Mjetet juridike trajtim kollë popullore fëmijë


Kollë është një nga simptomat më të zakonshme të sëmundjeve tek fëmijët. Pothuajse çdo familje përballet me këtë problem.
Varësisht se çfarë lloj i kollës në një fëmijë, nëse fondet e thatë ose me lagështi, dhe për trajtim janë të ndryshme. Dhe si ai e shoqëron shumë sëmundje, ne edituar faqen sot dhe vendosi të flasim për kollë, mjetet juridike trajtim popullore fëmijë nga ajo. Shkaqet e kollë Arsyet kryesore përse një fëmijë shfaqet kollë përfshijnë: • SARS apo infeksioneve respiratore akute virale; • sëmundje të tilla si rinitit, sinusit dhe grykët dhe adenoids dhe pezmatim i fytit mund të çojë në një kollë; • grykët; • astma; • ajrit të thatë shtëpie mund të shkaktojë kollitjes.

Më të rrezikshme janë duke u shfaqur në kollë e natës që nuk do të ndalet apo të përgjakshme. Gjithashtu pështymë e gjelbër e rrezikshme. Nëse vëreni ndonjë nga këto simptoma duhet të kërkojnë kujdes të menjëhershëm mjekësor. Pas inspektimit mjekun e fëmijëve të përshkruajnë trajtimin tuaj. Kontrolloni me të se recetat e popullit duhet të përdoret përveç ilaçeve. Receta tradicionale për kollë në fëmijët Për të luftuar kollën, ka shumë mjete popullore. Recetë qepë numër 1 £ Imët pres, shtoni 400 gram sheqer. Pastaj erdhi përzierje duhet të derdh një litër ujë dhe kuzhinier 03:00 rresht.


Pas 03:00 supë ftohjes ai shtoi sasi mjaltë pesëdhjetë gram. Ky është derdhur në një shishe dhe të mbyllura fort. Merrni një mjekim popullor duhet të jetë gati për njëqind gram pasi të hahet. Ajo shpejt dhe në mënyrë efektive në lehtësimin e kollë e fëmijës suaj. Numri Recipe 2 Për këtë recetë ju duhet rrepkë zi, diced dhe pjekur në furrë për dy orë. Lëng, të cilat shquhen me perime pjekur, ju duhet të thahet shishe. Ajo duhet të japin fëmijës një të ftohtë katër herë në ditë për dy teaspoons. Pirja duhet të pini para se të hahet. Ajo është gjithashtu e dobishme për të pirë një lëng në kohën e gjumit. Numri Recipe 3 finely copëtuar qepë një, pastaj shtoni dy lugë sheqer, pastaj përzierje që rezulton duhet të qëndrojë për dymbëdhjetë orë.

Kjo përzierje duhet të hani në një ditë. Dhe kështu të bëjë disa ditë. Më besoni, pak ditë fëmijët kollë zhduket. Numri Recipe 4 copes me qumësht kollë. Këtu është një recetë shumë e thjeshtë por efektive: qumësht dhe ngrohjes duhet të jepni fëmijën e tij të nxehtë me mjaltë të tretur në të. Një gotë qumësht do të duhet një lugë çaji mjaltë. Numri Recipe 5 Mos harroni lidhje me përfitimet e eggnog. Nëse keni harruar se si të gatuaj, atëherë kujtojnë me kënaqësi. Merrni të bardhët rrahur vezë dhe sheqer me mikser. Kjo i shijshëm më e mirë për të marrë në një stomak bosh. Kjo është jo vetëm e shijshme, por edhe të dobishme. Kollë shërojnë shpejt dhe me efikasitet.

Numri Recipe 6 Nëse keni një shtrydhëse frutash e perimesh, ajo do të duhet të marrë shurup ardhshëm: shtrydhëse frutash e perimesh të shtrydh një limon atëherë duhet të shtoni dy lugë glicerinë. Lëng rezulton është derdhur në një xhami, që i shtohet pas mjaltit. Honey duhet të shtohet aq kohë sa është e nevojshme në mënyrë që të bëhet një gotë të plotë. Ky shurup duhet të marrë një lugë çaji tri herë në ditë. Nëse torturuar kollë e natës, ju mund të merrni atë jashtë dhe para gjumit. Kollë të rënda të kalojë shpejt, nëse merret shurup pesë herë në ditë. Më afër drejta për shërim, më pak shurup duhet të merret.

Çfarë duhet të bëni nëse kollë e fëmijëve tuaj të thatë? Sëmundjet akute të rrugëve të frymëmarrjes, si gripi apo parainfluenza mund të jetë kollë e vazhdueshme e thatë, e cila mund të shkaktojë shumë probleme. Trajtimi i kollë e thatë prodhon rezultate më të mira në qoftë se ju përdorni mjetet juridike në vijim popullore. Mjetet juridike popullore për kollë të thatë për fëmijët nga mosha e numrit tre recetë 1 për blerje të hershme të mjaltit Ambrosia. Gjithashtu duhet boronicë. Pastaj derdh ujë të ngrohtë 1/5 filxhan në vëllim. Një lugë gjelle mjaltë me ambrosia është i tretur në ujë. Ka gjithashtu shtoi një lugë gjelle boronicë dhe çdo gjë është e përzier. Berries në dëshirë e fortë përpara.

Fëmija duhet të jepet gjysma pjekur përzierje pranuar mirë. Përzierje ujë pije është e nevojshme, në raste ekstreme, në qoftë se një fëmijë dëshiron për të pirë, ju mund të jepni pak ujë për të dy lugë. Pini ujë pas përzierje mund të jetë vetëm 20 minuta. Nëse brenda gjysmë një kollë orë nuk do të largohem, duhet të jap gjysmën e përzierje. Trajtimi i fëmijëve me këtë recetë të mundshme, përveç nëse sigurisht, kjo nuk ka alergjik në mjaltë. Numri Recipe 2 Merrni 1/3 lugë çaji kripë dhe tretur në 1/3 filxhan me ujë. Kjo zgjidhje kripë duhet të jepni fëmijën etj