Canning patëllxhan për dimër


Jo vetëm rritet korrat patëllxhan në vilë e tyre verore, gjëja kryesore - për të mbajtur atë. Të na ndihmojë në këtë recetave dhe ruajtjen për patëllxhan dimrit në lëng domate, gatim havjar patëllxhan patëllxhan, marinuar me domate dhe recetë hudhër të ruajtjes së thjeshtë të domateve. Pra, si për të ruajtur patëllxhan në dimër? Ajo është e mirë për të përdorur fruta të rinj, por në qoftë se nuk ka asnjë, atëherë nuk është përdorimi i frutave dhe më të vjetër. Çdo recetë Detajet duke deklaruar se çfarë të bëjë me patëllxhan, kështu që kjo nuk do të ndalet. Është më mirë për të lëvizur menjëherë për një recetë. Patëllxhan turshi Përgatitja 1,4 kg patëllxhan, 160 gram vaj vegjetal, 100 gram miell gruri, 250 g qepë, 600 g domate, kripë, 3 gram piper të zi.

Lahen patëllxhanë, prerë ata në feta 0,5 cm, kripë, shtrydh lëng në gjysmë ore dhe pije me ujë. Sasi e vogël me piper, zapaniruyte në miell dhe skuq në vaj, shtoni domate copëtuar, kripë. Si bankat vënë pasterylyzovannoe përzier me domate dhe qepë - skuqur patëllxhan nxehtë. Sterilise kavanoza për 20 minuta, të mbuluara me kapak të tyre. Bankat Zakuporte. Patëllxhan me hudhër dhe domate Clean gjithë patëllxhan 1kg, kuzhinier për 20 minuta në ujë të kripur deri butë. Largimin e tyre nga uji dhe i ftohtë. Qarqet Pritini ftohur patëllxhan, sasi e vogël me piper dhe skuq në vaj perimesh 200g gati.


Crush hudhër 600 g, 1 kg domate të prera në feta. Çdo vënë grup i grimcuar patëllxhan hudhër dhe rrethi domate, fort dele në këto boshllëqet litër kavanoza. Plotësoni enë me vaj nga tiganisje patëllxhan. Vendi peppercorns, fletë gji dhe në rr 1. l. uthull. Pasterizuar bankat nën Hoods e rreth 30 minuta. Menjëherë mblidhem bankat. Patëllxhan me perime në salcë domatesh Lahen shumë patëllxhan të pjekur të rinj, hiqni rrjedhin dhe prerë në grupe të barabarta nën 2cm trashë. Përgatitja e një zgjidhje e kripë 1 tbsp. l. kripë për 1 litër ujë dhe e vënë atë në patëllxhan.

Pas 10 minutash, largimin e tyre nga uji dhe të përballoj peshën e një moment në atë gotë ujë, të fillojë pjekje në vaj luledielli derisa ngjyrë të artë uniforme. Në këtë kohë përkthejnë ato në tigan me një lugë slotted dhe le të thahet naftës. Pas ftohjes, të gjitha grupet janë të vendosur fort në 2 Këshillin djegur në kavanoza nxehtë, duke plotësuar në fund të salcë nxehtë domate (40 gramë). Mbi ta është një shtresë e perimeve grirë, dhe kjo "zebër" përsëritet në shishe bankat. Top 75 perime derdhur me salcë domate, jo derdhje 2 cm qafën. Kjo salcë duhet të jetë 1/3 e totalit të bankave nën 2/3 - një perime te konservuara dhe patëllxhan për dimër.

Para se të shkoni në këtë bankë, ajo ende duhet të sterilizuar. Unë kujtoj për kavanoza 0,5 litër - është 40 minuta për 1 litër - 50 minuta. Havjar patëllxhan Kjo patëllxhan recetë ruajtjen për dimër, ndoshta më popullor. Ende është e havjar patëllxhan jashtë shtetit! Për përgatitjen e larë 1kg patëllxhan saj të pjekur të fortë, lëkurë të qartë, të prerë në kube, skuqura në vaj luledielli. 2 llamba e qepë, 2 speca e ëmbël, karrota 2 lajë, zhvishem, prerë. Qepë - piper diced - sheshet, vrazhdë hekura karrota integruar. Fry gjitha perimet veç e veç në vaj luledielli, atëherë lidhni ata në një cookware enameled gize, kripë një pak, trazim, të mbuluar dhe të vënë në 15 minuta në furrë preheated.

Paketuara përzierje të nxehtë në kavanoza sterilizuar, mbyllni ato kapak sterile, më të ulët në ujë të nxehtë, sterilizuar për 30 minuta. Vetëm mblidhem. Mbani vezë në 15 S. Carolina