Klizmë për pastrimin e zorrëve në shtëpi


Pastrimit enemas projektuar për të hequr substancave toksike dhe të dëmshme të akumuluara trupin e njeriut për vite të jetës. Shumë sëmundje që janë në dukje të palidhura me zorrët, nuk është për të. Klizmë për pastrimin e zorrëve në shtëpi dhe është projektuar për të çlirojë ty nga ata. Por nëse nuk pastrohen rregullisht zorrët, të akumuluara janë në të toksina helm dhe produkte të kalbjes mund të shkaktojnë sëmundje të ndryshme serioze të afta për të në masë të madhe të komplikojë jetën tuaj. Pas të gjitha, ne jemi të vjetër dhe shpesh i sëmurë përmes zorrës së trashë vazhdimisht pista. Dhe klizmë - i vjetër, por në të gjitha kohët mënyrë më të popullarizuara të purgation.

Kjo metodë është përdorur në Egjiptin e lashtë dhe të Romës, dhe Greqi. Provoni këtë purgation në shtëpi me klizmë! Si për të vënë një klizmë për pastrimin e zorrëve Për të blerë në procedurat farmaci turi vëllimit Esmarch e 2 litra dhe vaj perimesh. Turi Esmarch është një rezervuar gome në fund të së cilës një tub gome me një valvul të vogël në fund, i cili rregullon rrjedhjen e ujit. Nëse vinç është plastike, qelqi apo tip ebanit. Në një gotë e madhe Esmarch derdh djathë ujë pool në temperaturën e dhomës dhe të mbushur rezervuarin dhe tub plotësisht. Crane në kohën e hapur për të zënë vendin e ajrit ekzistuese në tub.


Pastaj mbyllet valvula. Turi Hang sipër shtrat mbi të cilin shtrihen gjatë procedurës. Kolltukë mbuluar më mirë mushama, një prej të cilave shkon ngadalë e ulët në tas përgatitur. Pastaj shtrihen në anën tuaj të majtë, këmbët e gjunjët pidihnit dhe tërheqja e tyre në stomak. E drejta dorë butësisht hyjnë në zorrën e trashë greased me tip vaj vegjetal. Hapni rubinetin për futje fluide në trup. Përdorin atë për të rregulluar presionin e ujit. Pasi të gjithë uji shkon në zorrë, ju duhet të përmbahen nga defecating të paktën 5-10 minuta. Pastaj ju mund të zbrazur zorrët. Pas përdorimit, tip duhet të larë me sapun dhe ujë dhe çiban.

Skema e procedurave të trajtimit: Për pastrimin e zorrëve duke përdorur enemas shpenzojnë procedurën si vijon: * Dita e parë e procedurës, të bëjë një klizmë natë. Në Esmaraha turi i hedh një gjysmë litër ujë. * Ditën tjetër, derdh në një litër turi të ujit dhe të bëjë një klizmë para gjumit. Në ditën e tretë të le pjesën tjetër të trupit. Në ditën e katërt, i hedh një gjysmë litër ujë dhe të bëjë një klizmë natë. * Next - Pjesa tjetër dy ditë. Ditën tjetër, të bëjë një klizmë para gjumit, por me dy litra ujë. Në kryerjen e spastrimit zorrë duke përdorur enemas, mund të përdoret ujë jo vetëm të thjeshtë, por edhe shtesa të ndryshme të dobishme për të hequr qafe të sëmundjeve: Klizmë për të pastruar parazitet Për të hequr qafe krimba të bëjë një klizmë me hudhër.

Për ta bërë këtë, një karafil të hudhër të freskët shtrydh përmes gropë në një gotë me ujë. Zgjidhje të tendosura është shtuar në klizmë të thjeshtë të ujit për vëllimin e ujit - litër. Pastaj të bëjë një klizmë si zakonisht. Kjo procedurë nuk është e këndshme, por të jetë i durueshëm, rezultati është e vlefshme. Kursi i procedurës për liri të plotë nga parazitët - 7 ditë. Klizmë me shtimin e lëng limoni Lemon klizmë është shumë efektive. Uji shlyerjen zorrë dhe limon normalizes mjedisin e brendshëm dhe depozitat ngjeshur rozm'yakshyt skorjeve. Përgatitja lëng të freskët të dy limon dhe shtoni atë në klizmë ujit. Vëllimi i ujit në të - 2 litra.

Procedura kryhet si zakonisht. Gjithashtu madhe kontribuojnë në depozitat fekal loosening dhe duke hequr ato nga zorrë klizmë supë me sherebelës, barishte Yarrow, kamomil dhe Calendula, lë të bardhë thupër dhe fara kopër. Procedurat Pastrimi kryhet pas jashtëqitjes natyrore. Nëse tualet nuk e tërheq, të bëjë një klizmë të vogël për të hequr feces, dhe pastaj terhiq një procedurë të spastrimit. Nëse ju duhet të bëni një klizmë për pastrimin e zorrëve, ju do të ndjeni zbrazëti dhe butësi në të gjithë trupin. Cheers! Svetlana, www.rasteniya -lecarstvennie.ru