Pronat e dobishme e verë të bardhë


Jo verë kështu jo shumë në hije ngjyrë si verë e bardhë. Ajo është e verdhë, krem, ari, ngjyrë bezhë dhe rërë me variacione në ngjyrë. Bëni verë të bardhë me rrush dritë, rozë dhe fruta të kuqe, vetëm në varietetet e errëta të hequr lëkurën. Varieteteve më të famshëm të pije e bërë nga e njëjta varieteteve të rrushit Chardonnay, risling, Pinot Blanc, Semillon, Sauvignon Blanc, Muscat Blanc, Blanc Shenin, Vione, dhe të tjerët. Verë rrushi natyral ka një shije shumë aspekte, shkallë të aciditetit, të gjallë, karakterin me flluska, plot aromas misterioze me lule, erëza, toka, duhani, fuçi lisi, dhe manaferrat të tjera të ndryshme.

Njohur vendin e origjinës dhe të zonës verërat më të mira të lehta, Burgundy, Bordeaux dhe rajone të tjera të Francës, Gjermanisë dhe Austrisë, Itali dhe Spanjë. Konkurrojnë me ta Kili, Argjentinë, Amerika e Veriut dhe Afrikën e Jugut. Kohët e fundit në treg u përpoq të largoheni nga Australia dhe Zelanda e Re. Për çfarë si e saj në botë dhe atij pronat e dobishme e verë të bardhë? Së pari, kjo është një etje e madhe kulturore dhe pije, pije e madhe dhe thekson shijen e prodhimet e detit, peshku, fruta dhe djathë enët. Postuar mirë i ftohtë në -12 gradë 10 pinë të bardha verë e gota vere gjobë të lartë me këmbët e hollë, nganjëherë duke e kthyer gotë nga clockwise rrjedhin për të shtrënguar alokimin e shije.


Në gatim verë të lirë të bardhë është përdorur si bazë për shumë salcat dhe desserts. Verë ka një veti të theksuara pak antiseptik, dezinfekton traktit digjestiv. Made nga rrushi i rritur në tokë shumë të mineralizuara, pije ka përmbajtje të lartë të dobishme elementeve gjurmë nga burime natyrore, vitamina, aminoacidet dhe antioksidantë. Përdorimi i verës është një masë e mirë parandaluese kundër organizmave të plakjes dhe kundër sëmundjeve që lidhen me aktivitetet cerebrovascular dhe kardiovaskulare. Është vënë re se vendet që historikisht përdoren gjithmonë verë janë jetëgjatësia në mënyrë të konsiderueshme më të mirë të jetës dhe sëmundje sesa në vendet e tjera.

Rrushi të thatë të bardhë përmbajtje trioksistilbena verë - një substancë që ka veti anticancer, është shumë i madh. Përdorni ajo çon për të ulur parametrat e gjakut të kolesterolit, normalizes metabolizmin, trajton, në terapi komplekse dhe ushqime dietetike, atherosclerosis, trashje, anoreksi. Verë e gazuar e bardhë dhe shampanjë stimulojnë dhe mbështesin funksionin kardiak, të nxitur fleksibilitet dhe elasticitetin e mureve të venave dhe arterieve, të përmirësojë frymëmarrje qelizore. Ajo u gjet se vera e bardhë, pi veti të dobishme mund të rekomandohet për njerëz të moshuar përdorim çdo ditë në sasi të vogla për të parandalohen fleksibilitet shpinë, lëvizjen e përbashkët dhe dhimbje podager.

Vetitë kozmetike vere përdorur në trajtimin e sëmundjeve të lëkurës. Këtu janë disa recetave të provoni duke përdorur eliksir mrekulli rrushit.
1) Diagnoza: stomatit, inflamacion të gojës, fytit, rëndim grykët. Fourtimes Përditshëm gargarë dhe gojën me një përzierje e verës dhe ujë të ngrohtë. 2) Diagnoza: sores jashtë fazës akute, pa bedsores përgjakshme natertostey, trupin e lëkurës. Aplikoni locion ngrohtë me swabs garzë, bashkëngjitni kasetë. Ne ndryshojë si ata thahen. 3) Diagnoza: diarre shkaktuar nga dysbiosis. Ne të pirë një filxhan çerek verë të bardhë 4 herë në ditë në mes të ngrënies.

Por sigurohuni që të mos "merrni tëri" mbi të! 4) Diagnoza: të qenët i përgjumur, ulur tonin e lëkurës trupi. Një herë në javë shtresohem lëkurës pastrim shtëpi me gjysmën e një gotë verë të bardhë, mulli kafeje dhe tokë e tharë peels portokalli, dy lugë vaj ulliri, pulpë molle dy servings e kafe të zier dhe 25 mL favorite dush xhel. Procedura e bën ngadalë clockwise nuk përpiqet për të tërhequr lëkurën dhe fshij dhe qetë nga. Pas përpunimit të gjithë trupin me përjashtim të gjinjve dhe qafë - tërësisht shpëlarje me ujë të ngrohtë. 5) Diagnoza: të ulë tonin e fytyrës, plagët pas akneve. Recommended fshij lëkurën me një shtupë pambuku të lagur me verë të bardhë natën dhe të mbajë një e katërta e një orë, pastaj pije me bollëk të përballet me ujë të ftohtë dhe të aplikojnë heqjen krem.

Kryen kurse për 10 ditë me një interval prej dy muajsh. 6) Diagnoza: humbja e shndrit e flokëve. Popoloschemo flokët dy litra ujë me një gotë verë - të marrë të shkëlqejë dhe efektin e mëndafshtë. 7) Diagnoza: këmbë dhe kërpudhat gozhdë. Ne rekomandojmë banjot këmbë në 3 litra ujë 1,5 gota e verës. Në natën, fshij një pambuk shtupë zonat e prekura, ngjyhet rëndë në verë, veshin çorape të trasha me leshi ose pambuku. Mbajë trajtim për disa javë. Diagnoza e trashje, mbipeshë. Në dietë, të zëvendësojë lëngje natyrale holluar me ujë në një raport prej dy deri në një verë e bardhë - djegur "dhjamin" do të shkojnë më të shpejtë. 9) Diagnoza: Spurs shputë.

Po i trajtojnë locion me fshin garzë të ngopura me eliksir të rrushit, të mbuluar ushqimin me letër varaku, të vënë në çorape. Procedura përsëritet kursin ditor të një muaji. Ju lutem vini re se pronat e dobishme e verë të bardhë të shfaqet vetëm në verërat e natyrore të thata, pa shtuar sheqer, preservatives ose ngjyra. Ajo duhet të mbahet mend se norma mesatare ditore e konsumit të verës nuk duhet të kalojë 250 ml, ose mjekësi do të helmuar. Të gjitha vetitë pozitive të verës hyn në sindromi negativ dhe të zhvillojnë alkool, kancer, cerozë, prapambetje mendore dhe kështu me radhë.

Vera nuk mund të përdoret në më pak se 04:00 të makinë dhe jo më shumë se 125 ml. Përdorimi i moderuar i kësaj dhurate magjike e natyrës, jetës pije rrushit, ndonëse jo për javë dhe ndonjëherë si një kurs terapeutik do të sjellë gëzim dhe përfitime. OlgaW,