Kim Protasov dietë për humbje peshe, atëherë rezultatet janë


Aktualisht ka shumë dieta. Çdo ditë ka metoda gjithnjë e më shumë për humbje peshe shpejtë, të cilat deklaruar një modë dhe efektive. Për shumë njerëz të cilët janë të gatshëm për të ndryshuar dietën tuaj për dietat shpejtë humbje peshe janë pjesë e jetës. Fatkeqësisht, metodat e shpejtë humbje peshe nuk janë të dizajnuara gjithmonë nga njerëz profesionistë. Sot, qëllimi i amatorë është shpikje e dietë efektive që do të japë rezultate të shpejta, por ata nuk janë duke menduar për përfitimet e saj dhe dëm për shëndetin e njeriut. Deri më sot, shumica e metodave siguron një rënie të madhe të numrit të ushqimeve të konsumuara ose anshmërisë në favor të një specie - të ashtuquajturit fruta, proteina, dietë kos dhe oriz, çokollatë, kafe.

Çdo person normal (jo domosdoshmërisht të jetë një ekspert) do të kuptojnë se një dietë e tillë nuk mund gjithmonë të aplikohet, dhe rezultati nuk ka gjasa të jetë i rëndësishëm: në afat të shkurtër, ndërsa kthehej në normal peshë të fituar dietë mbi yndyrave tuaja. A ka një datë, dietë efektive që mund të japin rezultate të dukshme dhe jo vetëm që nuk e dëmton shëndetin tonë, por më tepër për të dhënë të mirën e trupit? Aktualisht në këtë kategori përfshijnë dietë e njohur Kim Protasov. Por kjo nuk është një dietë Kimy Protassova, sa shumë mendojnë, sepse me anë të teknikave - njerëz.


Meta thashethemet telefonit diversitet në skenë atribuohet autorit disa letra, duke e bërë atë një grua. Por kjo nuk është, në thelbin e metodës dhe nuk ndryshon. Por për të rivendosur spravedlivaosti e kishte përmendur atë. Në këtë artikull ne do të redaktohen faqe të flasim rreth asaj teknikë efektive atë person, qoftë ajo të jetë nga rezultatet? Ushqimi Kim Protasov Në vitin 1999, një nga dietitians krijuar një mënyrë të sigurt për të humbur peshë, më vonë i njohur mjaft gjerësisht. Popullariteti i tij ka borxh dietë artikull gazete të vogël në të cilën Kim Protasov njohur që nga kohët sovjetike mjek diete dhe mjeku i detajeve konsideruar problemin e peshë të tepërt me një qasje të re profesionale.

Një gamë e gjerë e njerëzve që duan të humbin peshë ose të stabilizuar peshën e tyre për trajtimin e sëmundjeve të ndryshme menjëherë tërhoqi vëmendjen për këtë metodë të re. Tërhequr ata se të gjitha produktet e përfshira në dietë, ishin të lirë në dispozicion. Rekomandimet Ushqimi Protasova zgjati për 5 javëve të autorit. Kjo bujë ajo ishte e thjeshtë: - E 2 javë më parë një person mund të hani çdo fruta të freskëta, kos dhe djathë, përmbajtje yndyrë e jo më shumë se 5%. Dhe të përdorin këto produkte mund të në çdo sasi dhe në çdo kohë të ditës. Si një ushqim shtesë u lejua të marrë 1 vezë të zier dhe mollë jeshile në 1-3 ditë.

- Të 3 javë mbetura gradualisht reduktohet produktet e qumështit, dhe në dietën e përditshme përfshin 300 gram mish ligët, pulave apo peshk. Gjatë gjithë periudhës së lejuar çaj pije dietë dhe kafe rreptësisht pa qumësht dhe sheqer, por në çdo sasi. Autori i këtij dietë thekson se çdo ditë, pa mosplotësuar kurrë duhet të pini të paktën 2 litra lëng. Këtu është një teknikë që në qoftë se ju flisni për atë shkurtimisht. A është me të vërtetë efektiv kjo dietë? Për shumë tifozë dhe deklaratave të autorit, kjo teknikë me të vërtetë mirë. Pas shfaqjen dhe përhapjen e këtij dietë pothuajse kudo - online, print, TV, etj

- Ju mund të shihni atë "klone", në të cilën autorët ofrojnë disa opsione të tjera.
Për shembull, në vend të perimeve të para janë gatuar, djathë zëvendësim djathë, etj Sigurisht, forma origjinale e dietës është e mirë, sepse ajo ka zhvilluar një mjek diete profesional, misioni i të cilit - për të përmbahen në bazat e të ngrënit shëndetshëm. Në përgjithësi, perime të papërpunuara është gjithmonë mirë për të marrë, veçanërisht që ata hanë gjatë një dietë, sepse ata të eliminuar urinë. Ushqime proteinike të paraqitura në dietë Kim Protasov si djathë të ulët yndyrë dhe kos, jep proteinat e trupit dhe ka një ndikim pozitiv në të gjitha TURGOR indeve.

Nëse e gjeni veten në këtë metodë nuk ka laxatives dhe diuretics. Kjo edhe një herë tregon të mirat e kësaj teknike dhe garanton humbje peshe rezultate në afat të gjatë, sepse proceset nxjerrës ndodhin në trup pa substancave stimuluese, natyrisht, një efekt pozitiv mbi shëndetin. Në bazë të disa sendeve, ne theksojmë efikasitetin e kësaj diete: 1. Gjithkush e di se perimet e papërpunuara janë të pasura me vitamina dhe elementët gjurmë. Përdorimi i tyre nuk shkakton trupit "vitaminë" uria. Për shkak të kësaj, shkëmbimi dhe trofike të gjitha indet përmirësohet. Për më tepër, përmirëson qarkullimin e gjakut edhe në indin dhjamor, duke e bërë një lipolysis shpejtë dhe largimin e tyre nga trupi.

Përveç kësaj, perimet e papërpunuara janë të pasura në fibra, e cila është aq e nevojshme për pastrimin e zorrëve dhe normalizimin e peristaltikës. 2. Pirja e një shumë të kufizimit të ujit dhe kripës përmirëson funksionin e veshkave dhe parandalon formimin e gurëve në to. 3. Metodat Termi Protasova zgjatur. Kjo do të thotë se trupi është përshtatur më mirë në dietë, kështu që rezultatet e arritura të lidhur në mënyrë të përhershme. Autori rekomandon qetë "hyrje" dhe "dalje" nga dietë. Kjo kursen një person nga stresi, si në fillim dhe në teknikat fund. 4. mjekët Edhe profesionale shënim për ushqim dietë korrektësinë Kim Protasov.

Nën produktet e përfshira të përmbajë një numër të mjaftueshëm të karbohidrateve të sakta dhe minimale - "boshe" sheqerna. Konkluzioni: dietë është e madhe edhe për parandalimin e diabetit. Dhe ju doni të provoni? Atëherë dietë më efektive humbje peshe Kim Protasov porosinë tuaj! Nëse kushtet e dietës ajo kohë do shëruese efekt për një kohë të gjatë do t'ju shpëtojë nga paund shtesë. Pra, të vazhdojë! Rinat Abdrahimov,