Pronat lakër turshi përfitojnë


Lakra - e shijshme, pjesë shëndetshëm perime e dietë e shumë njerëzve. Me shumëllojshmërinë e saj të gjerë të enëve të përgatitura duke përdorur lëng të freskët për të trajtuar Sëmundjet. Së bashku me perime të freskëta, jo më pak popullor dhe lakër turshi. Dhe pse flisni me shumë interesante pronat temë lakër turshi përfitojnë. Sidomos si ky lakër në. Çfarë shijshme ushqyes supë përgatitet me zonjës së saj! Yum. Nga rruga, shumë, oh, shumë, ndonjëherë të pini në mëngjes në një pak kokë lakër turshi të ftohtë sëmurë. Për arsye të mirë - ajo heq hangover, të eliminuar dhimbje koke, pastron mendjen.

Këtu rolin e luajtur nga pronat e dobishme e lakër turshi. Si dhe lakër turshi ose të dobishme? Lakër turshi ka në trupin e njeriut është efekt i dobishëm. Përbërja e tij është e pasur me shumë vitamina, sidomos vitaminë C. Falë tij, ajo forcon sistemin imunitar, i cili ngadalëson procesin e plakjes. ai përmban vitamina B1, B2, B6, C, U ndihmuar të heqin qafe e ulcerat stomak, 12 - duodenum, dysbiosis. Përgatitja e produktit është për shkak me fermentues bakteret e papjekur e qumështit. Dhe ata janë duke marrë në traktin gastrointestinal, hiqni microflora që shkakton rritje e jashtëzakonshme.


Përveç lakër turshi përmban jod njeri. Për shkak të pronave të saj të dobishme ajo në mënyrë aktive zvogëlon nivelin e sheqerit në gjak. Është shumë e dobishme lakër turshi gastrit kronik, diabet. Për të parandaluar mjaft për të ngrënë një tas të vogël të saj si një pjatë e dytë ose sallatë kur hahet. Kështu që ju duhet për të ngrënë të paktën 2-3 javë. Në përkeqësimin e përgjithshëm të shëndetit, nutritionists, dhe shumë të healers janë këshilluar për të pirë një përzierje e shëllirë dhe lëng domate. Lidhur ato në mënyrë të barabartë dhe të pini një ditë për disa muaj me radhë. Lakra shëllirë mënyrë efektive eliminon lamblia në mëlçi.

Për ta bërë këtë, ju duhet të pini një filxhan e gjysmë për 30 minuta. përpara se të hahet. Ai është i pazëvendësueshëm, dhe në të vërtetë lakër turshi gjatë shtatzënisë. Duke përdorur vetëm një gotë me ujë me kripë për një ditë, një grua mund të lehtë të përballen me toksemisë. Nga rruga, kjo jo vetëm shëron kokën pak gjellë e mbetur e njeriut, por gjithashtu rrit potencë në meshkuj, dyqane se deri në moshën e vjetër. Megjithatë, i lagësht, i lagësht, i ndrequr me gjalpë, ngjyer në lakër copëtuar qepë vetvete është një kënaqësi të plotë. Përveç kësaj, ajo është gjithashtu një mjet i shkëlqyer i luftës kundër kolesterolit të dëmshëm.
Ai gjithashtu përmban substanca të parandaluar rritjen e kancerit.

Nëse rregullisht hani atë, ju mund të zvogëlojë rrezikun e kancerit. I dobishëm sa më shpesh të jetë e mundur për të ngrënë ushqim me lakër turshi, turshi pije atë në sëmundjet e zemrës, enët e gjakut, zorrët. Për shkak indet ajo ndihmon trupin të zhvilluar lëng zgjeruara stomakut. Që nga ajo përmban një shumë të acidit laktik, e cila ndihmon për të mbijetuar bakteret e dobishme që banojnë zorrë, ajo në mënyrë efektive lufton atje me mikroorganizmave patogjene. Prandaj, i shpeshtë, përdorimi i rregullt i lakër turshi në mënyrë të konsiderueshme reduktuar rrezikun e infektimit nga E. coli. Gjithashtu acid laktik shpejt të eliminuar fryma e keqe, të ndihmuar ndreq sistemin muskulor, dhe lodhje dhe gjendje e dëshpëruar me ushqim të përditshëm ky lakër shpejt të largohet nga ju.

Acid laktik ndihmon luftën trupin tuaj me sukses kundër mikroorganizmave parazitare që prodhojnë toksina, toksike, qelizat e mbeturinave. Pra, pimples shkuar, vlon, për të përmirësuar gjendjen e lëkurës vazhdon gjakderdhje mishrat. Pra, kjo e bën të pronave të dobishme lakër turshi, mos hezitoni! Dhe ata nuk janë të kufizuara në këtë. Ajo, healers saj turshi e përdorur për të trajtuar ftohjet, e përdorur për epilepsi, astmë. Në përgjithësi, kur lakër të thartë e dobishme për të shtuar në atë perime dhe fruta të tjera. Kështu të gjitha ushqyesve të tyre të ruajtura të përkryer në shëllirë.

Për shembull, duke shtuar karrota, të mbajtur carotene, mollë - vitamina C dhe E, speca - carotene dhe vitaminë C. Kundërindikimet përdorni lakër turshi Shpesh në vaj është një mizë në vaj. Pra, lakër turshi - nuk është përjashtim. Ajo nuk duhet të merret në pacientët me ulçerë gastrike dhe duodenale ulçerë, pancreatitis gjatë acarimin. Në një tjetër kohë të qetë për të pirë turshi, por pas disa kujdes. Gjithashtu, të jenë të vetëdijshëm se lakër turshi, përmbajtja e tij të lartë e shëllirë kripë. Kjo nuk do të përfitojnë njerëzit që vuajnë nga hipertension, edemë, sëmundje të veshkave. Ata duhet të shpëlarë tërësisht para përdorimit të lakër turshi.

Të gjithë të tjerët mund të përdorni pa frikë pronat e dobishme e lakër turshi në qëllime terapeutike dhe profilaktike. Së shpejti dyqanet janë të mbushur kokën elastike. Të aksioneve deri në to zakvaste, turshi lakër. Të jetë i sigurt për të shtuar më shumë karrota, të vënë një mollë pak e papjekur, gjethe gji, fara kopër. Hani dhe Jini të shëndetshëm! Svetlana,