualisht nuk janë në furnizim të shkurtër. Por është po aq e dobishme të lëngjeve nga njeriu dhe fruta të tjera të njohura dhe perime. Le të flasim sot për atë që pronat e dobishme e lëngjeve natyrale dhe si për përgatitjen e tyre në shtëpi. I dobishëm për shëndetin e praktikisht çdo lëng frutash natyral.
Përparësia e saj është, mbi të gjitha, se ajo është e lëngshme strukturuar biologjikisht aktiv që ka një sasi të madhe të energjisë.

Lëngjet absorbohet lehtësisht nga trupi i njeriut dhe në çast të ushqyer qelizat e thatë. Me përdorim të rregullt organizmit lëng i freskët rilindur fjalë për fjalë në jetë rejuvenated dhe e mbushur me fuqi. Për shembull, lëng molle natyral përmban sasi të mëdha të hekurit, sheqerna të ndryshme, pektin. Kjo është një antioxidant natyror dhe mund të vihet në një nivel me luftëtarë të tjerë plakjes, kancerit dhe probleme të tjera të rënda të njerëzimit. Një pronë shumë e rëndësishme e lëngjeve natyrale - Prania në enzimat e tyre përbërjen. Këto enzime, të cilat janë në çdo organizmi të gjallë, por në sasi shumë të kufizuara.


Enzimat ndihmojë të tretet ushqimi dhe do të shërbejë si një katalizator për shumë procese të rëndësishme të jetës. Kur furnizimi i këtyre enzimeve në trup është i rraskapitur, arriti moshën e vjetër. Kur ne të pini lëngje natyrale, ne nuk do të shpenzojnë enzimat e tyre si në fruta dhe perime të freskëta ata janë të pranishëm në sasi të mjaftueshme. Megjithatë, është e rëndësishme të mbani mend se ju duhet të pini lëng në moderim. Jo më shumë se katër gota në ditë. Çdo gjë është e mirë në moderim. Edhe ushqimet më ushqyese duhet të konsumohen në moderim. Ne nuk hëngri ca grushte multivitamina! E megjithatë, pini lëng të freskët me stomak bosh. Më të mirë për të pirë një gotë me lëng pas rreth 2 orë pas ushqimit tonik.

Përndryshe, në zorrë mund të fillojë fermentimi shpejtë. Si për të përgatitur lëng të freskët nga fruta? Lëngje frutash pa dyshim do të sjellë shumë përfitime nëse ju nuk e harroni disa nga tiparet e përgatitjen dhe administrimin e tyre. * Lahen, të pastër dhe të prerë fruta menjëherë para gatimit. * Lëng Drink gatuar për 15 minuta pas nxjerrjes. Por vetëm në qoftë se nuk ka nevojë për të marrë atë të drejtë para se ai vidstoyitsya. * Të jetë i sigurt për të larë shtrydhëse frutash e perimesh tuaj ujë të ngrohtë menjëherë pas përdorimit, si në mbetjet e një baktereve të shpejtë në rritje.

Fllad lëng të përgatitur mund të ruhet në frigorifer për më shumë se një ditë, dhe për fëmijët deri në tre orë, madje duke marrë atë në frigorifer. * Pini lëng ngadalë, në gllënjka të vogla. Më të mirë të pini atë nëpërmjet një kashte, por para se të gllabërim një të mbajë të vogël në gojë. Trajtimi i lëngje frutash të fillojë me çdo një për të zgjedhur. Mos përzierje më shumë se një. Kjo do t'ju ndihmojë ju dhe fëmijët tuaj të shmangur alergji. Kujdes i veçantë Të jetë me fruta ekzotike. * Ne e dimë se pronat e shërimit e lëngjet e frutave dhe perimeve me tul e lartë se pa të. Por nganjëherë është më mirë për të filtruar para përdorimit.

Kjo është e nevojshme në rastin e sëmundjeve të rënda të traktit gastrointestinal dhe praninë e tumoreve. Fruta me një përzierje guri me të tjerët. Lëng limoni është holluar domosdoshmërisht me ujë dhe përzierje me një lugë mjaltë. Të lëng me erë fruta të freskëta, shtoni lëng molle ose fruta papjekur apo manaferrat. Si për të përgatitur lëng nga perimet? * lëngje perime konsiderohen medicinale. Ata pastruar trupin e toksinave, ushqyer atë me vitamina dhe njom ujin e tij jetëdhënës. Lëngje Sidomos shëruese janë konsideruar perimet me gjethe jeshile. Lëngje të perimeve përmbajnë shumë kalcium dhe hekur. Prona lëng nga perimet e tillë që ajo shpejt ndihmon për të rivendosur strukturën dhe cilësinë e gjakut! * Filloni duke marrë lëng perimesh me një filxhan çerek 3-4 herë në ditë.

Gradualisht sjell vëllimin në litra në ditë. Të jetë veçanërisht i kujdesshëm me lëng e karrota dhe panxhar. Ato stimulojnë fort eliminimin e toksinave. Pra, përzierje me lëngje të tjera dhe të marrë në fillim vetëm një lugë gjelle në ditë. Nga rruga, nëse këto lëngje janë filtruar përmes disa shtresa të napë mbi niseshtete, ata do të ndihmojë të ndaluar zhvillimin e tumoreve në trup. * Pronat e dobishme e lëng kungull Well-njohur. Merrni një filxhan çerek të pagjumësia e tij dhe të sistemit nervor. Lëng i piper gjelbër silikonit shumë. Merrni atë me flokë të dobësuar dhe thonjtë brishtë. * speca lëng të ndihmojë në forcimin e enëve të gjakut. * Lëng kastravec ka një efekt diuretik dhe është e dobishme për njerëzit me sëmundje të veshkave dhe të fshikëzës.

Lëng domate ndihmon për të rivendosur vizion. Lëngjet e freskëta zhytur pothuajse në çast të dhënë aksioneve gjallëri dhe shpejt të rivendosur pushtetin. Por ne duhet të kujtojmë se konsumi i tepërt i lëngjeve, veçanërisht i madh
Prodhimi i perimeve, mund të shkaktojë reaksion të rëndë spastrimit. Gjatë sokoterapiyi intensiv, të hani shumë fruta dhe perime, mos abuzojnë kafe, çaj të fortë, alkoolit dhe ushqimet e rënda. Gjithashtu është e nevojshme të ndiqni një dietë. Cheers! Svetlana,