Bolotov kvas me celandine


Boris nuk Bolotov një mjek profesionist, por ai me siguri e shquar dhe të njohur shpikës.
Në bazë të hulumtimit dhe analizës së literaturës mjekësore tonë ai erdhi në përfundim për të mbështetur shëndetin e natyrshme e të gjithë, me produkte natyrore acid laktik, bimë medicinale. Baza e metodës së tij është një mënyrë jetese të shëndetshme dhe përdorimin e infusions e bimëve për parandalimin dhe trajtimin e sëmundjeve të ndryshme. Vëmendje e veçantë i është kushtuar studiues celandine. Bolotov kvas me celandine rezultojnë bimëve fermentimi duke përdorur hirrë dhe sheqer.

Metoda e tij e rehabilitimit dhe trajtimit të bazuar në mbështetjen e fortë të baktereve. Hulumtues edukuar bakteret e acidit laktik në mjedis, e cila housed barishte të tilla si celandine. Që celandine përmban alkaloide helmuese në këtë mjedis vetëm fortë mbijetuar bakteret. Multiply kombinon me enzimat hirrë, nën ndikimin e proceseve të fermentimit, ato bëhen jashtëzakonisht shërimi dhe të shëndetshme. Si rezultat, pije rezultuar ka veti të veçantë shëruese. Për shkak të B. Bolotov interes shumë, le të flasim më shumë për këtë temë, të mësojnë disa prona të dobishme të celandine, të përpiqen për të gatuaj krijoj shëndetshëm duke përdorur një recetë të veçantë për kvas Bolotov BV


Si të dobishme krijoj Bolotov me celandine? Përgjigja është e natyrshme në titullin shumë e barit. Kjo bimë ndihmon për të pastruar trupin. Por kjo nuk vlen vetëm për të lëkurës. Celandine veprim shtrihet në nasopharynx, sytë, veshët, traktit gastrointestinal, mushkëritë, sistemin urinar. Enzimat përfituara nga fermentimi i bar, hirrë dhe sheqer kanë një nxitës i madh. Pra krijoj me celandine, i përgatitur nga recetë B.Bolotova përdorur me sukses në mjekësinë popullore. Pronat e dobishme e kvas ajo nuk e mohon mjekësi tradicionale. B. Bolotov bindur se kur një celandine hirrë fermentimi humb vetitë toksike dhe pije kvas mund të sigurtë sigurisht respektuar dozën e rekomanduar ditore.

Dip gatuar nga celandine vetitë shëruese unik të fermente laktik fitojnë coli. Në këtë drejtim, përdorimi i rregullt i pijes është lëkurë e pastër, mukozës, veshkë, traktin respirator dhe nasopharynx, përmirësimin e dëgjimit dhe vizion, rrit aktivitet hormonal i gjëndrave. Si të gatuaj kvas Bolotov me celandine? Për të duhet të përgatisë vendas duhet të mbledhë të rrjedhin dhe gjethet e bimës në një vend të gjelbër. Më të mirë të mbledhur celandine larg nga ndërtesat, rrugët, hekurudhat dhe ndërmarrjet industriale. Hidh në një tas smalt ose kavanoz qelqi me serum L freskët (të blerë në treg), 1 tbsp.

sheqer. Larë, të thata, i copëtuar celandine sewn në vend me qese garzë, vendin e saj në një guri të pastër, të bjerë në pjesën e poshtme të bankave. Ju mund të shtoni në serum 1 h. L. krem natyror, për të rritur numrin e baktereve të shëndetshme të qumështit. Cover bankë të përbërë nga 2-3 shtresa të napë, vend në një vend të thatë, të ngrohtë të errët për 2 - 3 javësh. Gjatë kësaj kohe, infuzion do të formojë individë të veçanta bakteret e acidit laktik janë në gjendje për të ripërtërirë, të pastruar, të shëruar qelizat e trupit të njeriut. Periodikisht, pas disa ditësh, të mbajtur myk është formuar. Nëse ka pasur sedimenteve (zakonisht shfaqet 5-6 ditë), krijoj me kujdes hedh në një depozitë bankare të pastër derdh dhe derdh kvas serum të vëllimit origjinal.

Në fund të javës së dytë, i bërë cilësisht të krijoj fillon të nxjerr shkumë nga goja. Ekspertët që kanë studiuar vendas Bolotov, shqyrtimet e pacientëve të tij pretendojnë se përdorimi pije medicinale duhet të fillojë me doza të vogla: 1 lugë gjelle 30 minuta përpara se të hahet. Nëse siklet u ngrit, atëherë duhet të pini 0,5 gota për 30 minuta. para ngrënies për 1-2 javë. Gjatë kësaj kohe, restauruar pothuajse tërësisht sipërfaqen epiteliale të traktit gastrointestinal. Nga stomaku dhe zorrët janë nxjerrë pothuajse plotësisht klorureve pazgjidhshëm të metaleve të rënda, radionuclides (cezium, stroncium, etj). Ju gjithashtu mund të bëjë Inhalations për trajtimin dhe rehabilitimin e mushkërive dhe bronke.

Për ta bërë këtë, derdh sasi të drejtën e maja në një tigan, ngrohjes atë dhe për të marrë disa 5-10 minuta. Rreth mbytje të bëjë një frymëmarrje të thellë, të mbajë frymën tuaj për disa sekonda. Pas disa trajtime të dritës me gëlbazë dalë pluhur, të rrezikshme D
ure dhe radionuclides. Mbani krijoj Bolotov me celandine duhet një frigorifer, një bankë, fort kapakun e mbyllur. Cheers! Svetlana,