Fasule string receta pjatë


Në shumë vende, sidomos në Evropën jugore, enët e fasule të gjelbër janë shumë të popullarizuara. Fasule të verdhë dhe të gjelbër ishin të lidhura mes tyre. Ata kanë shije shumë të ngjashme, dhe ushqyesve në to në mënyrë të barabartë shumë. Ndoshta sepse njerëzit kanë fasule të gjatë dhe përdoret për të përgatitur enët e ndryshme. Mbi to ne do të flasim sot në këtë faqe interneti në artikullin "fasule, ushqim, recetave." Substanca të dobishme që përmbahen në bishtaja në një bathë • janë vitamina E, A, acid Askorbik, acid folik, zink, magnez, kalium; • fasule përmbajnë fibra, përmes të cilit ai është absorbohet mirë nga organizmi; • Kjo kalori bathë, kështu që është përdorur me sukses për humbje peshe në çdo vaj, në fakt është një mizë në vaj.

Pra, në fasule. Të jenë të vetëdijshëm se para se të marrë ushqim bishtaja gjithmonë duhet të jetë subjekt për të ngrohur trajtim sepse ajo përmban feazin toksike që shkatërron vetëm kur gatim, tiganisje dhe stewing. Si te zgjidhni bishtaja? • Kur të blerë duhet t'i kushtojnë vëmendje të veçantë për pamjen e saj. Ju duhet një fasule elastik, thyerja e shihni lëng. Ju nuk mund të lagësht pods bathë, pasi ajo është e prishet. • Para se të përdorni fasule, të jetë i sigurt për të aplikuar trajtimit të ngrohjes për të shpëtoj prej tij është substanca toksike feazina që bie kur tiganisje, gatim ose shuarje.


Çfarë shërben e fasule? • merak me perime; • salads; • fasule thjesht ziera Mos harroni se gatimi është mirë të përdorni fasule të rinj, pasi ajo është më delikat. Si të gatuaj fasule? Fasule Clean jeshile nga twigs, pije dhe të vënë në ujë të vluar i kripur. Çfarë fasule speleo, aq më shpejt ajo është gatuar. Kështu, për të rinj herë të fetusit gatim është pesë deri në shtatë minuta, por për këtë mbi-kohës është rritur për 8-10 minuta. Është e rëndësishme të mos tretet fasule, kështu që i kushtoj vëmendje për pamjen e saj, dhe të përpiqen atë për shije.

Pasi fasule gatuar, të përkthyer atë në një kullesë dhe le ikjen. Atëherë ajo mund të përdoret për të përgatitur enët e ndryshme shijshme. Si të ngrijë fasule gatuar? Për të ngrirë fasule gatuar, por ajo i ftohtë, prerë pastaj në pjesë të barabarta dhe të vënë në qese plastike dhe pastaj dërgojnë ato në frigorifer. Recipes me fasule Disa lloje të fasule të gjelbër nga pod jashtë kërkoj me duar fibrave të dendura. Pod i tyre më i mirë para se të përdorni për të hequr. Dhe pastaj hiqni rrjedhin dhe të përdorni fruta për gatim.

Numri Recipe 1 fasule Shumë e shijshme me vezë. Për përgatitjen e tij duhet të shkrihet gjalpë në një tigan dhe vihet ajo zier më parë dhe prerë në pjesë të barabarta bishtaja.
Ju do të duhet treqind gram fasule për këtë gjellë. Në të njëjtin tigan, shtoni një vezë. Sezonin me kripe dhe piper për shije, pastaj llokoçis dhe gatuaj çdo gjë deri vezë gatuar. Numri Recipe 2 diced dy patate, dy kungull i njomë dhe ziej përzierje në vaj luledielli, duke shtuar pak ujë. Kur përzierje është pothuajse gati, shtoni një piper zile, prerë në unaza më parë, dhe një qepë, copëtuar mirë.

Next ziej gjellë për pesë minuta. Pastaj shtoni në tërë bishtaja, të prera në pjesë të barabarta, dhe një domate. Çdo gjë tani duhet të jetë kripë dhe piper. Gjellë është gati kur patate mirë protushkuyetsya. Numri Recipe 3 fasule në një tenxhere - një gjellë shumë e shijshme. Prerë në kube të vogla kile të mishit të derrit, pastaj të skuqura atë me dy qepë finely copëtuar dhe dy domate dhe finely copëtuar. Kur mishi është tashmë gjysma bërë, shtoni një kile bishtaja, para-pastruar e fibrave dhe prerë në gjysmë. Hidh gjithë me ujë të nxehtë dhe sezonin me kripë dhe piper për shije.

Pastaj të vazhdojë pjatë ziej rreth ngrohjes ulët. Clean 250 gram kërpudha, larë ato tërësisht dhe prerë, pastaj i zier deri tenderit dhe shtoni një lugë gjelle paste domate, një vezë, dy lugë salcë kosi dhe sasi e vogël me miell është atëherë vetëm pak off. Pastaj, të kombinuar kërpudha përzierje e fasule dhe të bëjë çdo gjë në tenxhere Fireproof, spërkat lartë tre lugë djathë integruar, të vënë në tenxhere në furrë, le gjellë është e pjekur. Në koren e lartë duhet të formojnë një skuqem. Ajo flet për të plotë tanë enët gatishmëri pryhotavlyvaemoho bishtaja.

Recetë numër 4 sallatë të fasule të gjelbër. Për atë për të pastruar 140 gram bishtaja, shpëlarë dhe të prerë në të, dhe pastaj shtoni kripë. Pas gjysmë ore thith fasule në ujë dhe vlim të valë. Pastaj ajo rrokullisje në një sitë dhe le të ujit thahet jashtë. Lidhu fasule gatuar gjelbër me njëzet gram qepë finely copëtuar gjelbër dhe shtoni salcë, e bërë nga 12 gram vaj luledielli, tetë gramë uthull dhe tre gram hudhër, pure me kripë. Numri Recipe 5 del supë të shijshme me bishtaja me makarona. Vlim litra një dhe një gjysmë të supë pastruar më parë dhe të prerë në feta karrota të vogla.

Të shtoni lëngun e mishit një qepë copëtuar finely copëtuar dhe 200 gram dhe bishtaja. Në një tjetër çiban pan në ujë të kripur ose makarona vermiçeli, atëherë kullimin e ujit dhe të shtoni petë në supë të gatshme. Ju mund të shtoni një supë përfunduar me majdanoz copëtuar. Bagirrra123,