Përdorimi Concor, udhëzimet për përdorim, performanca, efektet anësore


Concor - drogës projektuar për të ulur presionin e gjakut. Veç kësaj, ajo është përdorur në trajtimin e çrregullimeve të ndryshme të zemrës. Le të flasim për të në lidhje me atë që është Concor, përdorimi, udhëzimet për përdorim, performanca, efektet anësore të barnave. Veprimi Concor Përbërës aktiv në përbërjen e drogës - bisoprolol. Ajo i ndihmon presionin e ulët të gjakut butë. Duke përdorur të drogës, efekti i saj fillon të shfaqet menjëherë. Ilaçet përdoren vazhdimisht. Kjo gjendje gradualisht normalizuar, e stabilizuar dhe mbetet kështu edhe një muaj pas pranimit. Në trajtimin e çrregullimeve funksionale të aktivitetit kardiak, droge Concor ndihmon normalizojnë rrahje zemre, muskujve zemra redukton nevojen per oksigjen, qetësues.

Kur rekomanduar marrjen e drogës për qëllime terapeutike, ajo nuk ka efekte negative, të dëmshme për organet e tjera dhe sistemet e trupit. Concor emërua mjek në hipertension, çrregullime të funksionit të zemrës kronike, ishemi, anginë. Pas marrjes së ilaçeve, ajo do të hyjë në fuqi brenda 1-3 orësh. Efekti i saj zgjat për 24 orë. Drogës ka një efekt hypotensive. Për shkak të reduktimit në presion diastolic, rritur furnizimin miokardit me oksigjen. Pacientët me sëmundje kronike të zemrës Concor përmirëson ndjeshëm shëndetin. Aplikimi Concor Concor medikament destinuar per administrim oral.


Merrni drogës në mëngjes në një stomak bosh pa përtypet mjekësi. Një dozë e vetme është zakonisht 2,5-5 mg. Nëse ka indikacione mund të rrisë atë në 10 mg një herë në ditë. Doza maksimale ditore e medikamentit është 20 mg. Në rastin e çrregullimeve funksionale të veshkave, mëlçisë dozat e lejuara të produktit nuk ka ndryshuar në mënyrë të konsiderueshme. Contraindication Udhëzime për përdorim Concor tregon se marrja e drogës është e ndaluar për njerëzit me alergji të drogës. Ajo nuk mund të përdoret në dështim akut të zemrës. Concor është i kundërindikuar në njerëzit që vuajnë nga shoku kardiogjenik, sindromi i sëmurë sinus dobët.

Ajo nuk mund të përdoret kur bllokada sinoarterialnoy, reduktime të ashpra në frekuencën e muskulit të zemrës që është më pak se 50 rrahje në minutë. Drogës nuk është marrë në rastet e presionit të ulët të gjakut, sëmundje të mushkërive, astma. Pranimi Concor është i kundërindikuar në shtatzënisë dhe laktacionit. Aktualisht nuk ka asnjë informacion mbi efektin e drogës mbi fëmijët. Prandaj, nuk është e rekomanduar për të marrë personat nën 18 vjeç. Masat paraprake duhet të përdorin këtë të drogës ndikon pamjaftueshmërinë hepatike, myasthenia gravis, diabet, psoriasis, dhe të moshuarit.

Efektiviteti i përdorimit të drogës Concor varet marrë medikamente të tjera. Pra, para se të fillojë të marrë këtë mjekim të jetë i sigurt për të tregoni mjekut tuaj për të gjitha barnave të përdorura. Produkti medicinal nuk duhet të përdoret kur konsumojnë alkool, dhe njerëz ngarje të automjetit. Doza e ilaçeve të emërojë një mjek të bazuar në peshën e sëmundjes, moshës, gjendjes së përgjithshme të pacientit. Përdorimi Vetë drogës mund të çojë në pasoja negative. Efektet anësore të aplikimit Produkti medicinal Concor ka efekte anësore: të sistemit nervor - dhimbje koke, pagjumësi, çrregullime të gjumit.

Nuk mund të jetë marramendje, depresion, hallucinations mund të ndodhë, dobësi, lodhje. Cardio-vaskulare sistem - shkelje të mundshme të periferike sistemet e furnizimit me gjak, pamja e edemë. Nga sistemit vizual - reduktuar mprehtësi vizuale, konjuktivit pamjen. Nga fryma - rinitit alergjik, pamja bronkiale vrull. Gastro-intestinale trakt - mund të shkaktojë ndjenjat e përzier dhe të vjella mund të ndodhë, çrregullime të zorrëve (diarre ose kapsllëk). Shpesh ka një gojë e thatë, rrallë shenja të hepatitit. Nga sistemit musculoskeletal - dobësi të mundshme të muskujve, konvulsione.

Alergji: skuqje të lëkurës, kruarje, djersitje. Ingoda përdorimi pas zgjatur i drogës mund të jetë çvlerësuar funksionin seksual. Metoda e prodhimit
në drogës
Concor prodhuar në paketat e 30, 50 dhe 100 tableta. Çdo paketë është një udhëzimet e përgatitjes për përdorim, të cilat duhet patjetër të njihen para se të marrë ilaçe. Drogës është shitur vetëm me recetë. Mbani ajo duhet të jetë në prekin fëmijët, në temperaturë normale të dhomës.
Svetlana,