Pronat e dobishme kungull havjar


Nutritionists kanë kohë që janë të njohur pronat e dobishme havjar kungull. Ky produkt është i ulët në kalorive dhe tretet krejtësisht. Por nëse ju jeni në dyshim se a havjar i dobishëm palcën, atëherë ky artikull do t'ju bindë. Courgettes, e cila përgatit vezë të përmbajë përfshin një numër të madh të lëndëve ushqyese, vitamina B dhe acid Askorbik, bakër, fosfor, hekur, natrium, etj Prandaj paste kungull është e rekomanduar për të përdorur në sëmundjet e traktit gastrointestinal, fshikëz fshikëz e tëmthit, hipertensionit dhe nedokriv 'familje. Pronat e dobishme e paste havjar do të ndihmojë të hequr qafe të edemë. Ky produkt është një ushqim popullor diete.

Me kungull i njomë të rregullt të përdorimit dhe havjar kungull në mënyrë efektive mund të humbasin peshë, të pastruar trupin e toksinave. paste kungull mund të sjellë në tryezë si një pjatë të veçantë apo pjatë e dytë për produkte të ndryshme. Nga rruga, është koha për të bërë në shtëpi i bërë havjar paste në dimër me ndihmë të rregulluar mungesën e vitaminave. Kjo është shumë e rëndësishme, sepse mungesa e vitaminave ndikojnë në shëndetin e grave dhe bukurinë. Kështu që ju mund të gëzojnë pronat e dobishme kungull vezë gjatë gjithë vitit, unë do të doja për të ofruar receta copë kungull havjar. Metodat e gatim vezë me kungull i njomë: Metoda 1 Për të përgatitur numrin e vezëve që ju do të duhet: 3 kungull i njomë të mesme, vaj vegjetal (unë nuk preferoj të rafinuar, por kjo është një amator), dy domate të mëdha pjekur, karrota, një qepë të madhe, zarzavate perime, një karafil pak e hudhër, kripë dhe piper.


Pritini karrotat në kube të vogla dhe fshij në një rende trashë. Nxehtësia një vaj të thellë pan perimesh dhe skuq ajo i përgatitur karrota. Kur ajo lehtë skuqur, shtoni qepë copëtuar në tigan. Pak minuta në tigan, vendin peeled dhe core, të prerë në kube kungull i njomë. Skuqura perime mbi ngrohje të ulët, nxitje të vazhdueshme për të shmangur të djegur. Ndërsa perimet janë pjekje, imët pres domate dhe pres hudhër. Vënë ato në një tigan derisa kungull i njomë dhe prej qepëve, ziej një pak më të gjatë, derisa domate janë të tenderit, atëherë sezonin me kripë dhe piper dhe sasi e vogël me zarzavate finely copëtuar.

Ju mund të shtoni pak sheqer, por kjo nuk është për të gjithë. Mbylle pan me një kapak dhe zierje për ngrohje të ulët të gjithë bërë. Numri Metoda 2 ju do të duhet: vaj luledielli, disa domate të mëdha, kungull i njomë 3 të mëdha, 3 qepë të mesme, kopër, kripë, piper, një ziry pak erëza "Vehetta." Imët pres qepë dhe të skuqura atë në vaj luledielli. Zhvishem kungull i njomë dhe fara, finely rrëzoni, ose mish i grirë. Merr një enë ose tenxhere të thellë, hedhur-hekur më mirë, i hedh pak vaj mbi pjesën e poshtme dhe të vënë atje kungull i njomë. Mbyllni kapakun dhe ziej rreth ngrohjes ulët për 10 minuta.

Pastaj shtoni qepë e skuqura, llokoçis dhe vazhdojnë të ziej. Ndërsa përgatitet kungull i njomë, domate, parboiled, hiqni atyre lëvore dhe imët pres dhe të shtoni në kungull i njomë. Finely piper zile pres, dhe e vënë atë në tenxhere, sasi e vogël "Vehetta" për shije, shtoni ziru, kopër, kripë dhe piper. Vazhdoni të ziej për ngrohje të ulët për të paktën një orë. Ajo do të jetë e shijshme. Vezë recetë Logging për përdorim në të ardhmen Me këtë recetë ju mund të bëni përgatitjet për havjar kungull dimrit dhe pastaj të gëzojnë shijen e saj dhe pronat e dobishme. Për përzierje më të pasur shije me kungull i njomë patëllxhan.

Ju do të duhet: tre patëllxhan të madh, tre karrota, kungull i njomë dy të mesme, pesë domate pjekur, speca tre, dy qepë, vaj vegjetal, 5-6 karafil të hudhër, kopër, majdanoz, kripë dhe piper. Në tenxhere, tenxhere ose tigan të thellë derdh një vaj pak, ngrohjes dhe derdh patëllxhan diced. Pastaj prerë të njëjtat pjesë të kungull i njomë peeled dhe të shtoni të njëjtin drejtim. Grate karrota në një rende trashë, imët pres qepë, ata vënë në perimet. Fry gjithë përsëri rreth ngrohjes mesme, pastaj Kthejeni poshtë zjarrin dhe vazhdojnë të ziej. Ndërsa perimet janë gatuar, derdh domate dhe speca me ujë të valë dhe largimin e tyre nga lëkura.

Pritini ato në copa të vogla dhe të shtoni në vezë të gatuar, nxitje të vazhdueshme dhe duke u siguruar perimet tuaja janë djegur. Pas 20 -25 minuta, shtoni vezë hudhër, kopër dhe majdanoz, të ziej për një tjetër 15 minuta. Së fundi, sezonin me kripë dhe piper