Pronat e dobishme e kefir dhe contraindications saj


Kefir - si më të madhe produkt të zakonshëm të qumështit. Por ajo është gjithashtu një produkt i shkëlqyer diete, dhe mjekësi, një nga komponentët e shumta të një numri të madh të pijeve, kokteje dhe kozmetike. A nuk më besoni? Pastaj ne e quajmë pronat e dobishme e kefir dhe contraindications saj ... kefir - rezultat i përpunimit të qumështit, e cila është fermentimi i saj laktik i mikroorganizmave apo baktereve laktik. Kjo nuk është produkt vetëm qumësht. Me dy proceset e prodhimit të saj që ndodhin në të njëjtën kohë fermentimi, fermentimi laktik është (si kos) dhe alkool shkaktuar maja qumështit. Prania e baktereve të qumështit bën një ndikim shumë të mirë në mjedisin intracolonic, ajo pengon proceset e kalbje dhe fermentimit.

Mikroorganizmat që janë prodhuar në kos, kanë pak efekt tonik për shkak të ndikimit pozitiv në sistemin nervor dhe kardiovaskulare. Ajo rrit sokootdelenie stomak, ndihmon për ndarjen më të mirë të lëng pankreatik, nxit funksionimin normal të sistemit urinar. Prandaj, ajo është administruar në dietën e fëmijëve të vegjël. Një gotë kefir dehur gjatë natës, duke siguruar një të qetë në stomak në mëngjes, dhe në mëngjes ofron një oreks të mirë. Kjo është shumë e dobishme për njerëzit mbipeshë të cilët janë ende në mëngjes nuk duan një ditë për të qëndruar më të gjatë mund. Përveç kësaj, kos ka veti medicinale.


Në qoftë se ju përdorni atë rregullisht, ajo përmirëson ndjeshëm microflora stomakut, duke rezultuar në ngurrimit është e panevojshme, por sepse ajo eliminon një nga shkaqet kryesore të tërësisë. Kur kjo dietë është përdorur jo vetëm si një pije ëmbëlsirë, por edhe si një zëvendësim për gjalpë, dhe - krem ​​në sallatë, në kurset e parë dhe të dytë. Kos pije me stomak bosh është gjithashtu e dobishme: ajo krijon një microflora dobishme në zorrët dhe ndihmon të shpëtoj të tepërt yndyrë trupit. Përfitimet e mëdha të kefir e shënuar për forcimin e sistemit kardiovaskular. Trudnousvoyaemyh, ushqim i rëndë i jep një ngarkesë shtesë për zemër, që i përgjigjet të gjitha proceset në trup.

Por në qoftë se zemra është tashmë një shkelje, madje edhe rrit të vogla load ushqim ngjarje të dhimbshme. Kefir, e cila është zhytur me lehtësi nga trupi, nuk bën zemra barrë dhe lehtëson aktivitetin e saj, ndihmon tretet ushqimi. Nëse një dietë e dominuar nga të peshkut dhe mishit enët, zorrët krijon një mjedis alkaline, duke kontribuar në zhvillimin e mikroorganizmave putrefactive dhe të ndikojë negativisht në sistemin e qarkullimit të gjakut dhe nervor dhe organet e tjera. Mikroorganizmat prodhojnë substanca toksike që hyjnë nëpër murin e zorrëve në gjakun e njeriut, duke helmuar të gjithë trupin. kos përmban baktereve të mira për të parandaluar procesin e vetë-helmimi, e cila ndikon drejtpërdrejt aktivitetin kardiovaskular.

Ata dukshëm pengojnë veprimtarinë e baktereve të dëmshme dhe për të prodhuar antibiotikë që mbrojnë sistemin kardiovaskular dhe organet e tjera. Në trupin tonë vazhdimisht ndodhin proceset metabolike që kos gjithashtu ndihmon në krijimin. Çrregullime metabolike janë shpesh të lidhura me mungesën ose tejkalim të komponentëve të caktuara në trup. Kjo është për shkak të dietë të varfër, për shkak të mungesës së ajrit të freskët, lëvizjes .... Duke parë veten në mishrat e gjakderdhje, shtim në peshë, lëkurë, thatësi, dots bardha në thonjtë, më shumë lodhje - duhet të mendoni për sjelljen e rendit për shëndetin e tyre.

Ushqimi i duhur luan këtë rol, dhe përdorimin e kos - padyshim jo e fundit. Që nga pronat medicinale të kefir në gjendje për të çliruar organeve njerëzore nga akumulimet e dëmshme, ajo ndihmon për të lidhur këto devijime. Megjithatë, argëtohem në kos nuk është e vlefshme, nuk është një ilaç për të gjitha sëmundjet. Shkalla e ndonjë drogë të përcaktuara me përqendrimin e ushqyesve që ajo përmban, kështu kos një rregull të tillë - 200-400 gram në ditë. Kefir është i rëndësishëm në dietën e njerëzve që vuajnë nga diabeti, sëmundjet e lidhura me inflamacion në traktin biliar gjatë periudhës së rimëkëmbjes pas sëmundjeve të rënda dhe transferuar operacionet.

Lidhur me përbërjen e kefir qumësht përzierje të veçantë mund të zëvendësojë qumështit të gjirit kur një fëmijë është transferuar në ushqim artificial. Në kos përmban vitaminë D, e cila promovon ruajtjen e smalt dhëmbit, forcimin e dhëmbëve
s dhe mishrat, duke parandaluar humbjen e flokëve. Gjithashtu në kos është vitamina B B, që të parandaluar skuqje, ënjtje, lëkurë lëkurë, e mbrojtur atë nga sosje. Një stomak bosh dhe një sasi e vogël e pije tij me dysbiosis dhe sëmundjeve të tjera gastrointestinale. Megjithatë, ajo nuk është e dobishme për të gjithë. Pronat e shërimit të kos të freskët nuk do të jetë një popull me një prodhim të shtuar të sekretimit stomakut ulçerë dhe për shkak se ata të kundërindikuar .


Svetlana44,