Pronat e dobishme e kastravec deti


Keni menduar këtë fabrikë? Quajtur kastravec deti kastravec deti - echinoderms invertebrate tipit. Trupi i këtij molusk zgjatur, pak rrafshuar. Në një fund është një goja rrethuar nga tentacles, në anusit tjetër. Lëkura e firmës së tij, elastike, që përmbajnë sedimente të shumta gëlqeror. Pamja është shumë e ngjashme me kastravec kastravec ndoshta kështu emrin e saj. Gojë jeton në të verdhë dhe Detit të Kinës Lindore, në brigjet e Japonisë. Qëndrimi tradicional i kafshës - pjesa jugore e Detit të Okhotsk, Kuril Ishujt dhe bregun Sakhalin. Pronat e dobishme e kastravec deti japoneze Pronat e dobishme e kastravec deti i njohur që nga kohërat e lashta.

Në shekullin e 16, libri i famshëm kinez "In-Tsza-tszu" kujton kastravec. Në Kinën e lashtë ajo ishte quajtur xhensen det dhe përdoret si një eliksir rinovimin për të vazhduar dhe jetës kalimtare. Sundimtarët shumë besonin se ilaç gojë Lindore për shumë sëmundje, besonte në pronat e saj të dobishme. Perandorët japoneze dhe kineze ishin gjithashtu asnjë përjashtim dhe besonte piously në fuqitë e tij magjike, duke pasur parasysh se përdorimi i ushqimit kastravec deti do të ndihmojë ata të ruajnë pushtetin e tyre aq kohë sa të jetë e mundur. Disa ishin naiv, bën që varet nga kastravec deti? ... Por përsëri në kastravec tonë detit.


Përbërja kimike e kastravec deti muajit varet kapur e tij. Megjithatë, mish i saj përmban një shumë të ushqyesve, vitamina dhe minerale. Ajo zbuloi yndyrë, proteina, thiamin, riboflavin. Rich Kastravec fosfor, magnez, kalcium, hekur dhe mangan. Ajo është pjesë e vitaminave B, duke përfshirë vitaminës B12, një sasi të madhe të jodit. Në kastravec yndyrë detit gjenden acide të pangopura yndyrore dhe vitamina për aktivizimin e aktivitetit të trurit dhe metabolizmit. Studiues moderne argumentojnë se pronat e shërimit e kastravec deti shkaktuar nga një përmbajtje të lartë në vete substanca biologjikisht aktive.

Me këto substanca mund të rinovuar dhe rinovimin qelizat gjithë njerëzit. Të përfshira në kafshët e mishit të stimuluesve natyrore ndihmojnë rinovimin pas një sëmundjeje të gjatë, lodhje mendore, aktivitete fizike. Përdorin atë si një ushqim forcon sistemin qendror nervor dhe ndihmon të shpëtoj prej excitability tepërt. Gatuar siç duhet trangujve detit janë të shijshme dhe janë konsideruar si një delikatesë të vërtetë në Japoni, Kinë, Indi, Filipine dhe vende të tjera. Vendi ynë e ka bërë të mund të gjendet në dyqanet këto molusqeve dhe tregjet e peshkut. Ato shiten në formë të ngrirë dhe në formën e ushqimit konservuar.

Në Lindjen e Largët mund të blej kastravec të freskëta. Recetë kastravec deti "Skoblyanka në salcë domate" për enët klasike të kastravec deti kastravec deti lëvozhgë të organeve të brendshme, vlim 10 minuta në të freskëta, e ndjekur nga 10 minuta në ujë të kripur. Pak i ftohtë dhe prerë në copa të vogla. Pastaj ngrohjes në një tiganisje thellë pan pak vaj, vendin e kastravec dhe kuzhinier 10 minuta rreth ngrohjes ulët. Pastaj shtoni qepë copëtuar imët, një lugë gjelle miell. Kur qepë dhe miell të bëhet kafe e artë, të vënë një paste pak domate. Shto një gjysmë gotë me ujë, llokoçis dhe të ziej për ngrohje të ulët për 20-30 minuta.

Enët e përgatitura kripë dhe piper për shije. Kastravec skuqur me qepë të përgatitura dhe kastravec i gatuar prerë në copa, të skuqura në një tigan me shtimin e vajit vegjetal. Më vete, të skuqura finely copëtuar qepë. Atëherë të gjitha përzierje, kripë, sasi e vogël me qepë të gjelbër dhe të shërbejë nxehtë. Zier detin Kastravec me perime në një tigan të thellë Shkrihet një gjalpë pak, shtoni 250 g gatuar dhe copëtuar feta kastravec, kuzhinier rreth ngrohjes ulët për 5 minuta. Pastaj shtoni 2 lugë qumësht, kripë, piper, të sjellë një çiban dhe potomyty në ngrohje të ulët për 20 minuta.

Vendos kastravec, mbi një pjatë, garniturë me unaza të kuqe piper dhe për të shërbyer. Sigurisht, në kastravec të saj natyral, i freskët nuk do të duken shumë tërheqëse. Në të vërtetë, ata janë shumë të ngjashme me trangujve, gri të errët ose vetëm kafe. Por pronat e dobishme e këtyre molusqeve ruajtur pothuajse tërësisht në enët gatuar me ta dhe madje edhe të konservuara. Përveç kësaj, ata d
tashmë e shijshme. Pra, të ndjehen të lirë për të blerë trangujve detit, gatuaj ato me, enët e thjeshta të shijshme, vlerësojnë cilësitë e tyre të shëndetshme. Apetit Bon dhe fat të mirë! Svetlana,