Kokteje oksigjenit të përfitojnë dhe të keqe, pronat


Oxygen Cocktail - një pije oxygenated, lëngje të bazuara ose infuzion bimor. Pije kujton shkumë, e përbërë nga mijëra flluska të vogla të ajrit. Rreth kësaj pije të keni dëgjuar shumë, por jo të gjithë e di se çfarë ajo e nevojshme, si është bërë dhe se si koktej oksigjen përdorur për qëllime mjeksore. Mëso se si për të pirë ndikon në shëndetin tonë, ju mund të mësoni në artikullin "kokteje Oksigjen përfitojnë dhe dëm, pronat." Çfarë është dhe nëse përfitimet e kokteje oksigjenit? Tipari më i rëndësishëm i pije - aftësia për të eliminuar hipoksi (privimi oksigjen). Vetëm një gotë të vogël të ajrit të shijshme shkumë në ditë, dhe ju lloj i bëri një shëtitje të plotë përmes pyllit me pisha.

Dritë presion ngopur oksigjen normal, i qetë, dhe fillon të qetë zemrën e punës. Përveç kësaj, ajo është e këndshme për shije. Përveç kësaj, përfitimet e koktej oksigjenit në faktin se pas përdorimit të motorike aktivizuar, enzimatik, funksionin sekretore te stomakut, microflora zorrëve stabilizon, përmirëson tretjen, aktivizon punën e veshkave dhe të mëlçisë. Me këto cilësive, pije është përdorur si një ndihmës ne trajtimin e sëmundjeve të traktit gastrointestinal, gastrit, sëmundjes peptike, dysbiosis, koliti kronik. Përveç kësaj, konsumi i rregullt i dozave të vogla të një koktej, lehtëson funksionimin normal të sistemit nervor në stres të marra, mbingarkesës emocionale.


Përdorin atë për të trajtuar me sukses sëmundje të ndryshme të mëlçisë (cholecystitis, hepatiti kronik), tension të lartë dhe të ulët të gjakut, sëmundje koronare të zemrës. Dhe kjo nuk është e gjitha e mirë, kokteje oksigjenit të rrisë imunitetin e fëmijëve dhe të rriturve, për të përmirësuar gjendjen shpirtërore, rritjen e efikasitetit. Shkumë terapeutik oksigjen të ndërmerren për eliminimin pagjumësi, normalizimin e privimit gjumë nga lodhje kronike. Në Pediatrics koktej përdorur në trajtimin e askardioza komplekse. Oxygen koktej pi veti të dobishme për gratë shtatzëna, që nga oksigjeni përmirëson kushtet për zhvillimin e duhur të fetusit.
Të nevojshme atë për të gjithë banorët e qyteteve të mëdha, të cilët kalojnë shumicën e kohës së tyre në kushte të zihet fryma zyrat, dhe ajrit jashtë është e mbushur me shter tymi.

Oxygen Koktej ndihmon ata të rifituar shëndetin e humbur dhe për të ruajtur atë gjatë gjithë vitit. Përdorur gjerësisht kokteje oksigjenit, pije vetitë e oksigjenit në motele, kohën e lirë, qendra sportive. Në sallonet e bukurisë kryer me ndihmën e procedurave të veçanta. Tashmë praktikuar përdorimin e pije ajrit disa biznese, kafene, bare, spitalet, shkollat, kopshtet. Si për të bërë koktej oksigjenit në shtëpi? Përdorni koktej oksigjenit për qëllime mjeksore mund të jetë në shtëpi, duke i përgatitur të tij. Vetëm për këtë, ju keni nevojë për një sërë pajisjeve të specializuara.

Ai përfshin një flotacion oksigjen dhe mikser oksigjenit. Ky grup është në shitje. Kushton nuk janë të shtrenjta, dhe kjo mund të blini askënd. Përdorin atë për të bërë një shijshme, të shëndetshme koktej oksigjen shtëpi. Për shembull, për të përgatitur një pije medicinale me shtuar rrënjë jamball, derdh një gotë të freskët lëng frutash të freskëta, shtoni ekstrakt të rrënjë jamball. Të gjitha përzierje. Fut tub shkumë në vrimë për të llak llak, hiqni kapakun. Pastaj, në një gotë me lëng të shitur aerator lehtësisht klikoni gishtit llak valvul.

Kjo do të fillojë shfaqjen aktive të flluska të vogla të oksigjenit, rritet shkumë në skajet e vërtetë e qelqit. Çdo gjë është gati për të pirë. Fut një tub qelqi pa nxitje të pijë dhe pije për shëndetin tuaj! Nga rruga, kjo është kaçuban shijshme të vërtetë si fëmijët tuaj. Gatuaj ato në bazë pije lëng nga fruta dhe manaferrat. Ai njom trupin e tyre me oksigjen, të rritur rezistencën ndaj sëmundjeve virale dhe infektive. Oxygen koktej mund të përgatitet në bazë të ndonjë pije, madje edhe ujë. Por pije më të shijshme jashtë lëngje dhe infusions e bimëve me mjaltë e tyre. Siç mund ta shikoni, të përgatisë dhe të nisë të zbatohet koktej oksigjen për qëllime mjekësore nuk është e vështirë.

Dhe efektet shëndetësore nga përdorimi i pijeve të tilla thjesht paçmuar për të trupit. Dëmtimi nga e njëjta pije mund të jetë vetëm në tepërt e konsumit të saj, kështu që pini atë në doza të arsyeshme, dhe të vendosin se koktej oksigjen - të mirë ose dëm për shëndetin? Unë mendoj - e mirë! Cheers! Svetlana,