Pronat e dobishme e kërpudha kërpudha


Ginger i vërtetë (deliciosus Lactarius) - kërpudha nga familjare dhe gjini Syroezhkovyh qumështit anije aftë për konsum. Kjo kërpudha qarqet koncentrik në kapak me vrima të vogla në këmbë dhe latex specifik ngjyrë e ndritshme. Mushrooms rritet në formë individuale apo në grupe të vogla e hala pishe të rënë dhe të barit në pyje pishe, bredh apo pyjet e përziera nën pishave në rritje veç e veç. Shumica janë shumë të ngjashme me njëri-katër lloje të tjera të kërpudhave: e vërtetë, bredh, pishë dhe të kuqe. Ata mund të ndryshojnë pak nga jashtë, dhe kjo varet nga kushtet e rritjes. Për shembull, bredh shafran ndryshme nga homologët e tyre kapak të gjelbër, erë pak më e vogël dhe shumë i fortë karakteristike.

Kërpudha Madhësi kapak mund të arrijnë 12 cm. Fungi Rinj është formë konveks, dhe përfundimisht fillon të shpjegoj dhe të bëhet një formë gyp. Kërpudha Pulp në të bardhë-portokalli, i brishtë, nga ana tjetër, zakonisht e para të kuqe, pastaj të gjelbër dhe të ndritshme thekson portokalli latex me një erë mjaft të këndshme rrëshinor. Pllaka të trasha nën mbulesë, një drejtuar pak në këmbë, shenjat portokalli me kërpudha; Klikuar mbi ta janë njolla të gjelbër. Leg liri të rrejshme që ka një formë cilindrike, ngjyra është e njëjtë si në mbulesë. Elevation varion prej 3 deri 6 cm dhe një trashësi të rrjedhin rreth 2 cm.


Jashtë dhe dekorimin e targave të këtyre kërpudhave dallohen lehtësisht nga të gjitha kërpudhave të tjera. Nëse keni ndonjë dyshim - kërpudha që ju të gjeni, ne rekomandojmë version i faqes që të shkurtojë këmbën e tij me thikë. Në seksionin duhet të shihni një rënie me lëng portokalli të ndritshme. Ajo duhet të përpiqet të gjuhës, dhe në qoftë se ju ndjeni aromë karakteristike të rrëshirë, kështu që kjo është shafran i famshëm kërpudha! Mushrooms kërpudha të rritet nga fundi i verës në mes të vjeshtës, a pyjet halore rinj në mot të ftohtë, por në mot të ngrohtë, kërpudha të zhduket. Ginger universal: ata janë turshi, të ziera, të skuqura dhe të thata, edhe pse, si rregull, bela, dhe kërpudha të mira kripë vetëm - nuk ka kërpudhave të tjera.

Të dashuruar vërtetë të kërpudhave kripur në shëllirë, pa shtimin e seasonings dhe erëza; të gjitha seasonings janë shtuar në kripëzimi varieteteve të tjera të kërpudhave (kopër, hudhër, gjethe të zeza rrush pa fara, etj), plotësisht të pajtueshme me kërpudha, ata të ndërpresë aroma e kërpudhave. Vlerësoi veçanërisht kërpudha shumë të vogla të rinj. Jo të gjithë e di se kërpudha rinj me mbulesë deri 5 monedha denar apo më shumë mund të hahen të papërpunuara. Para se të hahet ata larë plotësisht, të thata, dhe si sasi e vogël me kripë gjobë. Një hidhërim pak e dukshme nuk e prishin fun, dhe jep këtë gjellë një lloj pazakontë e shije.

Përbërja dhe të dobishme Pronat e kërpudhave Mushrooms kërpudha në prani të disa vitamina nuk japin fruta dhe perime. Për shembull, ato janë të pasura me vitaminë A dhe B1. Kjo do të thotë të kesh vetitë e kërpudhave, të cilat, kur të hahet të përmirësuar shikimi, lëkurën dhe flokët. Xhenxhefil shafran i vërtetë dhe laktarioviolin kuqe Inkorporimi - pengon antibiotik Shumëfishimi i shumë baktereve dhe Bacillus Koch që shkakton tuberkulozin, si edhe. Kerpudha kerpudha përmbajnë rreth 90% uje. Dhe pjesa e mbetur 10% janë të shpërndarë si ky: proteina rreth 4%, 2% - përbënin fibra, 1,5% - një karbohidrate, 1% - 1,5% dhe yndyrna - minerale.

Proteina False liri përmban një numër të madh të amino acideve të ndryshme që janë të absorbohet shumë mirë nga organizmi, rreth 80%. Proteina Mushroom krahasueshme me proteina shtazore. Kerpudha e kalorive në formën e një kripe të lartë në 78 kalorive një viçi mesatar, 75 - pule, 55 - kripur harenge, 44 - vezëve dhe tërësi qumështit 17 kalori. Mushrooms shumë kaloriynishyy fruta shumica dhe perimet. Me kërpudha në zotërimin e pakrahasueshme asnjë kërpudhat. Mushrooms nuk përmbajnë hidhërim. Disa gustator hani kërpudha të papërpunuara - kështu që ju mund të ndjeni shijen e vërtetë të kërpudha. Ato përmbajnë një shumë të ushqyesve të ndryshme, kështu që pronat e dobishme e kërpudha kërpudha bën ato të dobishme për konsum njerëzor dhe shëndetin.

Xhenxhefil: contraindications Njerëzit me aciditetit të reduktuar stomakut, cholecystitis, pancreatitis dhe pas largimit të tëmthit, në përdorimin e kërpudhave kërpudha duhet të mohojnë veten e tyre. Ata janë të dobët tretur dhe mund
Shkaku i sëmundjeve kronike të organeve të tretjes. Gjithashtu kërpudhave mund të shkaktojnë dobësi të muskujve dhe kapsllëk. Lydia,