Maskë kefir për rritjen e flokëve


Një shtesë e madhe për elastike, lëkurë të bukur fytyrës për çdo grua do i butë flokët me shkëlqim. Bëni ato pikërisht si ju ndihmojë kefir. A nuk më besoni? Dhe kjo ishte kos - është një nga sekretet e bukurisë së femrave të Lindjes! Kefir ndihmon për të normalizuar metabolizmin, mungesa rimbushje prej elementeve gjurmë dhe mineraleve në trup, ndihmon për forcimin e flokëve. Por marrë kjo kërkohet jo vetëm brenda vendit, duke përdorur kos Rregullisht fërkoni kokën. Kjo do të ndihmojë maskë kefir për rritjen e flokëve. Pak ngrohtë deri një filxhan kos kalitur në tas smalt, shpërndajë atë në një lugë gjelle mjaltë dhe përzierje mirë.

Në flokët e lagësht larë, aplikoni maskë. Larë atë me ujë të ngrohtë nëpër 02:00. Provoni infuzion acaroj me kos. Gjethet e thara të bimës pour kos të nxehtë, thith 02:00. Tendosje përzierje përmes disa shtresa të napë ose një sitë gjobë mbi. Pasi i lau kokën e tij, infuzion thith lëkurën dhe butësisht masazh. Pas kësaj procedure shpëlarje flokët me ujë është e nevojshme. Erë specifike gërryjtem shumë shpejt. Në mënyrë të ngjashme, do të përgatisë një përzierje e kos dhe shtëpi infuzion hop kone. Gjithashtu shtëpi ju mund të bëni maskë creme flokëve. Për ta bërë këtë, të marrë 125 gram lanolinë, 15 ml kamomil (ujit), 3 lugë kos.


Të gjitha komponentët nxehet (mos vlim!) Dhe të përziera tërësisht. Përfunduar maskë derdh në bankë. Para përdorimit, warms up pak dhe të aplikojnë atë në flokët tuaj. Si rezultat i përdorimit të rregullt të flokëve të bëhet i dëgjueshëm në përfundim dhe i butë. Një maskë e mirë, e cila është përdorur për të larë flokët është përgatitur me kos (2 lugë), lëng aloe (1 lugë çaji) dhe 1 lugë vaj ricini (në dispozicion në barnatore). Përzierje Rub për 30-40 minuta para larjes. Kreu në rrugën time të zakonshme, pastaj pije zierje e kamomil ose hithër. Dhe disa recetave të mëdha që janë të lehtë për t'u përdorur në shtëpi, duke kontribuar në rritjen dhe forcën e flokëve. * Merrni pjesë barabartë kos, Calendula tretësirë ​​e alkoolit, dhe vaj perimesh.

Rubbed në lëkurë e kokës, duke shkaktuar flokët. Flokët Associate me mbyllur plastike në krye - me një shami. Pas 01:00 maskë erodible dhe infuzion shpëlarë e kokës hithër. * Kefir për rritjen e flokëve të përzier edhe me piper. Ajo do të marrë 1 lugë çaji e kos dhe 1 lugë tretësirë ​​të nxehtë piper. Përzierje fshij në rrënjët e flokëve, të lënë për 15 minuta. Koka ime, pije infuzion flokët e bimëve. Kjo maskë siguron rrjedhjen aktive gjakut në lëkurë e kokës. Mix pjesë të barabartë të tretësirë ​​të Calendula, kos dhe vaj perimesh. Aplikoni përzierje në kokën tuaj, të mbajë për 30 minuta. Mënyra më e zakonshme për kokën time, shpëlarje zierje e kamomil ose hithër. * Lidh një filxhan dhe llokoçis 1 lugë gjelle qumësht i thartuar dhe 1 tbsp.

l. kos. Aplikoni në mënyrë të barabartë mbi të gjithë gjatësinë e flokëve krehër. Lini për 25 minuta. My ekstrakt kamomil kokë. * Gjethet e nettles freskëta finely bërxollë ose mish i grirë, derdh vaj perimesh (ndonjë) dhe të lënë për disa ditë. Pastaj përzierje vaj acaroj (1 lugë gjelle) dhe me të njëjtën sasi e kos. Maskë rubbed në rrënjët e flokëve, të mbuluar me fletë metalike dhe shall celofan në 01:00. Koka ime zakonisht shpëlarë supë acaroj. Pasi ajo është e rekomanduar për masazh kokës. * Nëse ju keni një zbokth, në adresimin e këtij problemi dhe ndihmë kefir maskë.

Mënyra më e lehtë - të fshij kos kalitur në shtëpi në lëkurë e kokës. Kjo procedurë gjithashtu heq kokës itchy. Një tjetër mënyrë për të hequr qafe zbokth duke përdorur kos. Hidh kos në një shtëpi tas, rënie atij një pjesë të vogël të indeve. Flokët është i ndarë në fillesat dhe gradualisht patharë e flokëve dhe kokës kos. A nuk e larë atë për 30 minuta, pastaj kokën time. Për një zhdukje të plotë të zbokth duhet një duzinë procedura të tilla. Pini më shumë kos, kefir ofroi mua të bëjë një maskë për rritjen e flokëve, dhe rezultati është i sigurt për të kënaqur ju së shpejti! Svetlana44,