Pronat e dobishme e manave të verës


Dendur e shkurre mjedër kuq e zi rrush pa fara, pemëve qershi dhe luleshtrydhe aromatik ëmbël - të gjithë jo vetëm ushqime të shijshme, por edhe një farmaci të vërtetë kopsht. Çdo verë ne përpiqemi të kemi më shumë fryt, të zgjeruara të ushqyer fëmijët e tyre. Me këto të gjalla natyrore me ngjyrë vitamina ne përpiqemi për të pastruar dhe për të përmirësuar qelizat e trupit. Por pronat e dobishme e manave të verës nuk janë të kufizuara. Pothuajse të gjithë në rritje në kopsht "asistent shijshme" mund të ndihmojë kurë sëmundje duke zëvendësuar disa medikamente. Le të flasim për atë manaferrat mund të na ndihmojë në marrjen e shpëtoj Sëmundjet e ndryshme, të ndihmojë të humbni peshë dhe të kthehet lëkurë të rinj dhe të bukur.

Trajtim. * Kur probleme të lëkurës, djegiet, shërimi i ulcerat gastrike dhe duodenale, erozioni i qafës së mitrës lirohet pronat medicinale e buckthorn detit. Mblidhni fruta pjekur paprekur. Tërësisht shpëlarje ato nën ujë të rrjedhshëm dhe të shtrydh lëng prej tyre. Dhunimi-vend në një tas të veçantë. Dërgo qëndrim lëng brenda natës, duke hequr vazhdimisht shkumë. Pink hiqni frigorifer. Lëng pour sheqer në një raport 1: 2. Llokoçis deri sheqer të tretur. Get shurup të shijshme nga buckthorn. Ai ishte shumë i dua fëmijët. Shtoni atë në çaj, qumësht, salcë kosi dhe akullore. Deti buckthorn shurup dobishëm në sëmundjet e stomakut.


mbetur tortë kokrra të kuqe të thatë dhe të bluaj në një blender ose kafe mulli ndaj shtetit pluhur. Vendos pluhur në një tenxhere smalt, plotësoni ajo ngrohur naftës të rafinuar dhe të lënë për 20 ditë. Pastaj ngrohjes përzierje në furrë për 50 gradë dhe shtoni të ruhet në shkumë frigorifer. Të gjitha përzierje mirë dhe le të qëndrojë për një grimë. Shërim rezultuar vaj buckthorn det Strain dhe dyqan në frigorifer. Vaj i buckthorn detit në shtëpi e përdorur për të trajtuar lëkurën e dëmtuar dhe i përflakur, brenda dhe të bëjë zgjidhje douching. * Në gastrit, kolit, enterocolitis derdh një lugë gjelle e tretë filxhan fruta ujë të valë dhe kuzhinier rreth ngrohjes ulët për 10 minuta.

I ftohtë dhe tendosje. Pije do të thotë një filxhan çerek katër herë në ditë. Frutat Cherry zbuluar oksid salicili, kështu që është shumë e dobishme për të përdorur në ftohjet e ndryshme. Sipas ekspertëve, qershi gjithashtu ndihmon një përdhes dhe artritit, aspirina edhe më të mirë. Nga efektet e saj në trup, 20 manaferrat qershi zëvendësojë 1-2 tableta aspirina. * Për të mbrojtur veten kundër sulmeve të hipertensionit, do të përgatisë një infuzion i luleshtrydhe të freskëta. Hidh një pjesë të vogël të manave të ziera me ujë dhe të lënë për 2:00. Tendosje dhe pini 2 lugë. Trajtimi i manave hipertensionit të përsëritur disa herë në ditë.

Si një ilaç djersitës dhe antipiretik ju shërbejnë raspberries. Një gotë me manave të freskëta derdh një gjysmë litër ujë të vluar dhe të lënë për gjysmë ore. Tendosje dhe pini një gotë natën para shtrat. Si një qetësues pour 3 lugë fruta mjedër në dy gota me ujë të valë. Le të qëndrojë për të paktën një orë. Të gjitha infuzion pini pak gjatë ditës. Dietë. Shumë artistë popullore herë në një javë ndjekur një dietë luleshtrydhet ditë. Si rezultat, javën e tretë të marrjes së një lëkurë të bukur të rinj, i cili gjithashtu merr një hije të bukur. Nëse ju nuk keni alergji, provoni të gjitha tre ditë nuk hahet ndonjë gjë tjetër se luleshtrydhe të freskëta.

Pastaj hani atë rregullisht për mëngjes duke shtuar kos ose kefir. Mëngjes të shijshme - djathë me manave. Dhe në të njëjtën kohë djathë dhe lulushtrydhe-kos dietë ... Në shpirtrat e mirë dhe bukurinë e jashtme, ju do të ndalet duke torturuar dhe të mëlçisë të sëmurë, nyjeve dhe këmbët më në fund të fillojnë të bëj siç duhet. Trajtimi i joints luleshtrydhe janë shumë të efektshme për artrit, arthrosis dhe përdhes. Për të pastruar gjakun dhe të shpëtoj paund shtesë pini përzierje luleshtrydhe të freskëta dhe lëng pjepër. Pini lëng të 2 javëve çdo ditë. Maskë kozmetike me rrush pa fara e kuqe. Me zmadhuar poret lëkurës, të ndihmuar në menaxhimin e këtyre manaferrat.

Pure pak manave të freskëta me një pirun dhe përzierje me pak patate të ziera të pastra. Aplikoni përzierje për të pastruar fytyrën dhe qafën. Mbani maskë për 15 minuta. Hiq swabs lagësht dhe pije lëkurën me ujë të ftohtë. Përdorni dhuratat bujare të verës. Vlerësoni dobishme receta popullore manaferrat trajtimit. Hani ato në Senat
formë shëm, të përgatitur pije frutash, pije frutash, gatuaj bllokim, përdorni për trajtimin dhe parandalimin e sëmundjes. Mos harroni të ngrirja e tyre për dimër, duke marrë përsipër dhe vënien në tabaka të veçanta. Pastaj në mes të dimrit, në tavolinën tuaj do të jetë gjithmonë manaferrat të freskëta organike - burimet e vitaminave dhe shëndetin!

Ata mund të krijoj çaj me ujë të valë, kuzhinier me ta apo komposto është një roztanuvshy bit. Cheers! Svetlana,