Maskë kefir dhe gra të bukura


Duke përdorur maska ​​me lëkurë kos mund të shtoni bukuri të jashtëzakonshme, freskinë dhe elasticitet, për të përmirësuar ushqimin e lëkurës intensifikojnë qarkullimin e saj. Por që Mask kefir operuar në mënyrë aktive me lëkurë, duhet të merren parasysh në përgatitjen e përbërjen e saj kozmetike të tipit. Maska e kos për njerëzit me lëkurë me vaj * Për të tonin dhe tkurrje pastaj mundi bardhë veze, shtoni 3 lugë kos dhe 1 lugë mjaltë. Nëse maskë është shumë e rrallë, mund të shtoni krunde tërshërë, ose bajame. Aplikoni një shtresë e hollë përbërjen për 15-20 minuta, duke shmangur sytë dhe buzët, pastaj larë me ujë të ngrohtë. Hekura gjysmave kastravec integruar, të përziera me kos deri tul të butë dhe të aplikoni në fytyrë me një shtresë të hollë për 15-20 minuta, pastaj hiqni serum.

Face paketë kefir për lëkurë të thatë dhe normale Për hidratues dhe zbutjen e lëkurës thatë maska ​​me kos, shtoni vaj perimesh. Maskë universal me kos dhe djathë dhe shtimin e lëng karrote dhe vaj ulliri Për të përmirësuar çehre, të eliminuar flaking lëkurës dhe fuqia e saj të marrë të gjithë përbërësit në mënyrë të barabartë, fshij, aplikoni në fytyrë, përveç zonën e syve dhe buzët. Njëzet minuta ushtrojë një leckë të lagur të ngrohtë për 30 minuta, pastaj del me të larë përbërjen. Ballë për ballë kos me manave Raspberries, qershi, luleshtrydhe apo manaferrat të tjera të fshij në një slurry shtetëror, të përziera me kos në vëllim të barabartë, shtoni 1 tbsp


salcë kosi. Të vendosë përbërjen për 15 minuta, hiqni ujin. Berry Mask soothes lëkurën, ushqyer, pastruar, dezinfektoj dhe ton. Ajo është e mirë për të përdorur ato para shtrat. * Nëse keni thekon lëkurës të thatë, lëvizje gjysmën e verdhë veze veze, 2 lugë. l. kos dhe 1 lugë. l. ndonjë vaj perimesh. Aplikoni një shtresë e hollë përbërjen mbi qafë dhe fytyrë, njëzet minuta pije qumësht. Maskë me kos për plakjen dhe lëkurë pa jetë Këto recetave janë të përkryer për kujdesin e lëkurës në moshë të vjetër. Thith bukë thekre në ujë të ngrohtë, shtoni 2 tbsp. l. kos. Aplikoni përzierje në fytyrë për 20 minuta, pastaj pije me ujë të ngrohtë.

Nëse lëkura është e thatë, shtoni vaj bukë perimesh. * Mix 2 tbsp lëng shalqi, kos, vaj vegjetal, i hedh një gjysmë gotë me bollgur ngrohtë dendur. Maskë është vënë në njëzet minuta, pastaj pije me ujë të ftohtë. ndërrime kos (3 h. l.), qumësht (2 h. l.), shtoni ujë të ngrohtë. Aplikoni maskë në për njëzet minuta, pije me ujë të ngrohtë. Pas aplikoni krem ​​të pasur dhe për të marrë një masazh të butë të fytyrës. * Lidhu 100 gram kos ngrohtë dhe vodka. Duke përdorur një shtupë pambuku, aplikoni një maskë mbi qafën e tij, décolleté dhe fytyrë. Pas 10-20 minuta, pije me maskë të ujit të ftohtë. Ajo është e mirë për të lëkurës me vaj rrudhosur.

Gjithashtu i dobishëm përpara aplikimit të saj për të bërë një banjë me avull. * Përgatitja 15 gram e salcë kosi dhe kos, 1 vezë e verdhë veze. Aplikoni përzierje në fytyrën tuaj për 25 minuta, pastaj hiqni përbërjen e ujit. Kjo ndihmon në venitje normal për të thatë lëkurën. Nëse ju kujdeseni për lëkurën e çdo lloj kërkesë më e rëndësishme është për të mbajtur atë të pastër. Kozmetike dekorative, sebum, pluhuri, grimcat e lëkurës vdekur të nxitur formimin e një shtresë që parandalon atë nga të marrë frymë si duhet, nxit formimin e akneve. Një pastron mirë, zbardhjen efekt në lëkurë e çdo lloji eshte kos thjeshtë. Ju mund të përdorni atë çdo ditë.

Për të lëkurës me vaj kos përshtatje më të mirë u ndal në një vend të ngrohtë për dy ose tre ditë. Fytyrë të pastër * Për të pastruar lëkurën, vetëm të marrë një shtupë pambuku zhytur në kos dhe fshij fytyrën në mocionet rrethore. * Në qoftë se lëkura juaj është me vaj, është e dobishme për të larë serum përditshme. Për ta bërë këtë, të ngrohur kos në zjarr, filtër. Djathë, lëshuar në të njëjtën kohë të imponojë një maskë. Lëkurës me vaj me shumë puçrra fytyre zi mund të pastrohen me kos, sode, oriz, tërshërë dhe drithëra grurit. Dridhë i zhveshur ky terren në një mulli kafeje. Pastaj një filxhan miell merret përzierje me 2 tbsp. l. pjekje sode, llokoçis çdo gjë.

Përzierje të mbajtur mbyllur në një gotë. Për të pastruar fytyrën tuaj, 1 lugë gjelle përzierje race në kos. Duke përdorur një shtupë pambuku fshij të rezultojnë slurry mjekër, ballin, faqet dhe qafën. Lëvizjet rrethore janë duke bërë masazh lëkurës derisa përzierje është e lehtë për rrëshqitje mbi të. Pastaj del me të larë me përbërjen e ujit të ngrohtë. Gjithashtu etj
krem yhotuyte exfoliating (të përshtatshme për lëkurë të përzier me vaj dhe), e cila përveç whitens dhe pastron lëkurën.
Për ta bërë këtë, shtoni 1 vezë e verdhë veze pak njëpasnjëshëm 100 gram kos, duke vazhduar për të ndezur, derdh pesëdhjetë gram vodka dhe lëng të gjysmë limoni. Svetlana44,