Kefir çfarë është e mirë për flokët dhe trupin


Të gjitha gratë, pa përjashtim, duan të jenë të bukur. Një tipar kryesor i bukurisë - një lëkurë e butë butë, treguesit e shëndetit. Prandaj, është e nevojshme që të shikojmë për të parë të mirë. Modalitetet për këtë janë të shumta. Disa procedura bëhet në sallonet e bukurisë, të tjerët mund të bëhet në shtëpi me veten. Dhe kos - jo asistent i fundit në këtë. Le të flasim më shumë për kefir, çfarë është e mirë për flokët dhe trupin në kërpudha kozmetike kefir. Si të flokëve të dobishme kefir? Një shtesë e madhe për lëkurë të bukur - flokët me shkëlqim të mëndafshtë. Bëni ato si ju do, too kosi. Në Lindjen e që nga kohët e lashta, vajzat një herë në javë larjes së flokëve qumësht i thartuar, e cila ata shpejt u rrit, u bë i bukur.

Nëse kjo metodë sepse ju nuk e pëlqen erën e një lloji, ne mund të bëjë përfundon flokët. Pak kos ngrohur duhet të aplikoni një shtresë e hollë në kokë, sikur fërkim, të shpërndara në të gjithë flokët. Pastaj vihet në një dush kapak dhe të lënë depo në 1-2 orë. Pastaj lani flokët tuaj me shampo. Përfitimet e flokëve kefir dhe se ajo forcon flokët. Nëse ata bien, është e dobishme për të larë kokën çdo herë rubbed në hirrë kefir lëkurës. Përdorin atë për të ndriçohet flokët, përzierje 1 tbsp mjaltë, 1 filxhan kos dhe duke shtuar supë lule kamomil. Face Care Një nga maska ​​më të lehta, duke lejuar përdorimin e kërpudha kefir në kozmetikë - një kos të freskët në formë të pastër.


Ajo është aplikuar për 20 minuta për të pastruar lëkurën. Lëkura bëhet e mat, ngjyra e butë, zbutur. Kos të lëngshme të veshura me një shtresë të hollë, butësisht fërkoni fytyrën derisa të trashet. Mbetet ind hequr vihet personit. Qelizat e vdekura, alokimi ushqim në djersë dhe gjëndra dhjamor, përmes kësaj procedure do të fshihen. * E pra zbut, pastron kefir locion lëkurës. Për ta bërë këtë, duhet 1 tsp kos, 1 lugë glicerinë, 1 lugë gjelle vodka, 2-3 gram boraks (në dispozicion në barnatore), një gjysmë gotë uji. Përzierje kos me glicerinë, boraks veçmas shpërndarë në ujë dhe shtoni për përzierje të glicerinë dhe kos.

Pastaj derdh vodka. Locion shtupë lagur dhe fshij fytyrën tuaj para se të shkojnë në shtrat. Kujdesi qafë Grooming fytyrë, ne harrojmë një pjesë të qafës, dhe ai i jep shumë moshën. Në qafë para fytyrës, rrudhat mund të duket, pasi ajo është më e thatë. Prandaj, për të ruajtur tonin nevojë jo vetëm stërvitje, masazh dhe bukuri trajtimet e rregullta dhe të veçantë. * Një herë në javë është shumë e dobishme për të bërë qafës përfundon. Për këtë për 2 tablespoons ngrohur dhallë dhe vaj duhet të jenë të përziera dhe të vënë një shtresë e hollë në lëkurë të qafës, të përfundojë palosur disa herë gazë ngjyhet në ujë të nxehtë.

Marley duhet të hiqen pas 15-20 minuta, fshij shtupë qafën zhytur në kos, pastaj të lajë atë me ujë të ngrohtë. Para dushe mbrëmje të dobishme për të pastruar lëkurën e qafës me një jastëk pambuku ngjyhet në një përzierje e kos dhe salcë kosi. Vendos përbërjen, patting butësisht me një shtupë pambuku në të rëndë nën mjekër dhe butësisht në midline e qafës. Kujdes * Faqja kos është një mënyrë e mirë për t'u kujdesur për të gjithë trupin. Ju mund të njomet fiks banje dhe fshij atë në një trup rrethore lëvizje, sidomos në gjoks, qafë, prapanicës dhe kofshët. Ajo përmirëson qarkullimin e gjakut, mbushje të oksigjenit të lëkurës, për të përmirësuar tonin.

Me kos mund edhe të marrë një dush shumë të dobishme. Në një vaskë me ujë të ngrohtë dhe pour 250 gram kos dhjetë-plakje dhe relaksohuni për 20-25 minuta. Gjatë kësaj kohe acid ka kohë për të depërtojnë në lëkurë shërojnë të vepruar mbi të. Kjo vaskë bën një efekt të dukshëm rinovimin dhe rivendosjen në lëkurën e pajetë. Chiropody * Kefir - një mënyrë e madhe për t'u kujdesur për duart tuaja. Në shtëpi, ju mund të gatuaj një tbsp krem ​​2 kos, e verdhë veze 1 veze, 1 lugë gjelle vaj perimesh. Ky krem ​​të përkryer të eleminuar lëkurë dhe zbutur atë. * Shumë të dobishme për basenet e dorës. Për këtë është e nevojshme për të ngrohur kos, tendosje, derdh hirrë.

Në serum të nxehtë për 45 gradë, vendin duart për 15-20 minuta. Pastaj, larje hirrë, duart thatë, përhapet krem. Procedura ka ukreplyayusche në thonjtë dhe i bën duart tuaja më të butë dhe më elastike. * Me moshën, ka njolla në duar. Sipas kurë