Cedar balsam përdorim recetë ringjallje


Natyra i dha popullit një unik për pronat e shërimit të saj conifers kedri. Pemë Whole tërësisht, nga hala më të vogla për të leh, ka veti të veçantë shëruese që nga kohët e lashta dhe përdoren në mjekësi. Healers tradicionale pretendojnë se arra pishe janë të ndihmuar njerëzit të rifituar forcën dhe shëndetin, të rinjtë u kthyen. Sot në vend, ne do të flas me ju në lidhje me pishë ca balsam, oe Rilindjes recetë, përdorimin e fondeve. Përbërja biologjik i balsam "Rilindja" Struktura e këtij produkti përmban ushqyesve shumë të nevojshme për shëndetin.

Rilindja Balm përmban magnez, kalium, silic, jod, zink. A atë si vanadium dhe hekuri. Në ky produkt përmban vitamina B1, B2, PP, E dhe A. Këto substanca të forcuar sistemin imunitar, të ndihmuar rivendosjen e shëndetit. Ky ilaç është i bazuar në healers receta lashtë Siberi. Kjo është bërë e vaj kedri, me shtimin e rrëshirë kedri, gomë dhe dylli të bletëve të egra. Kështu, balsam është një unik, natyrore mjetet juridike natyrore ngjyra qelibar, cilësi e saj ngjan me mjaltë dhe erë rrëshirë kedri. Shërimi pronat e erëza Përbërja unike e ushqyesve ky produkt ofron një efekt shumë aspekte në trupin e njeriut.


Balsam ka veti anti-inflamator, ka aktivitet antibacterial. Përdorur nga jashtë, ajo rrit qarkullimin e gjakut, redukton tensionin e muskujve, të eleminuar inflamacion, përmirëson funksionin motorike. Në sëmundjet e joints redukton ilaçe dhimbje. Balsam "Rilindja" ofron efekt plagë-shërimit. Ajo është përdorur për lëndimet e lëkurës, plagë, shkurtime, djegiet dhe bedsores. Ajo është përdorur edhe në trajtimin e ftohjet, grip, dhimbje të fytit.
Shfrytëzimi efektiv i erëza në sinusit, stomatiti, adenoids. Ajo është përdorur për të trajtuar sëmundjen periodontale, lymphadenitis, me ndër brinjëve nevralgji. Terebinthine balsam ndihmon të rivendosur strukturën e trupit të qelizave, të përmirësuar, normalizimin e mëlçisë dhe pankreasit.

Ajo gjithashtu promovon sekretim të metaleve të rënda. Cedar balsam mund të përgatisë veten. Recipes: Të jenë të kujdesshëm! I përshtatshëm për përdorim të brendshëm vetëm 5% e balsam. Të gjitha balms tjera aplikuar topically. Recetë 5% terebinthine balsam: Hidh 100 gram CEDAR rrëshirë Cedar 1,9 litra naftë. Ju gjithashtu mund të përdorni ulliri ose li. Vendoseni në një dush me ujë, Tomita, nxitje deri rrëshirë tretur kedri. Strain dhe dyqan në frigorifer për mbi një vit. Recetë 10% terebinthine balsam: Hidh 100 gram rrëshirë 1 litër vaj. Tomita në një banjë me ujë për të shpërndarë, nxitje të vazhdueshme.

Shitore në frigorifer. Recetë 25% terebinthine balsam: Për të përgatitur për të përdorur 100 gram e rrëshirë 0,4 litra vaj perimesh. Përgatitja dhe ruajtur mirë. Recetë 50% terebinthine balsam: 100 g të papërpunuara merr 0,1 litra vaj. Përgatitja, ruajtjen në mënyrë të ngjashme. Aplikoni balsam "Rilindjes": Infeksionet akute respiratore, gripi, ftohjet - Për parandalimin, trajtimin do të thotë të marrë 3-5 bie disa herë në ditë. Gjithashtu fshij gjoks ca balsam, prapa, këmbët, krahët. Furçë lëkurën nën hundë. Bronkit, sëmundje të mushkërive - fshij Daily ky gjoks mjet, përsëri. Dy herë në ditë merret me gojë për 4-10 pika.

Tuberkulozi pulmonar - Kur balsam sëmundja është përdorur si vijon: Shkrihet 9 gram e fondeve në një gotë me qumësht të nxehtë të përzier me lëng karrote. Ky mjet duhet të pini gjatë ditës, të ndarë në 3 pjesë. Trajtimi për 1 javë. Pastaj merr një pushim për një javë. Ju lutem normë është 3 herë. Gjatë trajtimit, pini kafe organik, i pjekur milled nga gruri, elbi, kënaqur, në pjesë të barabarta, dhe të shpenzojnë mbytje gum. Kur sinusit varrosin natën e 2-3 pika në çdo balsam vrimë hunde. Sting - aplikoni balsam për djegie shumë efikase. Thith atyre copë të pastër leckë, bashkëngjitni për lëkurë të dëmtuar, fashë të sigurt.

Në djegie të rënda (të shkallës II-III), shtoni pak mjaltë për të balsam çamçakëz. Mix butësisht furçë sipërfaqen e djegur. Dërgo në 01:00, jo fashë! Ulcerat, vlon, carbuncles - Në fillim të sëmundjes thith një pjesë e vogël ose një pjesë e ca balsam, oe garzë bashkëngjitni për inflamacion, letër të mbuluar për të compress, të siguruar fashë ose suva. Kompresë nuk i bie në 2 ditë. Herpes - Në shenjë e parë e sëmundjes, thith një copë pambuku mjet leshi, bashkëngjitni inflamacion, të mbajë për 20 minuta. Procedura përsëritet sa më shpesh të jetë e mundur. Më shpesh, zgjidh "ftohtë" dhe nuk shkakton asnjë plagë.

Sigurisht, përdorimi i balsam kedri "Rilindja" nuk është i kufizuar në këto receta. Gama e përdorimit është shumë e gjerë, dhe është e pamundur për të të treguar në një publikim. Gjëja kryesore është që ky mjet është unik në vetitë e saj kurative dhe duhet të jetë në çdo gjoks mjekësisë familjare. Cheers! Svetlana,