Arra pishe - favor të recetave të përdorimit


Përfitimet e arra pishe të njohur që nga ditët kur njerëzit filluan të shqyrtuar në mënyrë aktive Siberi. Është në vendet e kushteve më të favorshme për një kedri rritjes, pisha siberian kedri. Kjo pemë nuk mund të ekzistojë në një zonë me një shkarkim të madh të substancave të dëmshme dhe sende. Ndoshta kjo shpjegon vetitë shëruese të arra kedri përmbajnë përfshin vetëm e natyrshme, e dobishme për trupin e njeriut, elementët gjurmë. Kjo dhe përdorimi i tyre do të diskutohet sot më shumë në artikullin "arra pishe -. Favorizojnë përdorimin e recetave" Shumë ushqime si një tortë natyror aditivëve aromatizues të përdorura, të marra nga squeezing naftës nga kernelit e arra kedri.

Përveç naturalness saj, kjo aromë është e plotë të vitaminave të ndryshme dhe elementët gjurmë. Mos qëndroni mënjanë shell arrë kedri. Healers tradicionale përdorin atë si pjesë të tinktura të ndryshme medicinale, decoctions dhe balms.
Tipar kryesor i arra pishe është se pirja çdo shumë e produktit nuk do të sjellë ndonjë dëm për trupin e njeriut. Kolesteroli, i cili është i pranishëm pothuajse në çdo produkt ushqimor, është jo-ekzistente. Një proteinë perime në berthamat e arra kedri është 12 herë më shumë se pulë. Për këtë arsye, dhe arra pishe gjenden të përdorura në kuzhinë vegjetarian.


Sepse vegjetarianë nuk hanë mish, por diku proteina trupi ka nevojë për të marrë është e nevojshme ... sepse nëse një person vuan nga mangësi e proteinave, aplikuesi detyrimisht duhet të përfshijë në arra kedri tuaja dietë. Proteinat arra tretshmërinë aq e dobishme dhe e lehtë, sepse ata janë shumë të ngjashme në strukturë me proteinat e indeve njerëzore. Prania e amino acidet esenciale për trupin e njeriut, vitamina A, B, C, E, D, fosfor, kalcium, magnez dhe acidet polyunsaturated jap vlerën e kedrit arra të lartë ushqyese. Dhe antioksidantë gjenden në fruta dhe dru kedri, reduktojnë ndjeshëm normën e plakjes të të gjitha organeve dhe gjithë organizmit.

Përbërja e pasur kimike e arra kur ju keni probleme me traktin gastrointestinal, shteti reduktuar e sistemit imunitar dhe sëmundjeve të ndryshme alergjike e bën të mundur për të trajtuar ato. Prandaj, ekspertët popullore dhe tradicionale mjekësore rekomandojnë përdorimin e pisha arra në dietën e përditshme. Kernelit pisha arrë është një produkt ushqim unik që do të shtohet në ushqim si dhe për parandalimin dhe trajtimin e sëmundjeve të ndryshme. Tipar kryesor i këtij produkti është mungesa e contraindications për përdorimin e tij. Arra të sjellë vetëm përfitime të rriturit dhe një fëmijë. Njëqind gram arra kedri përmban 270 kalori.

Kjo shifër tregon se arra kalori se çdo perime, bukë dhe mish. Sepse arra pishe ju mund të shihni një pjesë të ushqimit shumë në dietë, sepse duke pasur një ushqyese, ato ndihmojnë të heqin qafe e peshë të tepërt. Ky tipar ishte për shkak të zhvillimit të substancave të veçanta - cholecystokinin. Funksioni i substancës është se ajo dërgon sinjale të veçanta në trurin e njeriut atë ushqim të mjaftueshëm dhe trupi mund të ngarkesës më atë. Procedohen këtë informacion, truri dërgon sinjale të duhura, duke ulur oreksin e njeriut, dhe sasia e ushqimit të përdorur është më pak.

Prandaj, njerëzit që janë mbipeshë, përfshirja e një dietë konstante e arra pishe, pas një kohë të fillojnë për të humbur peshë. Le të shohim se si tradicional mjekësi përdor arra pishe, receta për trajtimin e sëmundjeve të ndryshme gjithashtu konsiderojnë: 1. Recetë ilaçe në pacientët me veshka . Merrni 2 gota e arra patrajtuara kedri, i hedh një shishe gjysmë-litra vodka të mirë dhe të lënë në një vend të ngrohtë të errët për një javë. Pastaj shtoni tretësirë ​​e gjethet e Tradescantia Zebrovidnye dhe të lënë për një tjetër 2 ditë. Tretësirë ​​gati. Merrni Infuzion rezultuar 2 herë në ditë para ushqimit, përhapur gjysmë lugë çaji tretësirë ​​në një lugë gjelle ujë të valë.

A është më mirë para mëngjes dhe darkë. Tretësirë ​​nuk pi! 2. Recetë për pastrimin e gjakut . Merrni një shishe gjysmë-litra prej 96% alkool, Banka gjysmë litër mjaltë, sa më shumë të grimcuar ose hartuar përmes një mulli mishit aloe gjethe, filxhan copëtuar papërpunuara ose hartuar përmes një mulli mishit arra pishe, një lugë gjelle e katranit thupër dhe një lugë gjelle e një zgjidhje 5% e jodit . E gjithë kjo duhet të përziera në një enë, përzierje tërësisht dhe të vënë mbush për 10-12 ditë në një vend të ngrohtë. Pastaj tendosje përmes 4 shtresa të napë, e shtrydhur atë mirë dhe të vënë në dyqan në frigorifer. Merrni përbërja duhet lugë çaji 30 minuta para mëngjes dhe darkë. 3.

Recetë për gastrit . Kur sëmundja është e rekomanduar për të marrë vaj me arra pishe lugë gjelle në mëngjes në një stomak bosh, gjysmë ore para çdo vakt. Mbajë Daily normë për një muaj. Një javë pas fillimit të trajtimit dhe të zhduket dhimbje urth, puna stomak më mirë. Rinat Abdrahimov,