Ketchup shtëpi recetë për dimër


Në Bashkimin Sovjetik ishte salcë shumë e famshme domate "Krasnodar", por pak njerëz e dinë se çfarë "ketchup". Me ardhjen e markave të reja në përmbajtjen e produktit ka qenë më pak domate dhe më shumë colorants e trashese. Tani në fakt nuk blej 100% produkt natyral, kështu që ne ju ofrojmë receta për të bërë ketchup me duart e tyre. Dhe recetë e parë që unë dua të sugjeroj që ju të përgatis për ketchup dimrit - recetë shtëpi: Ju do të duhet: 6,5 kg domate, hudhër 10 gram, 300 gram e Llukës, sheqer 450 g, 100 g * Salt, kanellë 1/3 tsp, Mustardë * 1/3 lugë, Hvozdki 6 copë., * bizele piper 6 copë., * bizele e ëmbël piper 6 copë. * uthull 350 ml 9%.

Domate prerje gabimisht, zbardh në ujë të vluar, pastaj zhytet në ujë akull për të bërë më të lehtë për të zhvishem. Organizoni domate në një tigan dhe shumë më pres blender (ose një mulli mishit) deri qetë. Erëza bluaj në një mulli kafeje ose grinders, shtoni qepë copëtuar dhe hudhër. Shtoni në tigan dhe kuzhinier për 30 minuta mbi nxitje të ulët të ngrohjes deri uvarylasya në masë 2 herë. Shtoni kripë sheqer dhe uthull dhe kuzhinier për 10 minuta. Ketchup shtëpi duhet të kursejnë të nxehtë. Ketchup domate "Classic" * Domate * 3 kg 150 g sheqer 25 g * Uthull Salt 6% 80 g karafila 20 copë 25 copë bizele piper * 1 karafil hudhër 1 çikë kanellë kuqe piper për shije.


Domate copëtuar finely shtrirë në një tigan në furrë dhe të vënë 1/3 e çiban. Shto sheqer dhe vlim për 10 minuta, pastaj kripë - 3 minuta. Pastaj përzierje erëza dhe derdh në pan. Kuzhinier për 10 minuta. Rub të gjithë përzierje nëpërmjet një sitë, uthull vlim shtuar. Organizoni bankat dhe roll. Ketchup është gati për dimër! Spicy domate Ketchup 3 kg domate, qepë 500 g, 300-400 g sheqer, 2 lugë mustardë, uthull 9% 300-400 g, lë 2-3 copa gji, piper i zi, bizele 5-7, 3-5 manaferrat dëllinjë *, * kripë për shije. Domate Muzik, qepë copëtuar, avull rreth ngrohjes ulët në një tigan, fshij nëpër një sitë.

Uthull ngrohjes dhe shtoni erëza, vlim, të qetë dhe të shtoni në domate ketchup. Në 1/3 vlim përzierje, duke e mbushur me kripë, sheqer dhe mustardë. Cook për një tjetër 10 minuta, pastaj të vënë në kavanoza nxehtë sterilizuar dhe tape. Ketchup rregullt: Domate 5 kg i grirë qepë 1 filxhan, Sahara 150-200 g * 30 g kripë, uthull 1 filxhan 9%, bizele zezë piper 1 lugë çaji karafila * Një copë kanellë, fara selino terren 1/3 tsp Pritini domate dhe përzierje e tyre me qepë, zier butësisht rreth ngrohjes ulët, përzierje fshij nëpër një sitë. Mbrapsht në zhvendoset në pan, vënë në ngrohje të ulët.

Hidh erëza në qese napë dhe zhyt në përzierje valë. Vlim 1/3. Pas duke shtuar sheqer dhe kripë në vlim 7-10 minuta. Merrni një qese me erëza. Organizoni në kavanoza sterilizuar dhe roll. Ketchup Tasty 3 kg domate, hudhër 10-15 dhëmbë të mëdha, sheqer 1 filxhan kripë * 1 lugë gjelle uppers, piper bullgare 10 copë e piper të madh apo i kuq Kili dhe 1 lugë.
Speca akute dhe me domate mulli mishit ose blender të bluaj. Përhapjen përzierje në një tigan, shtoni sheqer dhe kripë. Bëj një zjarr të fortë pas valë kuzhinier 40 minuta rreth ngrohjes ulët.

10 minuta para përfundimit të gatimit, shtoni hudhër përshkuar chesnokodavku. Mundohuni të shtoni kripë ose sheqer, nëse është e nevojshme, vlim për 5 minuta dhe të vënë në bankat sterile dhe roll. Ketchup Spicy domate 0,5 kg, 0,5 kg * Luka, speca 1 kg, 100 gram vaj vegjetal, uthull 1 filxhan 9%, gjysma e një filxhan e Sahara, * kripë një lugë çaji, karafil hudhër 7, 8 bizele allspice. Qepë, speca (nxehtë dhe e ëmbël), domate - të gjitha blender përpunuara deri qetë. Vendos mbi zjarr dhe le vlim, pastaj ziej rreth ngrohjes ulët për gjysmë ore nxitje herë pas here.

Shtoni kripë, sheqer, piper, bizele, uthull, vaj dhe hudhër. Avulloj për konsistencën e dëshiruar. Mos harroni për të ndezur. Organizoni në kavanoza sterilizuar dhe roll. Apple ketchup Llogaritja e strukturës 300 gram jar. 10 domate me mish, copa e ëmbël mollë 4 * arrëmyshk terren, terren i zi piper - 1 lugë çaji kanellë 0,5 lugë çaji mjaltë 1 lugë çaji kripë * 0, 5 lugë çaji uthull 9% 2 lugë, * 3 karafil hudhër. Përgatitja: Pritini domate, zierje ato në një tigan derisa ata janë të butë. Domate pure nëpërmjet një sitë ose mulli, shtoni salcë molle dhe zierje 10 minuta ose derisa trashet.

Pas arrëmyshk shtesës, mjaltë, kripë, piper dhe një tjetër 10 minuta për të lënë në ngrohje të ulët. Bluaj hudhër, derdh me uthull në një tigan dhe 5-7 minuta për të hedhur jashtë bankave dhe të ruajtur. Unë shpresoj që ju të gëzojë atë si unë gatuaj në ketchup shtëpi shtëpi - një recetë për dimër për një të vini deri. Një oreks i mirë, hani vetëm e natyrshme! Bobryshev Taras,


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!