Arthrosis arthrosis trajtim kombëtar


Arthrosis është një nga varietetet e artritit, e cila është karakterizuar nga lezione të hip.
Zakonisht, sëmundja fillon të zhvillohet si rezultat i shfaqjes së një procesi shkatërrues që deformon kërc duke zëvendësuar pjesët e stonshuyut kockave. Zakonisht, ky lloj i artritit rezulton nga një mënyrë jetese i ulur. Për shkak të mungesës së aktivitetit fizik të kërkuara deformim fillon kockave transformuar gradualisht në coxarthrosis. Një tjetër shkak i zakonshëm i sëmundjes është trauma, dhe çrregullime metabolike. Simptomat Simptomet kryesore të Arthrosis karakterizohet nga dhimbje, ngurtësi, ngurtësi në hip përbashkët.

Zakonisht, dhimbje që dalin në anën e përparme të hip përbashkët. Në disa raste, dhimbje mund të jepet në hip ose gju. Simptoma të tjera të Arthrosis është çalim, ecje shqetësim, dhe kriza në nyje. Në fazat fillestare të simptomave të sëmundjes shfaqen vetëm kur shoferi, duke ecur dhe aktivitetet fizike. Pastaj, me rritjen e shkallës së zhvillimit, dhimbje në hip përbashkët janë më konstante dhe intensive. Njerëzit të trajtojnë Arthrosis • tretësirë ​​Lemon në luftën kundër Arthrosis. Merrni 3 limon të madhe, të prerë në kube të vogla direkt nga lëkura, vendas me 3 litra ujë të valë.


Insistojnë për ftohje të plotë, pastaj shtoni në përzierje 3 lugë mjaltë gëlqere. Tërësisht përzierje. Got një pije shëruese duhet të konsumohen çdo ditë 1 gotë në një të shkojnë. Njerëzit vazhdojnë trajtim muaj. Ky është një kurs i trajtimeve. • Comarum Tretësirë ​​- një mjet i madh për Arthrosis. Për përgatitjen e infusions merr 0,5 litra vodka të mirë dhe 60 gram Comarum. Grass Comarum pour vodka dhe të lënë të mbush për 27 ditë. Përfundoi tretësirë ​​merren me sëmundjen e Arthrosis 30 pika para ushqimit. Në miratimin e mjeteve brenda, ju mund të përdorni të njëjtën fërkim zonë tretësirë ​​hip.

• Supë me lule të rreme për vite healers përdorur si një mjet i shkëlqyer për trajtimin e Arthrosis. Për të përgatitur supë mrekulli, të marrë një lugë gjelle përzier me lule të rreme, rrënjë rodhe dhe majdanoz, leh shelg dhe lë thupër. Përzierje merret derdh një gotë me ujë dhe vlim për 5 minuta. Atëherë le të krijoj supë për 20 minuta. Tendosje. Përgatitur supë të marrë 100 gram 3 herë në ditë para ushqimit. • tretësirë ​​i jargavan lë - një mënyrë e mirë për të ndihmuar të heqin qafe e Arthrosis. Për ta bërë këtë, të marrë 50 gram gjethe jargavan, i hedh një pintë vodka, infused për 10 ditë në një vend të ftohtë të errët.

Infuzion si një produkt të përfunduar ju duhet të merrni 50 pika para çdo vakt. • arthrosis mund të trajtohet në një metodë të thjeshtë bazuar ne gjethe lakre. Metoda konsiston në faktin se gjatë natës për të bërë procedurën e mëposhtme: nga larë lakër lë të freskëta të ndara, lyhet me mjaltë dhe aplikuar në pika të lënduar, të mbuluar të lartë me polietileni dhe rroba leshi. Në mëngjes, pasi ju të zgjoheni, ju duhet të hiqni gjethet dhe shpëlarje mirë me të ngrohtë ujë të përbashkët. Trajtimi i Arthrosis lakër lë të përsëritur çdo ditë për tridhjetë ditë. • Një tjetër mënyrë e mirë për të trajtuar Arthrosis.

Merrni pjesë të barabartë të glicerinë, biliare, mjaltë, jod dhe amoniakut, përzierje e tyre së bashku. Përzierje duhet të fshij njollat ​​e lënduar, pastaj të përfundojë deri leckë të ngrohtë dhe të lënë gjatë natës. Pas heqjes kompresë duhet larë zonën e prekur me ujë të ngrohtë. Kjo procedurë është e dëshirueshme për të bërë për dy javë, atëherë bëni 2 hmesyachnyy të thyer dhe pastaj të përsëritur trajtim. • Merrni 3 limon të vogël, selino 250 gram dhe 120 gram të hudhër. Të gjitha komponentët e mish i grirë, përzihen me njëri-tjetrin dhe të vënë në 3 bankë hlitrovuyu. Hidh ujë të valë në atë të ftohtë, mbyllni kapakun dhe të mbyllë mirë me një batanije natën.

Gati për të marrë automjetin me Arthrosis në mëngjes në një stomak bosh për 70 gram në gjysmë ore para ngrënies. Kursi i trajtimit të kryhet çdo ditë për 3 muaj. • Përgatitja e 200 gram e bardhë të bazës perestupnya, mish i grirë, derdh yndyrë derri brendshme (300-400 gram). Përzierje është vënë në një zjarr të ngadaltë, çiban dhe kuzhinier për 5 minuta. Pastaj hiqni nga të nxehtit, këmbëngulin për të ftohur. Supë të gatshme duhet të përdoret për fërkim sëmurë para se të shkojnë në shtrat në hip përbashkët.