Pronat e dobishme e kërpudhave


Që nga kohët e lashta kërpudha të mbledhura nga njerëz të tërhequr ato për shijen e tyre të mirë. Megjithatë, kjo shije më të mirë rasprobovali në. Kjo nuk është për t'u habitur, sepse një territor të madh të shtetit rus dhe në atë kohë ishte e mbuluar kryesisht me pyje ... Është ndoshta gjithashtu luajti një rol në zhvillimin e kërpudha në shkallë të peshkimit ka çuar në faktin se koha e tij në ishte edhe një kapital kërpudha - Sudislavl qytetit që në krahinën Kostroma. Por jo të gjitha kërpudhave janë të nderuar në mënyrë të barabartë në Rusi. Kërpudha Noble atribuohet vetëm - kërpudha, chanterelles, kërpudha, Boletus, Aspen, dhe mbret i kërpudhave - CEP. Më pak i nderuar - boletus, kërpudha, russula.

Dhe kjo nuk është rastësi. Vetëm në kohën tonë është bërë e qartë se boletus, kërpudha, russula një më pak e dobishme për trupin e njeriut. Por kërpudhat e bardhë, megjithatë, është një nga më ushqyese dhe aromatik midis familjes së tij. Jashtë duket njeri bukur yndyrë, dhe rrjedhin lirshme mishi dhe mbulesë të plotësuar këtë ngjashmëri. Dimensionet e tij janë të rëndësishme. Gjuetarët me përvojë kërpudha takua shembull?%
Lartësia 8B e njëzet e pesë centimetra! Por pse disa kërpudha të dobishme për njeriun se të tjerët? Fakti që të gjitha pronat e dobishme këpurdhë njohur njerëzit mund të shpjegojë përbërjen e tyre kimike. Pra, është më e pasur sesa kërpudhave të tjera.


Vitaminat kërpudha të bardha me bollëk: carotene (vitaminë A), B 1, B dhe C. Ne të gjithë e dimë se vitaminë A është e mirë për ruajtjen e mirë të mirë të njeriut. Vitamina B1 është thelbësore për zhvillimin e duhur të proceseve dhe rritjen; ajo gjithashtu mbështet funksionimin e duhur të tretjes dhe sistemit nervor, zemrës. Vitamina D ndihmon në absorbimin e kalciumit. Vitamina C - forcon sistemin imunitar, të drejtat e trupit e mbrojtjes. Të dhënat e përmbajtura në kërpudha Riboflavin ndihmon ruajtjen e rendit në gjëndrën tiroide. Ai gjithashtu ndikon pozitivisht në thonjtë, lëkurën dhe flokët. Një numër i madh i polysaccharides dhe squfurit akumulon kërpudhat të bardhë gjatë rritjes së saj, stimulon trupin për të luftuar kancerin.

Sepse kërpudha në formë të thata ka kohë që janë përdorur me sukses si një profilaktik kundër kancerit. Nga rruga, ata kanë një shije të mirë të asaj që ata mund të hanë si i krisur. Gjithashtu, substancat e listuara më sipër sigurojë një tonik, plagë shëruese, antagoniste pronave të dobishme të kërpudhave. Në kërpudha të bardha përmban lecithin, e cila pengon rrëshqitje dhe depozitimin e kolesterolit në muret e enëve të gjakut. Prandaj, pacientët me atherosclerosis është e dobishme për të përdorur ato si ushqim. Glucan në këto kërpudha në sasi të mëdha nuk është karbohidrate tretshëm. Por, megjithatë, ajo është ende e dobishme dhe kryen antioxidant fuqishme.

Për shkak të saj duhet të mbështesin sistemin imunitar dhe trupi merr mbrojtje nga kërpudhave, viruset, carcinogens, bakteret. Nga rruga, disa enzime që janë brenda saj, duke ndihmuar për të thyer yndyrë, glycogen dhe yndyra. Njerëzit besonin se pacientët TB kërpudha - një lloj të mjekësisë. Dhe ky është rasti, sepse ata krijojnë një hov të energjisë dhe për të përmirësuar metabolizmin. Kerpudha jetë gjithashtu e dobishme në trajtimin e sëmundjeve të tilla si angina, si ato përmbajnë hertsedin Alkaloid. A e dini se kërpudhat e bardhë është një burim i proteinave?! Nëse ju e dini, atëherë ka shumë të ngjarë dëgjuar se chitin, i pranishëm në kërpudha fllad, parandalon thithjen e saj të shpejtë.

Përse? Sepse jo të gjithë mund të stomakut për të tretur kërpudhat chitinous shell. Për këtë arsye, mjekët dhe nutritionists, dhe rekomandon duke përdorur fruta të thata vetëm më parë. Ata pothuajse plotësisht tretet dhe përmban më të ushqyesve. Por kjo metodë është e përshtatshme vetëm për kërpudha rritur në ferma të veçanta ose në vende të pastra. Nëse ju keni nxjerrë këto janë kërpudha, atëherë për të kryer tharje e tyre të rekomanduara furrë ose furrë, mos harroni për të monitoruar me kujdes procesin. Në fillim të temperaturës tharjes duhet të mbahen në 55 ° C deri në fund të procesit - 75 ° C. Në një formë tjetër e kërpudhave të vështira për të tretet.

Duhet të theksohet se që nga nuk nuk kohët e lashta në Rusi dhe kërpudha skuqur gatuar, ata korrur në formën siç është, ajo është e gjallë. Në kohën tonë, nëpërmjet një ekologji "shumë të mirë" të kërpudhave të heqin qafe e toksinave dhe helmet duhet të valoj dhe vazhdoi për të humbur shumicën e substancave nga supë. Këto kërpudha janë të rekomanduara për të ngrënë pjesë të vogla dhe nuk merrni kryer shumë larg tiganisje. Më i mirë gatuaj ato supë, në të cilën më shumë perime sesa kërpudhave. Nga rruga, supë me kërpudha mund të zëvendësojë lëngun e mishit të mishit në dietën tuaj, dhe përveç kësaj ajo më shumë kalori dhe të shëndetshme. Përfitimet e tij dhe se ai stimulon stomakun në punë të mirë.

Dhe kështu kjo është e dobishme për të dhënë pacientët paaftë nuk janë në një dietë të veçantë. Kur mbledhur kërpudha është shumë e rekomanduar për të anashkaluar zonat hapësirë ​​industriale është e ndaluar edhe për të mbledhur përballë tyre një autostrade të zënë. Përse? Ajo është e njohur mirë se kërpudhat janë sorbent i fuqishëm natyror dhe i aftë për të thithur një sasi të madhe të substancave toksike. Këto përfshijnë listën e stroncium, merkurit, kadmiumit, plumbit dhe cezium radioaktive. Për këtë arsye Kërpudhat e zonave industriale të trupit për të shkaktuar dëm të madh, me interes refuzon të gjithë pronat e tyre të dobishme dhe të çojë në helmim të rëndë. Pra, nëse ju nuk e kuptoni dhe nuk janë në gjendje të bëjnë dallimin specie helmuese të dobishme, të lënë profesionistëve të tyre të mbledhjes.

Gjithashtu nuk rekomandohet për të blerë njerëzit e tyre, njohuritë e të cilëve ju nuk jeni të sigurt. Për më tepër, ndonjëherë shumë të hutuar mbledhësit kërpudha cep me kërpudhat e tëmthit atë pangrënshëm. Për të shmangur qiellin