Pronat e dobishme e kërpudha qumështit tibetian


Kërpudha qumësht ishte sjellë nga Tibet. Ai e bëri të njohur tregtar rus, kishte kancer. Ajo është me anë të kësaj bime unik dhe ai u shërua.
Ajo u gjet më vonë se kërpudha tibetian qumështit dhe pronat e saj, kështu që murgjit gjatë fshehura tibetian mund të ndihmojë në sëmundjet e tjera. Këtu është një listë e shkurtër e tyre është: -Alerhiya; -Hipertoniya; Sëmundjeve -Sertsevo; -Hvoroby Mëlçia, vrer fshikëz; -Hastryty, Ulcerat, koliti dhe sëmundje të tjera të traktit gastrointestinal; -Rak (Faza Prednachalnoy dhe parandalim); Insulina -Tsukrovyy diabet të varur; Veshkat -Hvoroby; -disease respiratore (astma, bronkiti, pneumonia, tuberkulozi); - Arthritis dhe arthrosis; -Hvoroby Etiologji infektive.

Pra, si ju mund të shihni, pronat e dobishme e qumështit kërpudhat tibetian përdorur që mjaft aktiv dhe kuruar njerëzit nga më shumë se 100 sëmundjeve dhe. Kefir marrë kërpudha majaja e qumështit, mjekët e njohur e më të fuqishme, të natyrshme dhe të sigurt antibiotik. Kefir brumë i ardhur pastron trupin e toksinave dhe toksina krejtësisht heq mbetje të drogës dhe produkteve të tyre të kalbjes (mbetjet e antibiotikëve, të cilat kanë qenë të depozituara në trup, kanë një ndikim negativ në trashëgim). Ajo tregon trupin e rërës shkrin gurët fshikëz fshikëz e tëmthit, veshkave dhe fshikëzës. Pastër nga të gjitha helmet, kripërat, toksina, kalbëzim acid, radionuclides, metalet e rënda.


Brumë i ardhur ndihmon të rivendosur microflora e stomakut dhe zorrët, ushqen qelizat. Kërpudha qumësht dhe pronat e saj medicinale që përdoren për trajtimin e kardiovaskulare dhe arteriosklerozës, hipertensionit dhe sëmundjeve kronike. Kur merren rregullisht starters metabolizmin, rrit imunitetin. Pranimi qumësht i thartuar do të jetë veçanërisht e dobishme për njerëzit në një dietë apo duke marrë antibiotikë. Brumë i ardhur hyjnë në trup, prishet yndyrna në aminoacide, në këtë mënyrë zhduket problemin e trashje, presionin e lartë të gjakut, sëmundje të mëlçisë, pankreasit dhe diabetit. Ajo ka efekt anti-alergjik të fuqishme, heq inflamacion në trup.

Kërkesë Kërpudha qumësht është e nevojshme në kohën e rehabilitimit pas sëmundjeve të rënda. Pas marrjes së një numër të madh të barnave, është e nevojshme për të mbështetur microflora në traktin gastrointestinal dhe nxjerr ekstra farmaceutike produktet e mbetura. * Forcimi i sistemit imunitar pas një operacioni, sëmundje të rënda dhe gjatë epidemive. * Per trajtimin e gastro-intestinal traktit (ulcerat, gastrit, koliti), sistemi kardiovaskulare, ateroskleroza, veshkave dhe mëlçisë, tëmthit fshikëz, etj Në mënyrë që të rinovimin e trupit, lëkurës, flokët. Në qëllime kozmetike kërpudhat infuzion gjetur edhe përdorim të gjerë dhe popullaritet.

Kërpudha qumësht, pronat e tij të rritur apelit seks dhe rivendosur "burrëri". Drink kefir 15 minuta para ushqimit për një filxhan. Kohëzgjatja e marrjes 20 ditë, pastaj një pushim prej 10 ditësh dhe duhet të përsërisin kursin. Perberja kimike të pijes në 100g Vitamina A-0 04-0,12 mg, 1,75 mg kërkesë e përditshme. Vitamin V1-0,1 mg norma ditore e trupit njerëzor përafërsisht - 1.4 mg. Vitamina B2 - përmban 0,15-0, 3 mg, 1,5 normë mg. Carotenoids, 0,02-0,06 mg në trup janë konvertuar në vitaminë A. niacin (PP) - 1 mg 18mh përditshme kërkesë. Vitamina V12-0,5 mg, 3 mg normë ditore. Vitamina V6-0,1 mg, 2 mg normë ditore.

kalitsi-120mh, 800 mg normë ditore. Zink 0,4 mg, 15 mg normë ditore. Shkalla e hekur-0,1-2mh përditshme e 0,5-2 mg. Jodi-0006 mg normë ditore prej 0,2 mg. Acid folik - 18 deri 20% më shumë sesa në qumështi. Bakteret e qumështit maja lactobacilli enzimat alkool, polysaccharides, proteina dhe vitaminë D. Milk kërpudha dhe pronat e tij në formën e kos mund të përdoret për normalizimin e peshës për të humbur peshë, humbasin peshë. Menu mostër do të ofrojë për të organizuar një ditë agjërimi. Mëngjes i parë - pini një gotë dhallë dhe pastaj të hani një mollë. Dreka - filxhan kos, mollë dhe dardhë.

Dreka - filxhan kos dhe bukë të zezë të vështirë. Darka - të përgatisë sallatë frutash me mollë dhe dardha, në vend të përdorimit salcë tibetian kos. Në natën, pini një gotë kefir me shtimin e një lugë çaji mjaltë. Sekreti qëndron në starters pronat dietë. Ai rikthen ekuilibrin hormonal dhe metabolizmin, normale microflora rrjedh kolesterolit pllakë. Organizoni një ditë 1 herë në javë dhe ju do të vini re se çdo muaj ju do të bjerë rreth 4-5 kg. Një tjetër kos jep efekt kozmetike. Rezultati
sekretim e toksinave është për të përmirësuar gjendjen e lëkurës.

Shto eksitohet qumështit në banjo, të vënë në një maskë në fytyrë dhe qafë. Fshij kokës dhe flokët do të parandaluar humbjen e flokëve, për të rivendosur strukturën e tyre, për t'u dhënë atyre një vështrim të shëndetshme mëndafshtë. Me kalimin e kohës, pronat shëruese të kërpudha qumështit rivendosjen e shëndetit tuaj, dhe flokët do të duken kështu vazhdimisht. Është e rëndësishme për të trajtuar kërpudha tibetian qumësht. Një herë në ditë ajo duhet të lahet me ujë të ftohtë dhe të mbushur me qumësht të freskët, të ngrohtë. Mbani më mirë në një tenxhere balte, të mbuluar me gazë - sepse kërpudhat duhet të "frymë". Ju nuk mund të mbani atë në bankë dhe në mes të ditës - ajo është e korruptuar.

Shmangni kontakt me objekte metalike kërpudhat, llokoçis një pije me të vetëm një lugë druri. Anna


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!