Përdorimi Kombilipen tabletë, udhëzimet për përdorim, analoge, përshkrim, përbërjen, contraindications


Në praktikë, një neurolog dhe mjek zakonisht është përdorur shpesh si një terapeutike komplekse Qëllimi drogës vitamina B
Këto substanca mund të rekomandohet si pjesë e komplekset multivitamin dhe shtojcave dietike, dhe si i plotë i drogës, njëra nga të cilat është Kombilipen. Është thënë se këto barna janë dhe se si pelletized formë dhe një shishkë me një tretësirë ​​për injeksion intramuskular. Sigurisht, forma mbizotëruese ju të vini një mjek. Ne shikojmë se çfarë janë përdorimi Kombilipen gjë e hidhur, udhëzimet për përdorim, analogë, përshkrimin, përbërjen, contraindications të kostove farmaci.

Përshkrim Kombilipen Pllakat janë të rrumbullakët, të bardhë të veshura. Siç përmendur më lart, Kombilipen është një kompleks mjekësor i disa anëtarëve vitaminave B përfshijnë: • benfotiamin - një analog i vitaminës B1, megjithatë, në atë që është e karakterizuar nga tretshmëria drogës në yndyrna, pavarësisht faktit që gjithë Grupi B është i tretshëm në ujë. • hydrochloride pyridoxine ose vitaminë B6; • Cyanocobalamin - Vitamina B12. Le të shohim më në detaje atë që trupat tona kanë nevojë këto vitamina. B1 - një nga nxitësit e impulseve nervore përgjatë fibrave nervore. Kjo është arsyeja pse mungesa ose shkelja e mastering ajo mund të thyer, të tilla si ndjeshmëri e lëkurës.


Features B6 shumë të ndryshme. Ajo është e përfshirë në formimin e të ashtuquajturave catecholamines (epinephrine dhe norepinephrine), të përfshirë drejtpërdrejt në kryerjen impulset nervore. Ai rregullon shkëmbimin e proteinave, yndyrave dhe karbohidratet. Duke luajtur një rol në formimin e qelizave të gjakut. Cyanocobalamin - është vendimtar për formimin e acideve nukleike, dmth ADN-së, e cila ruan të gjitha informatat në lidhje trupit tonë. Me një mungesë e B12 është duke zhvilluar një lloj të veçantë të anemisë (reduktuar hemoglobinës). Përveç kësaj, ai është gjithashtu i përfshirë në formimin e membranave qelizore të sistemit nervor. Bazuar në tërësinë e këtyre funksioneve mund të përcaktohet indikacione për recetë drogës: • nevralgji trigeminal; • sëmundjet e shtyllës kurrizore (p.sh., nevralgji ndër brinjëve) dhe dhimbje të ngjashme; • pezmatim nervi, inflamacion është nerva të ndryshme, të tilla si të fytyrës; • polyneuropathy, apo ndjeshmëri paaftësisë.

Kjo është veçanërisht e rëndësishme për pacientët me diabet dhe për njerëzit që abuzojnë alkool. Përbërja Kombilipen Përmbajtja e vitaminave në një tabletë në vijim: • benfotiamin - 100 mg; • hydrochloride pyridoxine - 100 mg; • cyanocobalamin - 2 mg. Përveç substancave aktive janë gjithashtu të pranishëm dhe mbështetje - karmeloza, povidon, polisorbet 80, saharoze, talk, celulozë mikrokristaline, stearate kalcium. Një turrë "Kombilipena" përmban dy ose katër blisters e 15 tableta. Kështu në paketën 30-60 pilula. Aplikimi Kombilipen Mjekësi duhet të merret pa përtypet pas ngrënies. Ajo ka kuptim të kërkesave të pilulës sasi të vogël të lëngshme.

Nuk është e rekomanduar për të pirë ilaçe të lëngshme të tjera të ndryshme nga uji. Në mënyrë tipike, dozimit eshte 02:59 tableta në ditë. Doza e saktë dhe kohëzgjatjen e trajtimit do të përcaktojë me mjekun tuaj. Kundërindikimet Kombilipen • Mosha Fëmijët; • Reaksionet alergjike ndaj përbërësve të barit; • format e rënda të dështimit të sistemit kardiovaskular. • Shtatzënia; • Ushqyerja me gji. Është e rëndësishme të dini se konsumi i alkoolit ul absorbimin e B1, cyanocobalamin papajtueshme me kripërat e metaleve të rënda, dhe levodopa drogës zvogëlon efektin e pyridoxine. Pranimi i këtyre barnave nuk janë të lejuar të përdorin shtojcave ose medikamente të tjera që përmbajnë një lloj të vitaminave B

Kjo mund të shkaktojë një mbidozë. Udhëzime për përdorim të pikave Kombilipen për atë që është e nevojshme që të përmbahet në dyqan të drogës, ku tableta mbajtur efekt maksimal terapeutik. Temperatura e ambientit për këtë duhet të jetë jo më i lartë se 25 gradë Celsius, magazinimit vend të drogës - të mbrojtur nga drita. Nëse plotësohen kushtet, atëherë për dy vjet "Kombilipen" ruajtur pronat e saj dhe të ju ndihmojë të përballen me këtë sëmundje. Analoge Kombilipen Milhamma, Sana-Sol - Vitabeks, Polibion ​​H, Kompleks Multivitamin, Formula Stresi 600, Triovit Cardio, Dekamevyt, Revitalayz-ADB, dhe Pikovit tjetër.

Helen,