Kalanchoe pronat shëruese lule


Toka jonë rritet qindra mijëra bimë të ndryshme. Ai jeton ata janë kudo: në fushat, malet, shkretëtirat, pyjet dhe kënetat. Disa kanë veti të shkëlqyera shëruese. Bimët si ilaçe që përdoren nga njeriu që nga kohët e lashta. Për shkak të pronave të tyre dhe filloi të zhvilluar mjekësi tradicionale. Gjatë viteve, njohuri në lidhje me pronat e disa bimëve medicinale janë mbajtur në mendjet e njerëzve, harrohen restauruar përsëri, plotësohet me të dhëna të reja. Në mesin e shumë bimëve mjekësore është që të sigurojë pir'yaste Kalanchoe, popullaritetin e fituar në mesin e bashkatdhetarëve tanë. Popullariteti i tij është i bazuar në pronat e mahnitshme shëndetësore të kombinuara me aksesueshmërinë.

Pra, çfarë është kjo bimë njerëz të interesuar? Për të kuptuar këtë, ne ofrojmë një version të faqes sot për të folur për lule Kalanchoe, shërim pronat që ajo zotëron. Kalanchoe - një bimë medicinale e cila mund të jetë rritur në shtëpi. Homeland Kalanchoe konsiderohet Afrika e Jugut, ishullin e Madagaskarit. Rastësisht, shumë shkencëtarë, botanists nuk mund ende të gjejnë një konsensus se si kjo bimë është gjetur në Rusi. Ka rreth 100 lloje të Kalanchoe. Por vetëm njëra është konsideruar të drogës - një briofillum. Të tjerët thjesht i kujtuar jashtë Kalanchoe drogës. Në Kalanchoe mjekësore janë me mish të trasha rrjedh dhe lë që janë vënë në skajet.


Në buzë të fletës - "rrugën e duhur" të fidaneve të vogla, kaplepodibnyh dhe e mbushur me lagështi. Ku ka pasur një fletë ose rrjedhin thyerje menjëherë ndërton një shumë të lagështisë - këtë lëng Kalanchoe. Në mënyrë tipike, vlera e bimëve të mos kalojë 50 inç. Vetëm ndonjëherë në serra mund të gjenden lule Kalanchoe e mësipërme dhe më shumë, për shkak se nuk janë krijuar afër kushteve të familjes së tij për rritje të tillë të fortë. Pra bimët në Afrikën e Jugut është e qartë më e madhe dhe përshtaten mbi dritareje. Shoots shijshëm fiset e saj nga tropikët madje edhe para se të shuar etjen e tyre. Shoots lëng e shije të hidhur ndihmuan të mbështetur forcën e lodhur udhëtar.

Dhe për të shmangur efektet e vapën dhe era e nxehtë, një njeri kishte për të fshij trupin lëng Kalanchoe. Në cosmetology moderne përdoret gjithashtu hidratues dhe pronat e saj shëruese. Shumë Moisturizers, kremra dhe tonics për fytyrë apo trup që përmban një lëng. Në mjekësinë moderne përdor Kalanchoe veprim antimikrobik. Një rezultat i mrekullueshëm merret trajtuar çfarëdo abrasions apo shkurtime, sidomos në lëkurën e rigjenerimit të ngadaltë. Ky tipar lëng Kalanchoe është përdorur shpesh në farmakologji për prodhimin e agjentëve antimicrobial. Pronat e shërimit të Cirrus Kalanchoe mund të përdoret si një mjet për një forcim të përgjithshëm të trupit, duke rivendosur metabolizmin.

Kalanchoe sukses trajton sëmundjet e sistemit kardiovaskular, traktin gastrointestinal, traktit urinar dhe veshkat. Nëse ju merrni lëng Kalanchoe 3 herë në ditë për 1 lugë çaji, pastaj shpejt ju të shpëtoj të inflamacionit në të gjitha organet e tretjes dhe sekretim. Dhe i erozionit qafës së mitrës të ndihmojë swabs ngjyhet në lëng të kësaj bime. Kursi i trajtimit 2 javë. Lëng i trajtimit të zgjatur Kalanchoe është bërë më mirë paraprakisht dhe pastaj të ruajtur. Në këtë mënyrë ju do të keni gjithmonë atë në magazinë vetëm në rast. Për ta bërë këtë, të prerë rrjedh dhe gjethet e Kalanchoe dhe vënë çdo gjë në frigorifer për katër ditë.

Pastaj imët pres dhe shtrydhje me një okllai. Dele përzierje në napë, palosur në disa shtresa dhe shtrydh lëng. Lënë atë për dy ditë në frigorifer, pastaj derdh në një shishe, e jo tronditur.
Mix lëng me vodka 01:20. Vodka para-holluar me ujë 1: 1. pije rezulton të mbajtur në frigorifer. Nga rruga, të rritet në Kalanchoe shtëpi të dobishme edhe sepse ajo thith rrezatimit të dëmshëm prej aparateve elektrike. Është e dobishme për të vënë enët pranë TV. Kalanchoe jo vetëm absorbon të gjithë rrezatim të, por nuk e le ato nëpërmjet sende të tij, e cila nuk lejon lagështi të zhduket.

Catherine