Fëmijët Kollë mjete Trajtimi popullore


Çfarë është një kollë? Kollë - një reagim mbrojtës refleks ndaj sëmundjeve të ndryshme. Është e sigurt të them se ndonjë prej nesh ndonjëherë kollit madje. Dhe të gjithë e dinë se ajo është shoqërues i vazhdueshëm i sëmundjeve të ndryshme akute virale respiratore të tilla si SARS. Kur ne të merrni të sëmurë, trupi ynë fillon të grumbulluar qelb, pështymë, dhe shumë të tjera "gjëra të padobishme". Ata fillojnë të "ngas" trupin tonë, duke shkaktuar të përfshira reagim mbrojtës, ne të fillojnë të kollë. Kështu trupi përpiqet tek stimujve jashte sistemit të frymëmarrjes.
Në përgjithësi, kollë është një shenjë se trupi se diçka ishte e gabuar.

Sidomos duhet të jenë të kujdesshëm në paraqitjen e saj të atëhershëm kur kam filluar kollitjes fëmijë. Por nganjëherë unë dua të kuruar ilaçe kollë nuk janë të mjekësisë tradicionale, dhe atë - është më e natyrshme. Dhe mirë ajo mund të, sepse në luftën kundër kollë mund të aplikohet receta e gjysheve tona, të cilët për një kohë të gjatë që konsiderohen efektive. Nëse është kështu atëherë le të flasim për fëmijët e kollitjes, trajtimin e mjeteve juridike popullore për kollitet. Por, para se të filloni mjete trajtim popullore, çdo nënë duhet të përcaktojë garën e kollës së tyre fëmijëve, e thatë ose me lagështi. Nëse ka gëlbazë, kollë lagësht, por nëse jo, atëherë thatë.


Zakonisht 3-4 ditët e para të sëmundjes, kollë e fëmijës është e thatë, atëherë aty udhë ajrore mukusit, në mënyrë që të bëhet i lagësht. Duhet të theksohet se fëmijët e lagësht kollitjes shumë më të lehtë. Pse është kjo e rëndësishme të dini? Fakti se trajtimin e kollë metodave të ndryshme të mjekësisë tradicionale të thatë dhe me lagështi. Së pari, për të siguruar kollë, ne do të zbatojë mjete të transformuar kollë e thatë në lagësht. Për ta bërë këtë ju duhet të jepni fëmijën tuaj një mënyrë e thjeshtë - ujë të zier sa më shumë, më mirë në qoftë se uji është acidifikuara pak limon.

Që nga kohët e lashta, kur kollitjes, fëmija gjithmonë dha një hark. Nëse fëmija nuk toleron qepë dhe refuzon të përdorin atë si një e tërë, ka shumë receta që nuk përfshijnë përdorimin e drejtpërdrejtë të qepëve në ushqim. Për shembull, ju mund të pini lëng qepë. Për të përgatitur këtë lëng qepë janë mjaft të mëdha, të pastër atë nga lëkura, të ziera në ujë për disa minuta. Rezultuar supë japë fëmijë të sëmurë. Një tjetër mënyrë e thjeshtë për të kapërcyer fëmijët kollë: për të dhënë nuhatje qepë finely copëtuar. Metodat e përdorur harkun ishin metodat më efektive në luftën kundër kollë. Metoda tjetër është e bazuar në recetë me verë dhe piper rrënjët.

Për përgatitjen e ilaçeve në verë të bardhë shtuar shumë më i grimcuar rrënjët e piper dhe vihet në një zjarr të ngadaltë. Përzierje është sjellë një çiban dhe për të hequr gjendjen nga të nxehtit. Vuajtja kollë përditshme jap këtë mjet një lugë çaji. Kjo është një mënyrë e madhe për të hequr qafe kollë. Siç e dini, aloe është herbs unike që ndihmojnë të kuruar sëmundje të ndryshme. Dhe në trajtimin e njerëzve mjekësi kollë nuk mund të bëjë pa të. Nëse kollë e fëmijës, është një mjet efektiv në luftën kundër lëng aloe mund të përdoren. Për ta bërë këtë, shtrydh lëng nga gjethet e disa bimëve dhe prerë zakapayte hundën e një foshnjës.

Por, para se, me kujdes të pastër hundës pasazhe swabs pambuku. Nëse fëmija juaj është i vogël, atëherë kollë ajo do të jetë masazh i dobishëm. Heqin drejtë të trajtojë dhe butësisht të tërheqë atë. Në të njëjtën kohë të bëjë një lëvizje rrethore i zoti në gjoks e foshnjës. Kjo ka vlerë warms masazh. Heq Excellent kollë në fëmijët një përzierje e lëng limoni dhe mjaltë. Shtrydh lëng nga një limon dhe shtoni në të një lugë gjelle mjaltë. Vendos në ngrohje të ulët, ndërsa tërësisht deri sa të qetë. Kur përzierje pidihriyetsya pak, hiqni nga të nxehtit. Ngroh paraprakisht do të thotë që ju mund të japin të sëmurët fëmijë një lugë çaji tri herë në ditë.

Badger ose yndyrë ariu ka qenë prej kohësh i njohur si një mjet i vërtetë në luftën kundër kollë. Nëse fëmija juaj nuk do të heqë dorë duke marrë atë (fakti se ai ka një shije shumë të keqe), ajo mund të përdoret si një mjet efektiv. Mbledhja e bimëve rigon, jamball, gëlqere, buds pishe, gjethe delli, trumzë, lëpushë, Lungwort dhe Calendula gjithashtu një mjet të madh në luftën kundër kollë. Për të përgatitur mbledhjen e këto komponente të lidhur ato. Nëse ju të mbledhë këto barëra të blera në një farmaci, pastaj brewed në përputhje me udhëzimet e shtypura në paketim. Mjetet e këtë koleksion do të ndihmojë për të sjellë gëlbazë nga mushkëritë e pacientit.

Në kohët e lashta kjo ishte shumë e zakonshme përdorimi i eggnog. Në të vërtetë, pse nuk e përdorin atë si një mjet për të ndihmuar për 1-2 ditë. Por, para se ju përdorni atë, sigurohuni që fëmija juaj ka një alergji në vezë e verdhë veze dhe mjaltë. Për të përgatitur fondet shkrihet përzierje të 2 lugë gjalpë dhe 1 lugë gjelle mjaltë. Pastaj shtoni në përzierje dy yolks vezë. Përzierje tërësisht lëvizje përpara derisa të bëhet shkumë e bardhë. Merrni eggnog 2 teaspoons 3 herë në ditë për gjysmë ore para çdo vakt kryesor.
Për trajtimin e kollë mjeteve efektive juridike popullore janë gjithashtu në pako të ndryshme.

Zhvishem patate, copëtuar në copa dhe vlim në ujë. Pastaj kullimin e ujit dhe patate të vënë një qese plastike, qese kravatë fort fyt, të përfundojë në 4 shtresa të rrobave dhe të vënë në gjoks të fëmijës. Më mirë lock qese për të parandaluar atë nga të bjerë nga gjoksin tim. Si ftohjes shtresat ngjesh e indeve të hiqen. Pas disa procedurave të tilla kollë zhduket dhe nuk do të torturojnë fëmijën tuaj. Ajo duhet gjithashtu të theksohet se në disa raste, para se të filloni të trajtimit të mjeteve juridike popullore më të mirë që të konsultoheni me mjekun tuaj. Rinat Abdrahimov,